" Dunajec Konary - LZS Mędrzechów 1:3 (1:2) "

LKS: Mateusz Szułakiewicz - Marcin Wójcik (65' Krzysztof Kuczek), Grzegorz Korus, Marcin Talanda, Krzysztof Leśniak (46' Kamil Wytrwał) - Mateusz Lustofin, Michał Musiał, Mateusz Pudełko, Mateusz Kolbuch - Grzegorz Gajek, Grzegorz Świątek (75' Jacek Rachmaciej).

LZS: Paweł Kowal - Grzegorz Jasak, Radosław Woliński, Zbigniew Ziętara, Michał Sieradzki - Wojciech Ziętara (75' Maciej Socha), Wojciech Woliński (85' Mateusz Machaj), Marcin Bożek, Jakub Kupiec (80' Tomasz Sobczyk) - Piotr Kaczor (88' Krystian Broda), Adam Sieradzki.

Tomasz Pilarski (Tarnów)
Kazimierz Dynarowicz
??????? ???????

Widzów: 70

Po ograniu Zalipia pokonujemy kolejnego rywala z czołówki wyprzedając go jednocześnie w tabeli. Obecnie mędrzechowska drużyna bardzo dobrze wygląda pod wieloma względami. Cieszy też wysoka frekwencja. W Konarach zabrakło tylko Dawida Bańdo, a na ławce zasiadło 5 zawodników.

Pierwsze minuty nie zapowiadały aż takiej przewagi gości. Można nawet powiedzieć, że to Dunajec lepiej wyglądał na boisku. Świadczy o tym bramka z 15 minuty. Piłka przypadkowo spadła do będącego w narożniku pola karnego pomocnika który zgrywał na długi słupek gdzie zamykający akcję Mateusz Kolbuch strzałem głową pokonał Pawła Kowala. Chwile potem mogło być 2:0 ale Grzegorz Świętek również głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po 20 minutach gry zdecydowaną przewagę osiągnęła nasza drużyna. Dwu minutowe oblężenie bramki Konar lecz kilka strzałów skutecznie bronili miejscowi. Najbliżej trafienia był Wojciech Ziętara. Jego mocne uderzenie z dystansu zdołał wybić Mateusz Szułakiewicz. W 25 minucie wreszcie udało się wyrównać. Idealną piłkę do Adama Sieradzkiego z własnej połowy zagrał Grzegorz Jasak, a nasz napastnik przytomnie pokonał golkipera gospodarzy. Mędrzechowianie poszli za ciosem i chwile potem było już 1:2. Tym razem po bardzo ładnej akcji podanie od Piotra Kaczora otrzymał Wojciech Woliński który w sytuacji sam na sam pewnym strzałem pokonał Mateusza Szułakiewicza. Na 3:1 tuż przed przerwą mógł podwyższyć Radosław Woliński ale jego uderzenie z rzutu wolnego zdołał odbić mający sporo pracy bramkarza Dunajca.

W drugiej połowię jeszcze większą przewagę osiągnęła ekipa LZS'u. Goście wyraźnie lepiej prezentowali się pod względem kondycyjnym i przewyższali rywali też walecznością. Tak grający zespół musiał strzelić kolejną bramkę ale długo kibice nie mogli się jej doczekać. Nie oznacza to jednak, że Konary były bez szans bo m.in. po trudnym strzale z 17 metrów z problemami interweniował Paweł Kowal. Podwyższyć wynik udało się dopiero w 70 minucie. Nasi stoperzy wymienili między sobą podania, futbolówka trafiła pod nogi innego obrońcy Michała Sieradzkiego który zagrał długiego krossa do swojego brata Adama, a ten wyprzedził bramkarza i trafił lewą nogą do pustej bramki - 1:3. W tym momencie powietrze wyraźnie uszło z miejscowych, a mędrzechowianie nie zamierzali na tym poprzestać. Swoje okazję mięli jeszcze Wojciech Woliński - jego strzał głową minimalnie minął słupek oraz Piotr Kaczor który przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Szułakiewiczem. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i bardzo dobrze sędziujący te zawodu Tomasz Pilarski odgwizdał koniec meczu.

30 - tyle punktów obecnie udało się już zgromadzić naszym seniorom. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze 7 kolejek i jeśli będziemy w nich grać tak jak w Konarach czy z Zalipiem to kolejne oczka powinny wpadać na konto do ligowej tabeli.