KS: Jakub Kalisz - Wojciech Janus, Miłosz Cygan, Michał Baruch, Arkadiusz Wielgus (61' Daniel Kajpust) - Mikołaj Mazur (70' Sebastian Laskowski), Michał Janus, Grzegorz Kalisz, Bartłomiej Skoczylas (46' Piotr Wielgus) - Hubert Chłopek (65' Mateusz Kuta), Daniel Kiełbasa.

LZS: Jarosław Dynak - Radosław Woliński, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Wojciech Ziętara (62' Grzegorz Jasak ) - Bartłomiej Krupa, Mateusz Marzec, Marcin Bożek, Krystian Broda (60' Bartłomiej Rachmaciej), Piotr Łabuz - Piotr Kaczor.

3:0 Grzegorz Kalisz - 63 min (rzut karny)

Mateusz Libera (Żabno)
Dawid Kogut
Bogusław Męcnarowski

Widzów: 50

Po wysokiej porażce w Derbach Gminy tym razem wracamy z bagażem 5 bramek z terenu aktualnego lidera. Kolejny z rzędu mecz w którym borykamy się z problemami kadrowymi. Na niedzielnym wyjeździe nie pojawili się Krzysztof Rojowski (choroba), Tomasz Tabor (wyjazd), Konrad Czupryna (kwarantanna) czy Wojciech Foszcz (wyjazd za granicę). Tym samym na ławce rezerwowych zasiadło tylko dwóch graczy - jak na mecz z takim rywalem zdecydowanie za mało.

W Nowej Jastrząbce przed sezonem doszło do wielu zmian. Temu klubowi który nie tak dawno grał jeszcze w IV lidzę wyszło to na dobre bo obecnie lideruje w A klasie Żabno. Zespół KS'u złożony z kilku doświadczonych graczy, do tego uzupełniony wieloma juniorami pewnie do końca będzie bił się o awans. To właśnie jeden z doświadczonych zawodników szybko otworzył wynik spotkania. W 3 minucie Michał Baruch przymierzył z rzutu wolnego i piłka po rękach Jarosława Dynaka zatrzepotała w siatce. Cała pierwsza połowa ogólnie była wyrównana. Miejscowi piekielnie mocni byli po stałych fragmentach gry. W 24 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłka trafia w poprzeczkę. Dwie wyśmienite okazje do wyrównania miał Piotr Łabuz. W 30 minucie z woleja trafił tylko w bramkarza, a tuż przed przerwą z kilku metrów nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki. Do przerwy skromne prowadzenie miejscowych.

Nic nie zapowiadało tak katastrofalnej drugiej połowy w wykonaniu mędrzechowian. Nowa Jastrząbka regularnie zagrażała bramce Jarosława Dynaka. Kluczowe okazały się znów stałe fragmenty gry. W 48 minucie wrzutka z rzutu wolnego piłkę przed siebie odbija golkiper LZS'u, a skuteczną dobitką popisuje się Hubert Chłopek. 63 minuta to rzut karny po faulu Zbigniewa Ziętary zamieniony na gola przez Grzegorza Kalisza - 3:0. Goście w ofensywie praktycznie niewidoczni. Ostatnie dwie bramki były autorstwa Daniela Kiełbasy który finalizuje składne akcję swoich kolegów. Gospodarze trafili jeszcze w poprzeczkę i zmarnowali dwie sytuacje sam na sam.

Co prawda porażkę w takim spotkaniu można wkalkulować ale styl i wynik powinien być zdecydowanie lepszy. W sobotę kolejna drużyna z czołówki której trzeba się dużo bardziej postawić. Gramy na własnym stadionie z Zalipiem.