" Łukovia Łukowa - LZS Mędrzechów 3:1 (1:0) "

Łukovia: Michał Pęcek - Łukasz Domagała, Bartłomiej Czosnyka, Łukasz Czosnyka, Mirosław Padło (75' Tomasz Frączek) - Karol Kopiński (60' Krzysztof Gdowski), Bartłomiej Schab, Maciej Smagacz, Krystian Schab (78' Jan Kostyrzewski) - Artur Radoń, Sebastian Wałaszek.

LZS: Paweł Kowal - Grzegorz Jasak, Dariusz Jasak, Zbigniew Ziętara, Krystian Broda - Wojciech Ziętara, Jacek Sieradzki, Marcin Bożek, Radosław Woliński, Piotr Łabuz - Piotr Kaczor.

Mariusz Świętek (Żabno)
Paweł Gmyrek
Rafał Łoś

Widzów: 30

Nie udał się wyjazd do Łukowej na mecz z jakby nie patrzeć spadkowiczem z ligi okręgowej. Do tego spotkania nasza drużyna przystąpiła tylko w 11-sto osobowym składzie. Zabrakło Tomasza Tabora, Arkadiusza Cieśli czy Bartłomieja Krupy.

Spotkanie rozgrywano w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Murawa była grząska i piłkę nie jednokrotnie ciężko było opanować. Na dodatek cały czas z nieba padał deszcz. Łukovia w 15 minucie mogła wyjść na prowadzenie ale Wojciech Ziętara wybił piłkę z linii bramkowej. W 20 minucie gospodarze dopięli swego. Po akcji z prawej strony do siatki trafia Krystian Schab. Mędrzechowianie najgroźniejszą okazję stworzyli sobie w 32 minucie. Wtedy to Piotr Łabuz otrzymał podanie od Dariusza Jasaka, przegrał on jednak pojedynek sam na sam z Michałem Pęcakiem. Do przerwy 1:0.

Po zmianie stron gospodarze szybko podwyższyli swoje prowadzenie. Do siatki tym razem trafił Maciej Smagacz. Na dodatek nasza drużyna ostatnie pół godziny musiała grać w dziesiątkę bo z boiska zszedł Jacek Sieradzki. Łukovia grę w przewadze wykorzystała bardzo szybko bo 5 minut później. Gola zdobył Sebastian Wałaszek choć wydawało się, że był on na kilku metrowym spalonym. W 68 minucie piękną akcję od własnej bramki przeprowadził nasz zespół. Po kilku szybkich podaniach z futbolówką w pole karne wpadł Piotr Łabuz, zagrał do Wojciecha Ziętary, ten idealnie wyłożył ją na 10 metr gdzie nabiegający Piotr Kaczor uderzył obok bramkarza. Później nadal atakowała Łukowa ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Paweł Kowal który był tego dnia pewnym punktem naszej drużyny. Goście kontakt mogli złapać w 85 minucie ale Piotr Kaczor zmarnował doskonałą okazję. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Łukovia nie była jakimś strasznie wymagającym rywalem ale na naszą drużynę przeciętna gra wystarczyła.