" Brzoza Brzezówka - LZS Mędrzechów 1:3 (1:2) "

Brzoza: Sławomir Urban - Witold Chrabąszcz (46' Tomasz Toczek), Michał Łopata, Damian Rendak, Andrzej Skrzek - Mateusz Łuszcz, Jarosław Bogacz, Michał Furgał (87' Piotr Skrzek), Kamil Filipski (56' Mateusz Gadawski) - Robert Bulwa, Grzegorz Irla.

LZS: Paweł Kowal - Dariusz Jasak, Radosław Woliński, Jarosław Dynak, Michał Sieradzki - Wojciech Ziętara, Wojciech Woliński, Marcin Bożek, Mateusz Machaj - Adam Sieradzki, Piotr Kaczor.

Rafał Kaczówka (Żabno)
Rafał Mrówka
Bogusław Mecnarowski

Widzów: 60

Najlepiej jak tylko mogli zakończyli sezon nasi seniorzy. Mimo ogromnych problemów kadrowych udało się pokonać Brzezówkę. Z powodów zdrowotnych lub nadmiaru kartek w tym meczu zabrakło: Zbigniewa Ziętary, Jakuba Kupca, Macieja Sochy, Grzegorza Jasaka, Dawida Bańdo i Krystiana Brody. Po kilku miesiącach przerwy do gry powrócić musiał Dariusz Jasak. Dużo więcej bo kilka lat temu ostatnio na boisku widzieliśmy Jarosława Dynaka który również rozegrał 90 minut. Jak pokazuje wynik wszyscy zmiennicy pokazali się z całkiem dobrej strony.

Całe spotkanie rozgrywane było w dość wolnym tempie. Szczególnie w pierwszej połowię lepiej prezentowali się goście którzy stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji. Wynik meczu w 20 minucie otworzył Wojciech Ziętara który spokojnie zwodem położył sobie na ziemi obrońcę i technicznym strzałem pokonał Sławomira Urbana. Chwile potem mogło być 2:0. Mateusz Machaj uderzał 'ze szpica', a piłka zatrzymała się na słupku w okolicach okienka bramki. Brzoza również starała się zagrozić Pawłowi Kowalowi ale ze słabej jakości strzałami dobrze radził sobie nasz bramkarz. W 34 minucie od straty gola uratował nas natomiast Wojciech Ziętara który w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Jarosława Bogacza. Zagrożenie pod bramką miejscowych było też po stałych fragmentach gry. Uderzenia głową Marcina Bożka, Radosława Wolińskiego i Jarosława Dynaka nie znalazły jednak drogi do siatki. Udało się za to podwyższyć w 41 minucie. Radosław Woliński z własnej połowy zagrał bardzo długą piłkę pod pole karne Brzozy. Zawahanie defensorów wykorzystał Piotr Kaczor który skierował futbolówkę do pustej bramki, a tuż przed linią formalności dopełnił Adam Sieradzki. Był to 19 gol naszego snajpera w rozgrywkach w których ostatecznie został wicekrólem strzelców. Tuż przed przerwą jedyny dość poważny błąd w tym meczu popełnił Dariusz Jasak który zagrywał zbyt słabo do kolegi. Piłkę przejął Grzegorz Irla który w sytuacji sam na sam pokonał golkipera LZS'u. Chwile potem arbiter zaprosił zawodników na przerwę.

Po zmianie stron spotkanie trochę bardziej się wyrównało. Zarówno Brzoza, jak i mędrzechowianie co jakiś czas znajdowali się w niezłych sytuacjach strzeleckich. Brakowało jednak wykończenia, lub obrońcy dobrze interweniowali. Słabo tego dnia miał nastawiony celownik Adam Sieradzki który zmarnował trzy dogodne okazje. Ostatni kwadrans to juz zdecydowana przewaga LZS'u. W jednej akcji kilka strzałów zostało skutecznie blokowanych. W 81 minucie ładne uderzenie Piotra Kaczora z 30 metrów przed siebie odbił Sławomir Urban, a dobitka Wojciecha Ziętary została zablokowana. W 87 minucie tym razem Kaczor zdołał już skierować piłkę do siatki wykorzystując idealne podanie od Wojciecha Wolińskiego. Wynik nie uległ już zmianie.

Ten udany dla nas sezon kończymy zasłużonym zwycięstwem z Brzezówką. 8 miejsce to dobry rezultat który napawa optymizmem przed kolejnymi rozgrywkami.