" LKS Ilkowice - LZS Mędrzechów 0:5 (0:1) "

LKS: Robert Pochroń - Jarosław Lechowicz, Paweł Madura (65' Paweł Armatys), Tomasz Kaziród, Łukasz Kozioł, Mateusz Kozioł, Marcin Moryl (55' Patryk Woziwoda), Amadeusz Radliński, Dawid Sikora (75' Łukasz Kotapka), Paweł Wojdak - Łukasz Witek (85' Tomasz Woziwoda)

LZS: Łukasz Ziętara - Wojciech Ziętara, Zbigniew Ziętara, Jarosław Dynak (46' Krystian Witaszek), Grzegorz Jasak (65' Jakub Kupiec) - Wojciech Woliński, Radosław Woliński, Marcin Bożek, Dariusz Jasak (75' Krystian Broda) - Piotr Kaczor, Adam Sieradzki.

0:2 Radosław Woliński - 59 min (rzut karny)
0:4 Wojciech Ziętara - 80 min (rzut karny)
0:5 Zbigniew Ziętara - 88 min

Arbitrzy z Tarnowa

Widzów: 80

Tuż przed meczem przedstawiciele TOZPN - Podokręgu Żabno wręczyli drużynie Ilkowic puchar oraz piłki za wywalczony awans do A klasy w poprzednim sezonie. 'Święto' w niedzielne przedpołudnie beniaminkowi popsuł zespół LZS'u który rozbił rywali. W składzie zabrakło Tomasza Dynaka, Wojciecha Foszcza i Dawida Bańdo (znów wyjechał za granicę).

Wygląda na to, że nasza drużyna nie zwykła tracić bramek grając przy dużym upale o godzinie 11:00. Właśnie o takiej porze zremisowaliśmy 0:0 w Zalipiu dwa tygodnie temu. Tym razem mędrzechowianie znów nie stracili bramki, a na dodatek sami potrafili skierować piłkę pięciokrotnie między słupki. Zaczęło się świetnie bo już w 8 minucie futbolówkę po złym wybiciu obrońców przejął Adam Sieradzki który wykorzystał sytuacje sam na sam z Robertem Pochroniem - 0:1. W kolejnych minutach próbowali zaatakować gospodarze lecz brakowało im wykończenia akcji lub interweniował pewny punkt naszej drużyny - Łukasz Ziętara. W pierwszej połowię bliżej zdobycia drugiego gola byli mędrzechowianie ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron goście podkręcili tempo i nie pozostawili przeciwnikom złudzeń kto tego dnia zgarnie komplet punktów. Zaczęło się jednak od głupiej straty w środku boiska i napastnik Ilkowic znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Na szczęście zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i kibice oraz piłkarze z Mędrzechowa mogli odetchnąć. Tuż przed godziną gry w polu karnym nieprzepisowo zatrzymywany był Piotr Kaczor, a arbiter z Tarnowa bez wahania wskazał na 11 metr. Z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Radosław Woliński. W 72 minucie Ci sami zawodnicy zamienili się rolami. R.Woliński sprytnym podaniem uruchomił Kaczora. Strzał naszego napastnika najpierw obronił Robert Pochroń, ale przy dobitce był już bez szans - 0:3. W 80 minucie pada kolejny gol dla przyjezdnych. Tym razem akcja lewą stroną przeprowadzona przed dwóch Wojciechów - Wolińskiego i Ziętarę. Ten drugi wpada w pole karne i zostaje faulowany przez defensora. Sam poszkodowany podchodzi do piłki ustawionej na 11 metrze i pewnym strzałem w boczną siatkę zdobywa swojego pierwszego gola w sezonie. W końcowych minutach świetną kontrę przeprowadzili nasi zawodnicy. Łukasz Ziętara szybko wyrzucił piłkę do Radosława Wolińskiego który natychmiast przeniósł ją na drugą stronę boiska. Tam Piotr Kaczor podał do Wojciecha Ziętary, ten odegrał jeszcze do Zbigniewa Ziętary, a stoper LZS'u spokojnym strzałem, tuż przy słupku sfinalizował piękną akcję bramką. Wynik mógł być wyższy ale skuteczności zabrakło Piotrowi Kaczorowi, Adamowi Sieradzkiemu czy Radosławowi Wolińskiemu. Ostatecznie skończyło się na 'piątce'.

Cieszą kolejne trzy punkty zdobyte na wyjeździe. Jeszcze większym pozytywem jest fakt, że drugi raz w sezonie zagraliśmy na zero z tyłu. Za tydzień zaczynamy maraton trzech pojedynków na własnym stadionie z głównymi faworytami do awansu. Na początek Dunajec Konary.