Karol Bil (Żabno)
Bogusław Męcnarowski
Rafał Mrówka

Widzów: 100

Mecze pomiędzy LZS'em Mędrzechów, a Nową Jastrząbką od dawna przynoszą wiele emocji i są niezwykle zacięte. Wydawało się, że będący na fali lider zdemoluje mędrzechowian którzy postawili się jednak rywalowi i byli bliscy sprawienia niespodzianki.

Zespół LZS'u od początku nastawił się na grę z kontry. Na boisku oglądaliśmy więc ataki pozycyjne gości którzy bardzo długo nie potrafili poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Pawła Kowala. W 11 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym największym sprytem wykazał się Piotr Kaczor który pół wolejem umieścił piłkę w okienku bramki - 1:0. Zszokowani takim obrotem sprawy przyjezdni próbowali coś zdziałać ale defensorzy na wiele im nie pozwalali. Dodatkowo bardzo dobrze spisywał się nasz bramkarz. Najlepszą szansę na doprowadzenie do wyrównania zmarnował Rafał Kozioł który w 35 minucie nie wykorzystał rzutu karnego (Paweł Kowal obronił). W 44 minucie po faulu na naszym golkiperze Mateusz Koziród uderzył Wojciecha Ziętarę. Natychmiast zrobiło się ogromne zamieszanie w którym brało udział sporo piłkarzy jednej jak i drugiej drużyny. Ostatecznie napastnik gości i nasz kapitan Zbigniew Ziętara otrzymali po czerwonej kartce. Tym niemiłym akcentem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron nadal niemiłosiernie męczyła się drużyna z Gminy Lisia Góra. W obozie lidera panowała spora nerwówka która z każdą kolejną zmarnowaną sytuacją jeszcze bardziej się powiększała. W 55 i 62 minucie stający kilka metrów przed bramką gracze gości fatalnie pudłowali. Strzał z dystansu Krzysztofa Krauze również nie zaskoczył świetnie dysponowanego Pawła Kowala który chwile potem wygrał też pojedynek sam na sam z Rafałem Koziołem. Gospodarze natomiast wyprowadzali dużo nieźle zapowiadających się kontr. Brakowało niestety wykończenia akcji w kluczowym momencie. Aktywny Adam Sieradzki dwoił się i troił sprawiając mnóstwo problemów rywalom. Graczom z Nowej Jastrząbki wreszcie udało się wyrównać dopiero w 78 minucie. Po stałym fragmencie gry w polu karnym najlepiej odnalazł się Rafał Kozioł który głową skierował futbolówkę do siatki. Goście z których wyraźnie po tym golu spadł ciężar ruszyli jeszcze bardziej do przodu. Nie dużo brakło, a znów mocno by się rozczarowali. Pięć minut później po szybkiej kontrze Wojciech Woliński wyłożył piłkę Adamowi Sieradzkiemu który nie trafił jednak w nią zbyt czysto. To mogła być bramka która dałaby nam zwycięstwo, ale niestety to przyjezdni cieszyli się z kolejnego trafienia. W 87 minucie jeden z naszych defensorów złamał linie przy pułapce ofsajdowej. Najlepszy strzelec rywali Rafał Kozioł popędził w kierunku bramki i pewnym strzałem wprawił swój zespół w euforię. Na dodatek za drugą żółtą kartkę z boiska musiał wylecieć Jakub Kupiec. Już do końca goście grali na czas i nic ciekawego więcej się nie działo.

Niespodzianka wisiała w powietrzu ale jednak lider zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mimo to, naszym graczom należą się ogromne brawa za walkę od początku do końca z tak trudnym przeciwnikiem który za rok zagra już w okręgówce.