2:1 Radosław Woliński - 50 min (rzut karny)
4:3 Mirosław Malik - 88 min (rzut karny)

Sebastian Kieć (Żabno)
Dawid Kogut
Mateusz Spinda

Widzów: 70

O ile w Radgoszczy każdy liczył na zdobycie kompletu punktów to sobotni mecz z Olimpią wydawał się przynajmniej teoretycznie dużo trudniejszy. Choć trzeba zaznaczyć, że naszej drużynie z tym rywalem zawsze gra się bardzo dobrze. Ostatnie sześć pojedynków z Biskupicami Radłowskimi za każdym razem wygrywał nasz LZS. Na dodatek bilans bramkowy z Olimpią to 24-4. W sobotę znów pokazaliśmy, że mamy patent na zespół z Gminy Radłów. Jeśli chodzi o skład to na początek warto zaznaczyć, że w naszej bramce stanął nowy zawodnik. Jest nim 31-letni Dawid Radzik który w ostatnich latach nie reprezentował żadnego klubu. Wcześniej był jednak podstawowym bramkarzem dobrze znanej Unii Gorzyce która za czasów swojej świetności biła się nawet o awans do okręgówki właśnie z naszym nowym golkiperem w bramce. W sobotę z różnych przyczyn nie mogli natomiast wystąpić Tomasz Tabor, Piotr Łabuz i Damian Tryliński.

Początek był bardzo obiecujący w wykonaniu mędrzechowian. W 6 minucie z prawej strony boiska Piotr Kaczor wypatrzył w polu karnym Radosława Wolińskiego. W tym meczu przesunięty do ataku nasz zawodnik po palcach bramkarza wpakował piłkę do siatki i było 1:0. Później gra się nieco uspokoiła i do głosu zaczęli powoli dochodzić też przyjezdni. W 30 minucie Olimpia miała rzut wolny z okolic 20 metra. Z nieprzyjemnym strzałem Krzysztofa Foszcza nie poradził sobie Dawid Radzik i futbolówka wturlała się ostatecznie do bramki. Do przerwy remis z delikatnym wskazaniem na gospodarzy.

Po zmianie stron wyraźną przewagę osiągnął już nasz zespół który do końca nie potrafił jednak z niej skorzystać. W 50 minucie w pole karne wpadł Piotr Kaczor i został sfaulowany przez bramkarza Biskupic Radłowskich. Rzut karny pewnym strzałem na gola zamienił Radosław Woliński. Niespełna minutę później brak koncentracji naszej obrony wykorzystują goście. Uderzenie Mateusza Nasiadki przed siebie odbija Dawid Radzik, ale przy dobitce Jakuba Różańskiego jest już bezradny - 2:2 i znów mędrzechowianie muszą szukać kolejnego gola. Udaje się go zdobyć chwile po godzinie gry. Ładne podanie od Arkadiusza Cieśli wykorzystuje Jacek Sieradzki który w sytuacji sam na sam mocnym strzałem pokonuje Marka Guteja. W kolejnych minutach gracze LZS'u marnują wiele 100% okazji. Kolejno Piotr Kaczor, Marcin Bożek, Dawid Bańdo i Bartłomiej Krupa nie potrafili skierować piłkę do siatki. Udało się tego dokonać po raz trzeci Radosławowi Wolińskiemu. Po rzucie rożnym sprytnym strzałem po ziemi umieścił piłkę między słupki kompletując jednocześnie hat-tricka. W tym momencie wydawało się, że mędrzechowianie zapewnili sobie komplet punktów. W 88 minucie Olimpia znów łapie jednak kontakt. W polu karnym gracza gości fauluje chwile wcześniej wprowadzony na boisko Wojciech Starzyk i sędzia Kieć znów odgwizduje jedenastkę. Rzut karny na gola zamienia Mirosław Malik. Biskupice Radłowskie postawiły wszystko na jedną kartę i w ostatniej minucie meczu zostały skutecznie skontrowane. Ładna akcja Jacek Sieradzki - Bartłomiej Krupa - Piotr Kaczor i ten ostatni strzałem przy słupku zapewnia wygraną miejscowym.

Gdyby mecze z Olimpią odbywały się co tydzień to mędrzechowianie pewnie zajmowali by pozycje lidera tabeli. Jest to rywal z którym chyba gra nam się najlepiej w tej lidze. Oczywiście na wcześniejsze zwycięstwa i te sobotnie nasi gracze zapracowali sobie na boisku. Dzięki tej wygranej LZS odskoczył od strefy spadkowej i jest już na 11 miejscu w tabeli. Za tydzień wyjazd do Nowej Jastrząbki i ciężka przeprawa ze spadkowiczem.