" Strażak Karsy - LZS Mędrzechów 0:1 (0:) "

Strażak: Maciej Socha - Przemysław Dąbroś, Dominik Chlastawa, Łukasz Woźniak, Kamil Baran - Krzysztof Bigos, Adrian Kasztelewicz, Krystian Burek (80' Kamil Grabiec), Nikodem Świętek - Damian Gnat, Michał Gała.

LZS: Jarosław Dynak - Radosław Woliński, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Wojciech Ziętara - Bartłomiej Krupa (60' Bartłomiej Rachmaciej), Mateusz Marzec, Marcin Bożek, Paweł Świętochowski, Piotr Łabuz - Piotr Kaczor (83' Konrad Czupryna).

Tomasz Nowak (Żabno)
Marek Kowalik
Grzegorz Smolik

Widzów: 40

W niedziele o godzinie 14:00 w Karsach doszło do ważnego pojedynku dla drużyn z dołu tabeli. Zarówno Strażak jak i Mędrzechowski LZS nie uzbierali dotychczas dużej ilości punktów, a na dodatek oba zespoły w ostatnich meczach wysoko przegrywały. Już wiemy, że to mędrzechowianie mogli świętować po końcowym gwizdku. Do kadry meczowej powrócili nieobecni ostatnio Piotr Kaczor i Konrad Czupryna. Z różnych przyczyn nadal brakowało kilku zawodników. Warto podkreślić, że w bramce ponownie stanął Jarosław Dynak i okazał się być najmocniejszym ogniwem LZS'u.

Pierwszy kwadrans spotkania to zdecydowana przewaga gospodarzy. Już w 8 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego, a Mateusz Marzec według arbitra zatrzymywał nieprzepisowo gracza Strażaka w polu karnym i mamy jedenastkę. Wyśmienitej okazji do zdobycia gola nie wykorzystuje Krystian Burek przenosząc futbolówkę kilka metrów nad poprzeczką!. Miejscowi nadal atakują, ale na szczęście w bramce Mędrzechowa stał tego dnia Jarosław Dynak. Dwukrotnie świetnymi interwencjami ratuje swoich kolegów przed utratą bramki. Po początkowo znaczącej przewadze Kars w późniejszym okresie gry lepiej wyglądali goście. Swój atut jakim niewątpliwie jest szybkość próbował wykorzystywać Piotr Łabuz który szarżował kilka razy w polu karnym ale brakowało mu wykończenia. Jak się później okazało jedyny gol w tym meczu pada w 34 minucie. Rzut wolny około 35 metrów od bramki wykonuje Radosław Woliński. Błąd popełnia były zawodnik i mieszkaniec Mędrzechowa, Maciej Socha nie trafiając w zawieszoną piłkę, którą do bramki uderzeniem głową ostatecznie pakuje Marcin Bożek - 0:1!. Do przerwy skromne prowadzenie przyjezdnych.

Drugie 45 minut to dużo walki głównie w środku boiska i wiele niedokładności. Tuż po wznowieniu gry doszło to nietypowej sytuacji. Wychodzącego sam na sam z bramkarzem Piotra Kaczora nieprzepisowo zatrzymywał Kamil Baran. Sędzia odgwizdał rzut wolny i ukarał gracza Kars tylko żółtą kartką, wielkie zdziwienie nastąpiło w szeregach gości jednak dopiero wtedy gdy okazało się, że wspomniany żółty kartonik pokazany został nie temu zawodnikowi co trzeba... Po kliku minutach zamieszania sędzia nakazał grać dalej i Strażak mógł kontynuować nadal grę w pełnym składzie. W 58 minucie akcja Bartłomieja Krupy który znalazł się tuż przed bramką ale huknął tylko nad poprzeczką. Miejscowi najgroźniejszą sytuację do wyrównania stworzyli w 80 minucie kiedy to po rzucie wolnym i strzale głową futbolówka o centymetry minęła lewy słupek bramki. W 88 minucie Kamil Baran finalnie opuścił płytę boiska po tym jak po raz kolejny nieprzepisowo zatrzymywał naszego gracza (druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka) i miejscowi ostatnie minuty musieli grać w dziesiątkę. Mędrzechowianie wykorzystali ten fakt i nie dali sobie już wbić gola odnosząc skromne ale bardzo ważne zwycięstwo.

Wywalczone 3 punkty w Karsach pozwalają zwiększyć przewagę nad strefą spadkową. Cieszy też, że po raz pierwszy w tym sezonie nasza drużyna zagrała na zero z tyłu. Za tydzień w sobotę w ramach 15 kolejki na własnym stadionie podejmować będziemy niedalekiego sąsiada z tabeli i beniaminka czyli FC Pawęzów.