" Łukovia Łukowa - LZS Mędrzechów 2:0 (2:0) "

Łukovia: Michał Pęcek (80' Mirosław Bujak) - Bartłomiej Schab, Bartłomiej Czosnyka, Łukasz Czosnyka, Rafał Jurek (55' Stanisław Magiera) - Łukasz Domagała (85' Szymon Starzycki), Krzysztof Gdowski, Alan Till, Artur Radoń - Filip Bąk (77' Jan Kostyrzewski), Krystian Schab.

LZS: Jarosław Dynak - Łukasz Klara, Tomasz Tabor, Zbigniew Ziętara, Wojciech Ziętara - Konrad Czupryna, Radosław Woliński, Mateusz Marzec, Jacek Sieradzki - Piotr Kaczor, Krzysztof Rojowski.

2:0 Filip Bąk - 75 min

Adrian Niemiec (Tarnów)
??????? ????????

Widzów: 80

Sporą rewolucję w przerwie letniej przeszła nasza drużyna. Arkadiusz Cieśla przeniósł się do Błękitnych Tarnów (transfer definitywny), Marcin Bożek i Krystian Witaszek zdecydowali się odejść na wypożyczenie. Pierwszy do Iskry Dąbrówki Breńskie, drugi do Wójciny. Na dodatek kilku doświadczonych zawodników zmaga się z kontuzjami. Wielu znajduję się też za granicą i miejmy nadzieję, że jak tylko przebywać będą w Polsce to wspomogą zespół LZS'u. W związku z zaistniałą sytuacją nasz klub zdecydował się iść w kierunku odmłodzenia składu. Zmobilizowano do gry 16, 17-letnich chłopaków którzy w przeszłości reprezentowali nasze barwy od młodzika do juniora. Trzech z nich w niedzielę zaliczyło debiuty w meczu ligowym. Czekamy na kolejne. W ostatniej chwili do składu dokooptowany został także Mateusz Marzec który dołączył do nas jako wolny zawodnik z Powiśla Bolesław.

Z różnych przyczyn na mecz wyjazdowy do Łukowej pojechaliśmy bez graczy rezerwowych co myślę, że w dużym stopniu przyczyniło się do porażki. Od początku żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi. Więcej z gry mieli gospodarze ale pewnie między słupkami spisywał się nasz nowy-stary golkiper Jarosław Dynak. Mędrzechowianie co jakiś czas starali się zagrozić bramce Michała Pęcaka. Najlepszych szans nie wykorzystał Jacek Sieradzki który dwukrotnie będąc już w polu karnym nie zdecydował się na oddanie strzału. Do przerwy typowy mecz na remis który notabene widnieje na "tablicy wyników".

Druga połowa to już z minuty na minutę rosnąca przewaga miejscowych. Mędrzechowianie zdawali sobie sprawę, że nie mając możliwości zrobienia wymiany zawodników muszą się cofnąć i bronić bezbramkowego remisu. W 55 minucie po uderzeniu z dystansu piłkę lecącą w samo okienko fenomenalną paradą na rzut rożny odbił Jarosław Dynak. Niestety pięć minut później był już bezradny. Stanisław Magiera w ostatniej chwili z linii końcowej zdołał jeszcze dośrodkować w pole karne, a tam Krystian Schab dołożył tylko głowę i było 1:0. W 68 minucie jeden z gospodarzy trafia w słupek. Druga bramka pada w 75 minucie, a jej autorem Filip Bąk który wykorzystał podanie od Łukasza Domagały. W 85 minucie po strzale Piotra Kaczora futbolówka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Drużyny LZS'u nie było już więcej stać na nawiązanie walki i mecz zakończył się wygraną Łukovii.

Mimo porażki, z tego spotkania można wynieść kilka pozytywów. Młodzi zawodnicy którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką seniorską z meczu na mecz powinni wyglądać co raz lepiej. Jeśli dojdą do tego nieobecni gracze to nasza drużyna jest w stanie powalczyć z każdym w tej lidze.