" Brzoza Brzezówka - LZS Mędrzechów 2:2 (0:1) "

Brzoza: Sławomir Urban - Dawid Irla, Marcin Grabowski, Bartosz Żurawski, Jarosław Bogacz (75' Radosław Kułaga) - Mateusz Micek, Tomasz Zieliński, Krzysztof Chrabąszcz - Karol Minorczyk (75' Kamil Wierzba), Mateusz Gadawski, Dominik Dobrowolski.

LZS: Jarosław Dynak - Radosław Woliński, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Krystian Broda (75' Grzegorz Jasak ) - Mateusz Marzec (75' Konrad Czupryna), Tomasz Tabor, Marcin Bożek, Wojciech Foszcz - Piotr Kaczor, Bartłomiej Rachmaciej.

1:1 Dominik Dobrowolski (rzut karny) - 52 min
2:2 Dominik Dobrowolski (rzut karny) - 70 min

Maksymilian Żołądź (Żabno)
Grzegorz Smolik
Łukasz Witek

Widzów: 80

Drugi remis z rzędu i to w takich samych rozmiarach. Tak jak po meczu z Konarami czuliśmy duży niedosyt, tak punkt w Brzezówce bierzemy z zadowoleniem. Gospodarze stworzyli sobie sporo sytuacji strzeleckich i mieliśmy dużo szczęścia, że nie straciliśmy więcej bramek. Wytłumaczenia słabszej gry można szukać w dużych brakach kadrowych. Z różnych przyczyn na meczu nie pojawili się ciągnący ostatnio grę ofensywną Krzysztof Rojowski i Piotr Łabuz. Ponadto nie było Wojciecha Ziętary czy Bartłomieja Krupy.

Lepiej w mecz weszli miejscowi którzy starali się co jakiś czas zagrozić bramce strzeżonej przez Jarosława Dynaka. Swoje szanse marnowali Dominik Dobrowolski czy Karol Minorczyk. Mędrzechowianie pod polem karnym Brzozy praktycznie nie widoczni aż do 21 minuty. Wtedy to pada kuriozalny gol. Krystian Broda nieudolnie dośrodkowuje z boku boiska. Sławomir Urban fatalnie oblicza lot futbolówki, a ta odbijając się przed nim dotyka siatki pod poprzeczką i mamy 0:1. W dalszej części pierwszej połowy wiało raczej nudą.

Po 15 minutowym odpoczynku piłkarze nieco przyspieszyli tempo ale gra dalej "dupy nie urywała". W 52 minucie znów w roli głównej występuje Krystian Broda. Tym razem zagrywa on ręką po strzale jednego z rywali i sędzia Maksymilian Żołądź po raz pierwszy tego dnia wskazuje na 11 metr. Rzut karny na gola pewnym strzałem zamienia Dominik Dobrowolski. Mędrzechowianie odpowiadają najlepiej jak tylko potrafią. Kilka minut później ofensywny wypad Radosława Wolińskiego, futbolówkę przejmuje Piotr Kaczor i po chwili zostanie nieprzepisowo powstrzymywany. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna - rzut karny! - którego na gola zamienia Marcin Bożek i znów prowadzimy. Długo wynik się nie zmieniał aż do 74 minuty. Wtedy to z własnej połowy na rajd zdecydował się Karol Minorczyk na koniec sprytnie wpadając na zostawioną nogę przez Zbigniewa Ziętare i mamy trzeci tego dnia rzut karny. Presję na siebie po raz drugi bierze Dominik Dobrowolski i trafia na 2:2. Napastnik Brzozy mógł skompletować w niedzielę hat-tricka ale w doskonałej sytuacji trafił w twarz Jarosława Dynaka, a w samej końcówce nie sięgnął piłki. Mecz zakończył się więc podziałem punktów.

Po dwóch zwycięstwach, mędrzechowianie tym razem notują drugi remis z rzędu. Punkt ten trzeba szanować i już oczekiwać derbowego pojedynku z Avą Grądy który odbędzie się w najbliższą sobotę.