LZS: Dariusz Jasak - Grzegorz Jasak, Radosław Woliński, Tomasz Tabor, Wojciech Ziętara - Bartłomiej Krupa, Marcin Bożek, Krystian Broda, Piotr Łabuz - Patryk Kowalczyk, Jacek Sieradzki.

Tomasz Nowak (Żabno)
Grzegorz Mosio
Bogusław Mecnarowski

Widzów: 100

To już czwarte z rzędu przegrane derby z Avą Grądy która w ostatnich latach wyraźnie ma patent na nasz zespół. Na dodatek borykamy się z ogromnymi problemami kadrowymi. Nie lepiej jest w Grądach ale oni w niedzielę kogoś na rezerwie jednak mieli. W naszych szeregach zabrakło trzech podstawowych zawodników: Zbigniewa Ziętary, Piotra Kaczora i Arkadiusza Cieśli. W związku z tym na stoperze musiał zagrać Radosław Woliński, w środku walczył Krystian Broda, a na ataku wystąpił Patryk Kowalczyk.

Już początek meczu pokazał, że Ava tego dnia jest jak najbardziej do ogrania. W 5 minucie Jacek Sieradzki otrzymał podanie od Patryka Kowalczyka i pewnym strzałem pokonał Bartosza Sobieraja - 0:1. Z prowadzenia nasza drużyna cieszyła się niecały kwadrans. W 18 minucie po dośrodkowaniu Pawła Czupryny z rzutu wolnego futbolówkę musnął głową jeszcze Sebastian Romanowski dając gospodarzom wyrównanie. Później na boisku nie wiele ciekawego się działo. Dla Avy najlepszą szansę stworzył sobie Adrian Rejowski którego strzał z trudem na rzut rożny odbił Dariusz Jasak. U nas w niezłej sytuacji znalazł się Marcin Bożek ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Niestety tuż przed przerwą zarówno Jacek Sieradzki jak i Krystian Broda doznali kontuzji i wątpliwy był ich występ po zmianie stron.

Ostatecznie na drugą połowę wyszli obydwoje ale jeden nie chciał ryzykować i opuścił plac gry po 5 minutach, a drugi co prawda grał do końca ale to już nie było to. Krystianowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia bo okazało się, że złamał on rękę w łokciu. Nic nie układało się mędrzechowianom na dodatek Grądy zamierzały skorzystać z liczebnej przewagi i szybko tego dokonali. Najpierw Dariusz Wrona po indywidualnej akcji przeszedł naszą całą linię defensywną i pokonał Dariusza Jasaka, a chwile potem na 3:1 podwyższył Sebastian Romanowski. Z prostych względów gospodarze posiadali optyczną przewagę ale marnowali też doskonałe szanse chociażby jak ta z 65 minuty kiedy to piłkę zmierzającą do bramki nie potrzebnie dotknął jeszcze Łukasz Noga i sędzia odgwizdał spalonego. Goście wyczekiwali swojej okazji i w 68 minucie przeprowadzili piękną akcję wymieniając od obrony po atak ze sobą kilkanaście podań. Ostatecznie pojedynek sam na sam z Bartoszem Sobierajem wygrał Piotr Łabuz i było już tylko 3:2. Ostatnie 20 minut zapowiadało się ciekawie ale mędrzechowian których zbyt dużo kosztował ten mecz nie było już na więcej stać. Tym bardziej, że Ava w 80 i 83 minucie za sprawą Dariusza Wrony i Pawła Czupryny definitywnie zamknęła ten mecz. Tak więc 3 punkty zostały w Grądach.

Znów braki kadrowe nie pozwoliły nam powalczyć z rywalem do końca. Niestety tak obecnie wygląda nasza sytuacja i nic na to nie poradzimy ten sezon trzeba po prostu dograć do końca i być może pokusić się jeszcze o jakąś wygraną. W środę czeka nas zaległy mecz z Nową Jastrząbką.