" Dunajec Konary - LZS Mędrzechów 1:1 (1:1) "

Dunajec: Kamil Wytrwał - Tomasz Żelazo, Krzysztof Leśniak, Szymon Kozak, Mateusz Pudełko - Michał Musiał, Daniel Tomasiewicz, Piotr Nogaś, Patryk Miękina - Krzysztof Kuczek (55' Łukasz Szara), Maksymilian Woźniak (46' Mateusz Lustofin)

LZS: Paweł Kowal - Tomasz Tabor, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak (80' Bartłomiej Krupa), Wojciech Ziętara - Arkadiusz Cięsla, Marcin Bożek, Mateusz Gabiga, Piotr Łabuz - Radosław Woliński, Piotr Kaczor.

Paweł Fido (Żabno)
Dawid Kogut
Mateusz Libera

Widzów: 60

Konary to idealne miejsce dla naszej drużyny do zdobywania punktów. Ostatnie pięć wyjazdów na boisko pod Żabno to wszystkie wygrane LZS'u. Tym razem padł remis z którego mędrzechowianie powinni być jednak zadowoleni. Znów okazało się, że konieczne są roszady w składzie. Brakowało bowiem podstawowych graczy: Grzegorza Jasaka, Jacka Sieradzkiego i Adama Sieradzkiego. W ich miejsce pojawili się obecnie przebywający za granicą Mateusz Gabiga i Paweł Kowal. Ten pierwszy niestety pomógł drużynie jednorazowo, na drugiego możemy liczyć za to jeszcze w kilku kolejnych meczach. Do gry wrócił też nieobecny przed tygodniem Piotr Łabuz.

Zmotywowani gospodarze od początku ruszyli do ataków lecz nasza defensywa długo nie dała się zaskoczyć. Dobrze dysponowany był też Paweł Kowal który m.in. w 17 minucie wygrał pojedynek sam na sam. Dopiero w 20 minucie pada szczęśliwie dla Dunajca bramka. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zdezorientowany Arkadiusz Cieśla niepotrzebnie odbija głową przed siebie, a w zamieszaniu największym sprytem wykazuje się Daniel Tomasiewicz po którego strzale futbolówka zatrzepotała w siatce - 1:0. Mędrzechowianie bardzo szybko doprowadzają do wyrównania. Po wrzutce z rzutu rożnego piłkę głową między słupki kieruje Radosław Woliński ale sędzia dopatrzył się wątpliwego faulu naszego napastnika. Co sie odwlecze to nie uciecze bo tuż przed przerwą goście dopinają swego. Z rzutu wolnego zagrywa Piotr Łabuz, piłka spada wprost pod nogi Radosława Wolińskiego który przytomnie, idealnie wykłada ją do Piotra Kaczora, a ten z czterech metrów pokonuje Kamila Wytrwała - 1:1. Do przerwy sprawiedliwy remis.

Druga połowa to już dominacja miejscowych choć aż takich 100% sytuacji na gola to sobie nie stworzyli. Najlepszych szans w końcówce meczu nie wykorzystał Michał Musiał. Mędrzechowianie starali się grać z kontry lecz brakowało tego ostatniego, wypieszczonego podania otwierającego drogę do bramki. Mecz zakończył się więc podziałem punktów.

Trzeba szanować nawet ten jeden punkt który nadal daje nam minimalną przewagę punktową nad Zalipiem. Za tydzień u siebie pasowałoby jednak zgarnąć komplet punktów choć nie będzie to na pewno proste bo rywalem LZS'u będzie Brzoza Brzezówka.