Menu Główne
Strona główna
Galeria
Klipy Wideo
Forum
Kontakt
Klub
Zarząd

Reklamy
Gości OnlineOgółem odwiedzinWiecej newsu
"Przegrane derby"
" LZS Mędrzechów - Ava Grądy 0:1 (0:0) "Składy :
LZS: Łukasz Ziętara - Grzegorz Jasak, Dariusz Jasak, Zbigniew Ziętara, Wojciech Ziętara - Łukasz Łabuz (78' Krystian Broda), Michał Sieradzki, Marcin Bożek, Piotr Łabuz - Radosław Woliński (70' Jacek Sieradzki), Piotr Kaczor (80' Tomasz Tabor).
Trener: Radosław Woliński

Ava: Arkadiusz Trębaczewski - Łukasz Knapczyk (25' Paweł Mastalerz), Bartosz Sobieraj, Kamil Oracz, Andrzej Szuba - Mirosław Mastalerz, Bartosz Fijał (75' Mariusz Lizak), Paweł Czupryna, Sebastian Romanowski - Wojciech Łazarz, Grzegorz Jurczyk.
Trener: Krzysztof Mikuła

Bramki:
0:1 Grzegorz Jurczyk - 88 min

Sędziowali :
Bogusław Mecnarowski (Żabno)
Mariusz Świętek
Jacek Kabat

Widzów: 130

Aż 7 lat musieli wszyscy czekać na kolejne ligowe emocje w derbach Gminy Mędrzechów. Co ciekawe w sezonie 2010/2011 kiedy ostatni raz takie starcia miały miejsce dwukrotnie padał wynik 1:0 (raz dla Avy, raz dla LZS'u). Jak widać historia lubi się powtarzać bo identycznym rezultatem zakończyło się środowe spotkanie. Licznie zgromadzona publiczność nie oglądała zbyt porywistego widowiska. Szczególnie zawiedli gospodarze którzy w tym meczu byli kompletnie bezradni. Jeśli chodzi o skład to mędrzechowianie wyszli identyczną jedenastką jak w Niedomicach. Na rezerwie usiedli również Ci sami gracze.

Od początku meczu dominowała duża ilość niecelnych podań, a ładnych, składnych akcji było jak na lekarstwo. W 5 minucie spory rajd przeprowadził Piotr Łabuz, jednak piłka po jego strzale minęła lewy słupek bramki. Groźniej atakowali gracze z Grądów ale i oni nie potrafili dołożyć ostatniego podania, a gdy już oddawali strzały to radził sobie z nimi Łukasz Ziętara lub futbolówka mijała prostokąt zwany bramką. Przed przerwą z 18 metrów strzelał jeszcze Łukasz Łabuz ale wprost w dobrze ustawionego Arkadiusza Trębaczewskiego. I to by było na tyle jeśli chodzi o warte odnotowania zagrożenie pod bramką Avy, co gorsza jak się później okazało w drugiej części meczu było jeszcze słabiej.

Właśnie po zmianie stron z minuty na minutę wyraźnie zaczynała się zarysowywać przewaga beniaminka. Nasi napastnicy byli kompletnie bezradni i nie mogli poradzić sobie z dobrze ustawioną defensywą gości. Kilka razy próbowali szarpnąć: Wojciech Ziętara, Piotr Łabuz czy Łukasz Łabuz ale brakowała im wykończenia i dokładności. Nie pomogły również zmiany w szeregach miejscowych bo to Ava w ostatnim kwadransie osiągnęła już bardzo dużą przewagę. W 72 minucie po uderzeniu Wojciecha Łazarza futbolówka otarła o tzw. 'tyczkę'. W 76 i 80 minucie przyjezdni zmarnowali wyśmienite okazje. Najpierw z 12 metrów do pustej bramki nie zdołał trafić Wojciech Łazarz, a chwile potem w zamieszaniu pod bramkowym z kilku metrów również nad poprzeczkę piłkę przeniósł Grzegorz Jurczyk. Gol dla Grądów wisiał w powietrzu, ale nasza bramka była jak zaczarowana. I nadeszła wtedy feralna 88 minuta. Z boku pola karnego Łukasz Ziętara wymieniał podania z Jackiem Sieradzkim. Nasi gracze przekombinowali i ostatecznie piłka trafiła do Grzegorza Jurczyka, a ten skorzystał z tego prezentu i skierował ją do pustej już bramki. Na odpowiedź słabo dysponowanej tego dnia ekipy LZS'u nie było już stać i to Ava mogła świętować wygranie derbów Gminy Mędrzechów.

O takich meczach trzeba jak najszybciej zapominać. Przed nami kolejne starcie, znów na własnym stadionie. Trzeba zagrać dużo lepsze 90 minut by zrehabilitować się za ostatnie niepowodzenia.

Seniorzy
Kadra
Tabela
Terminarz
Strzelcy/Asysty
Puchar Polski

Trampkarze
Kadra
Tabela
Terminarz
Strzelcy

Młodziki
Kadra
Tabela
Terminarz
Strzelcy

Orliki
Kadra
Wyniki
Strzelcy

Dziewczyny
Kadra
Wyniki
Strzelcy

Tenis Stołowy
Newsy
Kadra
Tabela 3 Liga
Wyniki 3 Liga
Tabela 5 Liga
Wyniki 5 liga
Tabela 4 Liga 014


Design by TSH , CSS script