" Dunajec Konary - LZS Mędrzechów 1:2 (1:1) "

Dunajec: Sławomir Lechowicz - Krzysztof Szuba, Krzysztof Leśniak, Damian Sak, Maksymilian Woźniak (80' Krzysztof Szpilski) - Kamil Gierczyński, Daniel Tomasiewicz, Grzegorz Korus (46' Krzysztof Kuczek), Kamil Wytrwał, Mateusz Lustofin (75' Jacek Rachmaciej) - Łukasz Szara.

LZS: Łukasz Ziętara - Grzegorz Jasak, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Wojciech Ziętara - Piotr Łabuz, Jacek Sieradzki, Marcin Bożek, Dawid Bańdo (73' Tomasz Tabor) - Radosław Woliński, Piotr Kaczor (83' Wojciech Starzyk).

Rafał Mrówka (Żabno)
Grzegorz Mosio
Marek Kowalik

Widzów: 30

Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe dopiero w Wielką Sobotę udało się zainaugurować rozgrywki A klasy w nowym roku. Nasz LZS na początek udał się do Konar na starcie z miejscowym Dunajcem. Historia stawiała naszą drużynę w roli zdecydowanego faworyta. Powód był prosty - ostatnie cztery mecze wyjazdowe z tym rywalem to cztery wygrane. Mędrzechowianie te i tak bardzo dobre statystyki poprawili sobie jeszcze bardziej. Jeśli chodzi o skład to na tym pojedynku stawiło się 14-tu zawodników. Warto zaznaczyć, że w końcówce na boisku pojawił się Wojciech Starzyk który po raz ostatni w naszych barwach występował wiele lat temu, jeszcze w juniorach.

Grząskie boisko w Konarach na pewno nie ułatwiało gry obu zespołom. Lepiej do tych trudnych warunków dostosowali się nasi gracze którzy po 15 minutach mogli prowadzić już 2:0. Najpierw w doskonałej sytuacji z kilku metrów przestrzelił Dawid Bańdo, a chwile potem przed podobną szansą stanął Marcin Bożek ale i on nie potrafił skutecznie skierować futbolówki do siatki. Jak to się robi w 22 minucie swoim kolegom pokazał Piotr Łabuz który po dośrodkowaniu Radosława Wolińskiego zamykając akcję, ładnym strzałem z pierwszej piłki otworzył wynik meczu. Dla naszego dynamicznego skrzydłowego to dopiero pierwsza bramka w sezonie - czekamy na kolejne. Gospodarze najgroźniejszą akcję stworzyli sobie w 30 minucie. Dwóch graczy Dunajca biegło na bramkę LZS'u lecz na nasze szczęście piłka po strzale jednego z nich trafiła tylko w boczną siatkę. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się naszym skromnym prowadzeniem, Konary doprowadzają do wyrównania. Z rzutu wolnego na bramkę strzelał Daniel Tomasiewicz, piłkę przed siebie odbija Łukasz Ziętara, a dobrze ustawiony Łukasz Szara głową kieruje ją między słupki. Po tym golu sędzia odgwizduje koniec pierwszej części meczu.

Druga połowa to już wyraźna dominacja mędrzechowian którzy prostymi sposobami dostawali się pod pole karne Dunajca. W 64 minucie na długie zagranie decyduje się Grzegorz Jasak, między obrońców wbiega Piotr Kaczor i znów na prowadzenie wychodzą goście. Chwile potem mogło być już 3:1 kiedy to po indywidualnej akcji w poprzeczkę uderza Jacek Sieradzki. Miejscowi najbliżej wyrównania byli w 70 minucie. Wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z kilku metrów zawodnik Konar przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ostatni kwadrans to spora ilość kontrataków mędrzechowian. Przed szansami na gola stawali Zbigniew Ziętara, Piotr Łabuz czy Jacek Sieradzki ale w kluczowych momentach zabrakło im dokładności. Ostatecznie skromne, ale sprawiedliwe zwycięstwo LZS'u.

Jak się okazało znów boisko w Konarach zostało zdobyte. Dzięki tej wygranej udało się awansować w tabeli na 6 lokatę. W sobotę gramy już na swoim stadionie gdzie podejmować będziemy Unię Niedomice.