" Iskra Dąbrówki Breńskie - LZS Mędrzechów 3:0 (1:0) "

Iskra: Daniel Rozkuszka - Jarosław Słowik (60' Mariusz Pytka), Jakub Zych, Dominik Kiljan, Mateusz Łos - Arkadiusz Stręk (85' Rafał Pabijan), Kacper Wąż, Tomasz Kowal (80' Tomasz Wnęk) Mateusz Chmura (87' Bartosz Rodak) - Daniel Kotlarz, Dawid Białas.

LZS: Łukasz Ziętara - Grzegorz Jasak, Dariusz Jasak, Zbigniew Ziętara, Wojciech Ziętara - Krystian Broda, Marcin Bożek, Radosław Woliński, Grzegorz Orszulak, Adam Sieradzki - Piotr Kaczor.

1:0 Daniel Kotlarz - 32 min (rzut karny)
2:0 Dawid Białas - 76 min
3:0 Dawid Białas - 82 min

Arbitrzy z Brzeska

Widzów: 70

W kolejnym już sezonie niestety nasza drużyna przegrywa mecz inauguracyjny. W ostatnich pięciu latach aż 4-krotnie mędrzechowianie na starcie ligi nie zdobywali nawet punktu. Od sezonu 2013/2014 porażki kolejno z - Polan II 0:4, Victoria Szarwark 2:4, LKS Luszowice 2:3 i ta ostatnia z Iskrą 0:3. Jedyne zwycięstwo w pierwszej kolejce to pokonanie 1:0 Łęgovii 16 sierpnia 2015 roku. Wracając do niedzielnego meczu to nasza drużyna z dużymi problemami wystąpiła zaledwie w 11-sto osobowym składzie. Oczywiście gołą jedenastką również można powalczyć o zwycięstwo czy remis ale tym razem nie udało się tego dokonać. Z Iskrą ostatni raz graliśmy nie tak dawno bo miesiąc temu w spotkaniu towarzyskim który zakończył się wynikiem 4:6 dla nas (wtedy kadra liczyła 16 graczy). Tym razem mecz miał już zupełnie inny przebieg.

Przed pierwszym gwizdkiem Prezes Podokręgu Żabno Marian Fido wręczył drużynie gospodarzy pamiątkowy puchar za awans do A klasy wywalczony w poprzednim sezonie.

Od pierwszych minut był to mecz walki nad którym momentami nie panował młody arbiter z Brzeska odgwizdując wiele rzutów wolnych i sypiąc żółtymi kartkami. Zdecydowanie lepiej prezentował się zespół z Dąbrówek Breńskich. Szczególnie niebezpieczny był snajper Iskry Dawid Białas który w przeciągu kilku minut zmarnował dwie dobre okazje. W 29 minucie sędzia dopatrzył się faulu Wojciecha Ziętary na jednym z miejscowych i wskazał na 11 metr. Intencje Mateusza Chmury wyczuł Łukasz Ziętara odbijając piłkę nogami. Niestety mędrzechowianie nie potrafili przerwać zagrożenia i futbolówka trafiła do Daniela Kotlarza ,a ten został podcinany przez naszych obrońców i arbiter znów odgwizdał jedenastkę. Tym razem sam poszkodowany otworzył wynik spotkania. Gości w pierwszej połowię stać było tylko na kilka słabej jakości uderzenia z którymi bez większych problemów radził sobie Daniel Rozkuszka.

Po zmianie stron do głosu częściej zaczęli dochodzić nasi piłkarze. W ciągu 5 minut po około godzinie gry powinniśmy zdobyć przynajmniej jednego gola. W roli głównej wystąpił Piotr Kaczor który najpierw po podaniu od Radosława Wolińskiego przeniósł piłkę z kilku metrów nad poprzeczką, a chwile potem po ładnej akcji i asyście Adama Sieradzkiego zamiast strzelać, bez sensu szukał jeszcze podania. To kluczowe sytuacje które być może znacznie odmieniłyby ostatnią fazę meczu. Tak się jednak nie stało. W końcówce na boisku zrobiło się dużo więcej wolnego miejsca i grająca z kontry Iskra bardzo groźnie atakowała. W 76 minucie po składnej akcji miejscowych Dawid Białas strzałem po ziemi pokonał Łukasza Ziętare. Mędrzechowianie jeszcze bardziej się otworzyli i dostali chwile potem gola na 3:0. Jego autorem był znów Białas który spożytkował przytomne dogranie Kacpra Węża. Ostatecznie mecz zakończył się pewną wygraną Iskry.

Nie zbyt dobrze zaczął się dla LZS'u ten sezon. Przede wszystkim musi poprawić się sytuacja kadrowa, a wtedy przy poprawie gry punkty powinny trafiać na nasze konto.