" Iskra Dabrówki Breńskie - LZS Mędrzechów 1:2 (0:1) "

Iskra: Daniel Rozkuszka - Rafał Plata, Jakub Cielczyk, Łukasz Górowski, Krzysztof Pabijan (46' Bartłomiej Ciepiela) - Bartosz Rodak, Kacper Wąż, Sebastian Kędzierski (46' Dariusz Pagos), Daniel Kotlarz - Mateusz Chmura (55' Dominik Kiljan), Dawid Białas.

LZS: Paweł Kowal - Krystian Broda, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Grzegorz Jasak - Wojciech Ziętara, Marcin Bożek, Jacek Sieradzki, Piotr Łabuz, Radosław Woliński - Piotr Kaczor.

Dawid Kogut (Żabno)
Jacek Hajduk
Mariusz Świętek

Widzów: 80

Od sześciu spotkań ligowych nasza drużyna nie potrafiła zgarnąć kompletu punktów. Przełamanie nadeszło w niedzielę i to dość niespodziewanie bo z rywalem który nie zaznał goryczy porażki od ośmiu pojedynków w lidze i na wiosnę wystartował bardzo dobrze. Mędrzechowianie mają jednak patent na Iskrę. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej na własnym stadionie również udało się pokonać tego przeciwnika. Podobnie jak na jesieni, tak i teraz przystąpiliśmy do meczu zaledwie w 11-sto osobowym składzie, bez graczy rezerwowych. Zabrakło pauzujących za czerwone kartki Tomasza Tabora i Arkadiusza Cieśli oraz Adama Sieradzkiego czy Bartłomieja Krupy. W bramce podobnie jak w Luszowicach wystąpił Paweł Kowal, cały mecz musiał rozegrać też Krystian Broda.

O naszych ogromnych problemach kadrowych w tym meczu przekonać się można było już od pierwszego gwizdka. Zaczęliśmy bowiem mecz w 10-tkę, dopiero po 5 minutach skład uzupełnił Broda. Młody zespół Iskry od początku ruszył do ataku ale świetnie dysponowana mędrzechowska obrona powstrzymywała ataki miejscowych. W 16 minucie pierwsza poważniejsza akcja gości i Piotr Kaczor został sfaulowany tuż przed polem karnym. Do piłki podszedł Radosław Woliński który uderzył obok muru. Z tym strzałem nie poradził sobie Daniel Rozkuszka który "wypluł" futbolówkę przed siebie, a Marcin Bożek z najbliższej odległości ulokował ją w siatce - 0:1. Po zdobytym gola nasza drużyna cofnęła się i liczyła na kontry. Iskra osiągnęła niewielką przewagę optyczną ale ich zawodnicy nie potrafili poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez dobrze dysponowanego Pawła Kowala. Do przerwy skromne prowadzenie LZS'u.

Po zmianie stron przyjezdni nadal grali uważnie w obronie i co jakiś czas próbowali poszukać drugiego gola. Najbliżej był tego Piotr Kaczor lecz jego strzał nad poprzeczkę przeniósł Daniel Rozkuszka. Dąbrówki Breńskie blisko wyrównania były w 59 i 68 minucie ale najpierw świetnie obronił Paweł Kowal, a później gospodarze sami sobie przeszkodzili przy próbie strzału. Iskra otworzyła się jeszcze bardziej w końcówce co wykorzystali goście. Podobnie jak przy pierwszej bramce kluczowe role odegrali Radosław Woliński i Marcin Bożek. Ten pierwszy dośrodkował z lewego skrzydła, a drugi w genialny sposób tzw. "ruletką" oszukał stoperów i płaskim strzałem zdobył swojego drugiego gola w tym meczu - 0:2. W tym momencie wydawało się, że postawiona została kropka nad i ale miejscowi walczyli do końca. W doliczonym już czasie gry po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi Dawida Białasa który uderzeniem z pół woleja dał jeszcze jakiekolwiek nadzieje swojej drużynie na remis. Na więcej Dąbrówek Breńskich nie było już jednak stać i zasłużone 3 punkty zgarnął LZS Mędrzechów.

Wreszcie trochę radość kibicom i sobie dali zawodnicy naszej drużyny pokazując charakter i wolę walki. Zdobyte trzy punkty z mocnym rywalem na pewno cieszą i dają nadzieję na kolejne zwycięstwa. Za tydzień następny rywal z czołówki. W sobotę na stadion w Mędrzechowie zawita Ikar Odporyszów.