" Brzoza Brzezówka - LZS Mędrzechów 1:2 (0:0) "

Brzoza: Grzegorz Irla - Michał Widelski (82' Radosław Kułaga), Damian Rendak, Arkadiusz Burak, Jarosław Bogacz - Mateusz Micek (80' Krystian Mytych), Krzysztof Chrabąszcz, Dominik Dobrowolski, Mateusz Gadawski - Mariusz Łuszcz (67' Robert Bulwa), Tomasz Furgał (75' Dawid Irla).

LZS: Łukasz Ziętara - Michał Sieradzki, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Wojciech Ziętara - Piotr Kaczor, Jacek Sieradzki, Marcin Bożek, Adam Sieradzki (60' Dawid Bańdo) - Radosław Woliński, Jakub Kupiec.

0:1 Radosław Woliński - 57 min (rzut karny)

Karol Łuszcz (Szczucin)
Paweł Gmyrek
Maciej Irla

Widzów: 100

Trzecie zwycięstwo w rundzie rewanżowej odnosi nasza drużyna która tym razem pokonuje w meczu wyjazdowym zawsze groźny, szczególnie u siebie zespół Brzezówki. Wygrana cieszy tym bardziej, że wystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie. Z przyczyn osobistych zabrakło Grzegorza Jasaka, Piotra Łabuza, Tomasza Tabora, Krystiana Brody i Wojciecha Starzyka. Na dodatek na początku drugiej połowy groźnej kontuzji nabawił się Adam Sieradzki. W eksperymentalnym ustawieniu na skrzydle musiał więc zagrać Piotr Kaczor, a z przodu wystąpił Jakub Kupiec który ostatni mecz rozegrał 12 Listopada 2017 roku w Słupcu.

Dość spore ubytki kadrowe widać było do początku meczu bo gra mędrzechowian pozostawiała wiele do życzenia. Głównie długie piłki posyłane za obrońców Brzozy nie przynosiły zamierzonego skutku. Na szczęście podobnie tego dnia dysponowani byli gospodarze. Chcąc nie chcąc kibice dość licznie zgromadzeni na stadionie oglądali słabe widowisko. Sytuacje bramkowe w pierwszych 45 minutach można by było wyliczyć na palcach u jednej ręki. Dla nas najbliżej zdobycia gola był Radosław Woliński który z rzutu wolnego uderzał obok słupka i Adam Sieradzki któremu w kluczowym momencie zbyt daleko odskoczyła piłka. Brzoza miała jeszcze lepszą okazję gdy jeden z zawodników uderzał z 14 metrów ale świetnie nogami interweniował Łukasz Ziętara. Do przerwy wieje głównie nudą...

Od początku drugiej części meczu nasza drużyna została mocno zepchnięta do defensywy. Szczęście w nieszczęściu, że około 50 minuty poważnie wyglądającej kontuzji barku nabawił się Adam Sieradzki i arbiter był zmuszony przerwać grę. Po dużych problemach które stwarzała dyspozytorka pogotowia ratunkowego w końcu łaskawie zgodziła się przysłać karetkę na którą nasz zawodnik oczekiwał tuż za linią boczną, a piłkarze grali dalej. W 57 minucie szybko z autu grę wznowił Piotr Kaczor. Radosław Woliński zagrał do Marcina Bożka, a ten został faulowany polu karnym. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Radosław Woliński i pokonał Grzegorz Irlę przełamując tym samym serię pięciu niewykorzystanych rzutów karnych przez piłkarzy LZS'u. W 62 minucie świetną okazję zmarnował jeden z pomocników Brzozy. Chwilę później znów nastąpiła kilkuminutowa przerwa by pomoc udzielona została Adamowi Sieradzkiemu który ostatecznie przetransportowany został do szpitala. Po tym przymusowym zamieszaniu w końcu można było dokończyć ten pojedynek. Brzezówka jeszcze bardziej sie otworzyła i w 74 minucie dostała drugi cios. Świetne, długie podanie od Dawida Bańdo dostał Jacek Sieradzki. Nasz pomocnik przechytrzył dwóch obrońców i sprytnym strzałem skierował futbolówkę do siatki - 0:2. Ostatnie minuty to już znacząca przewaga Brzozy która marnowała okazję za okazją. W 81 minucie wreszcie udało się im zdobyć gola kontaktowego za sprawą Dominika Dobrowolskiego - wykorzystał on sytuacje sam na sam. Później już jednak miejscowi gracze z dobrych pozycji tylko pudłowali. Wynik w doliczonym czasie gry mógł jeszcze podwyższyć Radosław Woliński ale oddał zbyt lekki strzał. Ostatecznie naszej defensywie udało się obronić korzystny rezultat.

Brawa dla zawodników LZS'u którzy na wiosnę zgromadzili już 9 punktów. W środę czekają nas kolejne emocje. Tym razem w meczu zaległym podejmować będziemy Iskrę Dąbrówki Breńskie.