" Dunajec Konary - LZS Mędrzechów 1:3 (0:2) "

Dunajec: Franciszek Talanda - Grzegorz Gajek, Grzegorz Korus, Krzysztof Leśniak, Damian Sak - Marcin Wójcik, Daniel Tomasiewicz, Maksymilian Woźniak (85' Grzegorz Leśniak), Daniel Zych (70' Kamil Malec) - Krzysztof Kuczek (60' Kamil Wytrwał), Grzegorz Świątek (55' Łukasz Szara).

LZS: Łukasz Ziętara - Grzegorz Jasak, Zbigniew Ziętara, Radosław Woliński, Dariusz Jasak - Dawid Bańdo, Marcin Bożek, Tomasz Dynak, Wojciech Woliński - Piotr Kaczor, Paweł Kowal.

Tomasz Pilarski (Tarnów)
Asystent 1
Asystent 2

Widzów: 50

Dunajec Konary to zespół który w ostatnich latach wyraźnie 'nam leży'. Szczególnie dobrze Mędrzechowianie spisują się na boisku rywali. Wszystkie ostatnie 4 pojedynki rozgrywane w miejscowości tuż koło Żabna zakończyły się wygranymi LZS'u. Co ciekawe za każdym razem strzelaliśmy na tym boisku co najmniej trzy bramki. Mając ogromne problemy kadrowe na niedzielny mecz wybraliśmy się tylko w 11 zawodników. Na dodatek na ataku musiał zagrać Paweł Kowal który jest przecież nominalnym bramkarzem. Z różnych przyczyn brakowało: Adama Sieradzkiego, Wojciecha Foszcza, Jakub Musiała, Jakuba Kupca, Jarosława Dynaka, Krystiana Brody czy Wojciecha Ziętary.

Początek meczu należał do miejscowych którzy byli mocno zmotywowani by szybko objąć prowadzenie. Kilka razy zakotłowało się pod naszą bramką, ale albo dobrze interweniował Łukasz Ziętara albo snajperzy Dunajca nieznacznie się mylili. Pierwszy znak do ataku dał LZS'owi Marcin Bożek. W 20 minucie po dośrodkowaniu Wojciecha Wolinskiego z rzutu rożnego nasz pomocnik strzelał głową, a piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. W 24 minucie pada pierwsza bramka. Dariusz Jasak z rzutu autu posyła piłkę na głowę Pawła Kowala który przedłuża ją do Piotra Kaczora, a ten z kilku metrów lewą nogą pokonuje Franciszka Talande. Chwile potem akcja naszych napastników. Piotr Kaczor podaje do Pawła Kowala który próbuje uderzyć z woleja, ale nie trafia nawet w piłkę. Drużyna Dunajca nie wyciągnęła żadnych wniosków po pierwszej straconej bramce i po praktycznie identycznej akcji dostaje drugi cios. Znów daleki wyrzut z autu Dariusza Jasaka. Tym razem najlepiej ustawiony jest Dawid Bańdo który wykorzystuje świetną szansę i jest już 0:2. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa

W drugich 45 minutach straty próbowali odrabiać gracze z Konar. Przyjezdna obrona rozgrywała jednak bardzo dobre zawody choć nie obyło się bez kilku błędów z których na nasze szczęście nie potrafili skorzystać gospodarze. W 72 minucie było już praktycznie po meczu. Kolejny stały fragment gry, tym razem rzut wolny w okolicach połowy boiska. Długą piłka w pole karne posyła Radosław Woliński, tam fatalny błąd popełnia Franciszek Talanda który wypuszcza ją z rąk. Ostatecznie futbolówka odbijając się od słupka i Marcina Bożka, trafia wprost pod nogi Piotra Kaczora który zdobywa tym samym swojego 10 gola w tym sezonie. Gospodarze walczyli do końca choćby o honorowego gola i udało się im go zdobyć z rzutu karnego podyktowanego po faulu Grzegorza Jasaka na Danielu Tomasiewiczu. Z 11 metrów nie pomylił się Damian Sak. Chwile potem bardzo dobrze sędziujący ten mecz arbiter gwiżdże po raz ostatni i trzy punkty pojechały do Mędrzechowa.

Po wysokich porażkach w Luszowicach i Słupcu udaje się nam zdobyć pierwsze oczka na wyjeździe w rundzie wiosennej. Już we wtorek będzie kolejna okazja do powiększenia tego dorobku choć jak wiadomo od dawna stadion w Dąbrowie Tarnowskiej nie jest zbyt łatwy do zdobycia .