Łęgovia: Kamil Pintatara - Łukasz Pis (69' Adrian Panek), Maciej Cichocki, Kamil Skrabacz, Rafał Giza (72' Łukasz Kotapka) - Michał Jurek (46' Dominik Sztorc), Dominik Król, Szymon Mróz, Konrad Bogusz (60' Tomasz Prokop) - Szymon Jachym, Tomasz Starzyk.

LZS: Paweł Kowal - Grzegorz Jasak, Radosław Woliński, Zbigniew Ziętara, Michał Sieradzki (80' Maciej Socha) - Dawid Bańdo (85' Krystian Broda), Wojciech Woliński, Marcin Bożek, Wojciech Ziętara (58' Jakub Kupiec) - Piotr Kaczor (75' Tomasz Sobczyk), Adam Sieradzki.

1:5 Adam Sieradzki - 71 min

Czerwona kartka (druga żółta): Szymon Mróz - 90 min.

Arbitrzy z Tarnowa

Widzów: 50

Ważne 3 punkty na inauguracje rundy wiosennej zdobyte w Łęgu Tarnowskim w którym zawsze grało się nam bardzo ciężko. Cieszy przede wszystkim doskonała skuteczność która przełożyła się na tak wysoką wygraną. W składzie na sobotni pojedynek zabrakło z różnych przyczyn Krystiana Witaszka, Grzegorz Orszulaka i Łukasza Ziętary którego w bramce godnie zastąpił Paweł Kowal.

Początek meczu nie zapowiadał aż tak wysokiego zwycięstwa mędrzechowian. Obie drużyny badały się wzajemnie i wyczekiwały na błąd w obronie który długo jednak się nie pojawiał. Pierwsi groźną akcje stworzyli gospodarze, a mianowicie Tomasz Starzyk który w 12 minucie przegrał pojedynek sam na sam z Pawłem Kowalem. Kilka strzałów oddanych zza pola karnego mijało naszą bramkę i to by było praktycznie na tyle ofensywnych aspektów w zespole Łęgovii. Ostatni kwadrans pierwszej części to już zdecydowana przewaga LZS'u. Wynik w 27 minucie otworzył Adam Sieradzki który wykorzystał dobre podanie od Piotra Kaczora kierując piłkę obok wychodzącego z bramki Kamila Pintatary. Goście poszli za ciosem i chwile potem było już 0:2. Kilka strzałów graczy LZS'u skutecznie blokowali obrońcy aż z 18 metrów uderzył stoper - Zbigniew Ziętara i piłka po rykoszecie wpadła obok prawego słupka. Do przerwy nasz zespół wypracował sobie spokojnie prowadzenie dwiema bramkami.

W drugiej połowię nie mający nic do stracenia gospodarze od początku ruszyli na bramkę LZS'u. Nasza defensywa tego dnia nie dawała się jednak zbytnio zaskakiwać, a gdy Łęgovia już dochodziła do sytuacji strzeleckich to albo dobrze interweniował Paweł Kowal albo brakowało dokładności. Gdy wydawało się, że mędrzechowianie przetrwali najgorsze, w 57 minucie indywidualny błąd popełnił Wojciech Woliński. Zagrał on z rzutu wolnego prosto w pomocnika miejscowych który natychmiast rozpoczął kontrę swojego zespołu i Szymon Jachym wykończył całą akcję strzałem przy słupku. Zespół z Łęgu Tarnowskiego poczuł, że może jeszcze coś ugrać w tym meczu. Miał w tym pomóc wprowadzony na boisko Tomasz Prokop - grający trener Łęgovii który ma za zadanie utrzymać ten zespół w A klasie. Na nasze szczęście bardzo szybko udało się podwyższyć wynik. Kluczowy moment miał miejsce w 61 minucie kiedy to faulowany 30 metrów od bramki był Piotr Kaczor. Pięknym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko bramki popisał się Radosław Woliński. Było to ważne trafienie znów dające nam komfort dwóch goli przewagi nad rywalem. Od tego momentu do końca spotkania na boisku przeważał już zespół przyjezdny. 5 minut później źle z 'rożnego' dośrodkowywał Jakub Kupiec, piłka wróciła jednak do wprowadzonego chwile wcześniej środkowego pomocnika który tym razem zacentrował idealnie pod nogi Dawida Bańdo, a ten wiedział już co z tą piłką zrobić - 1:4. Dzieło zniszczenia Łęgovii w 71 minucie dokonał Adam Sieradzki który swoją indywidualną akcję lewą stroną boiska sfinalizował uderzeniem pod poprzeczkę bramki. Tempo meczu w ostatnich minutach nieco spadło i wynik nie uległ już zmianie.

Udaje się wywieść ważne 3 punkty z zawsze ciężkiego terenu. Nasz zespół zagrał dobry mecz w którym nie brakowało walki i skupienia. Jeśli nadal będziemy tak grać to być może włączymy się w rywalizację o czołowe lokaty. Na razie trzeba skupić się nad kolejnym przeciwnikiem, a mianowicie Victorią Szarwark z którą zagramy w Wielką Sobotę w Mędrzechowie.