" Powiśle Bolesław - LZS Mędrzechów 0:4 (0:3) "

Powiśle: Stanisław Kaczówka - Łukasz Wójcik, Grzegorz Trytko (85' Maciej Socha), Konrad Mędala, Krystian Pierga (70' Bartosz Saletnik) - Lesław Pytka, Marcin Dynak, Dawid Kaczówka, Maksymilian Doktor - Leszek Niemczak (55' Bartosz Zalewski), Sebastian Kądzielawa.

LZS: Łukasz Ziętara - Tomasz Tabor (60' Wojciech Ziętara), Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Grzegorz Jasak - Piotr Łabuz, Jacek Sieradzki, Marcin Bożek, Dawid Bańdo (75' Michał Sieradzki) - Radosław Woliński (75' Wojciech Starzyk), Piotr Kaczor.

Szymon Grodowicz (Tarnów)
Zbigniew Siemiński
Paweł Kuś

Widzów: 100

Zespół LZS'u po porażce z Wolą Radłowską i remisie ze Strażakiem Karsy powrócił na właściwe tory robiąc to co do niego zależało czyli wywiózł 3 punkty z Bolesławia. Mędrzechowianie do małych derbów przystąpili w solidnym zestawieniu personalnym, na tą chwilę chyba najmocniejszym z możliwych.

Praktycznie przez całe 90 minut na boisku istniała tylko jedna drużyna którą był LZS Mędrzechów. Powiśle nie potrafiło ani razu groźniej zaatakować naszej bramki do której powrócił Łukasz Ziętara. Kilka strzałów słabej jakości nie zaskoczyło doświadczonego golkipera. Inaczej sytuacja wyglądała z drugiej strony boiska. Goście regularnie dochodzili do okazji strzeleckich ale po kolei... Wynik meczu w 18 minucie otworzył Piotr Kaczor który w zamieszaniu pod bramkowym z kilku metrów zaskoczył Stanisława Kaczówkę. Pięć minut później po podaniu od Piotra Kaczora na 2:0 podwyższył Dawid Bańdo strzelając z 15 metrów tuż przy słupku. Dla skrzydłowego był to pierwszy gol w sezonie, mamy nadzieje, że nie ostatni. Mędrzechowianie grając mądrze piłką cały czas naciskali rywali. Trzeci cios przed przerwą zadał Marcin Bożek wykorzystując niefrasobliwość defensywy Bolesławia. Po 45 minutach losy spotkania były więc już praktycznie rozstrzygnięte.

Druga połowa to jeszcze większa dominacja LZS'u. Na listę strzelców powinni wpisać się Piotr Kaczor, Radosław Woliński, Marcin Bożek czy Piotr Łabuz ale w kluczowych momentach brakowało im zdecydowania lub oddawali zbyt lekkie strzały z którymi radził sobie Stanisław Kaczówka. Dopiero w 70 minucie udało się po raz czwarty zadowolić licznie zgromadzoną publiczność. W okolicach środka boiska Radosław Woliński szybko rozegrał rzut wolny z Jackiem Sieradzkim. Nasz pomocnik popędził w kierunku bramki mijając zawodników Powiśla jak tyczki treningowe i kończąc cały rajd skutecznym strzałem. W końcowych minutach mędrzechowianie mogli jeszcze postarać się o podwyższenie wyniku ale znów brakowało tej przysłowiowej "truskawki na torcie" :).

Zadanie które założyli sobie przed spotkaniem nasi piłkarze zostało w 100% wykonane. Po konsekwentnej grze dobijamy do 40 punktów w ligowej tabeli co daje aktualnie 4 miejsce. Cieszy świetna dyspozycja na wiosnę (16 na 21 możliwych zdobytych oczek). Na uwagę zasługuje też dobra gra defensywna. Po 23 kolejkach tylko lider z Woli Radłowskiej ma mniej straconych bramek od naszego LZS'u. Za tydzień wracamy na swój stadion gdzie podejmować będziemy dobrze ostatnio dysponowaną Olimpię Biskupice Radłowskie.