5:2 Dominik Dobrowolski - 82 min (rzut karny)

Rafał Łoś (Żabno)
Karol Łuszcz
Grzegorz Mosio

Widzów: 40

Sporą liczbę bramek, bo aż siedem zobaczyła garstka kibiców która zdecydowała się w niedzielę pojawić na stadionie w Mędrzechowie. Brzezówka to rywal który ostatnio wyraźnie nam leży. Tym razem znów nie mieliśmy poważniejszych problemów choć przeciwnik szczególnie na początku meczu wydawał się bardzo groźny. W składzie zabrakło Grzegorza Jasaka, Krystiana Witaszka i Jakuba Kupca.

Tak jak wspomniałem wcześniej początek spotkania należał do Brzozy która w pierwszym kwadransie gry osiągnęła sporą przewagę. Już w 7 minucie mędrzechowianie otrzymali pierwsze ostrzeżenie. Strzał z 16 metrów zdołał jeszcze odbić końcami palców Łukasz Ziętara i piłka zatrzymała się na słupku. Ambitnie grający goście wynik otworzyli w 11 minucie. Zawahanie Jarosława Dynaka wykorzystał Mateusz Łuszcz przejmując futbolówkę w polu karnym i umieszczając ją po chwili w siatce. Wydawało się, że słabo do tego momentu grającym gospodarzom będzie ciężko złapać swój rytm. Na szczęście losy meczu szybko się odmieniły za sprawą naszych dwóch napastników. W 19 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Adam Sieradkzi, a jeden z najniższych zawodników na boisku Piotr Kaczor sprytnym strzałem głową pokonał kompletnie zaskoczonego Michała Łopatę. Dwie minuty później miejscowi już prowadzili. Tym razem po idealnej wrzutcę Wojciecha Wolińskiego, ładnym strzałem głową bramkarza Brzozy przelobował Radosław Woliński. Zaskoczeni takim obrotem sprawy goście z minuty na minutę wyglądali co raz słabiej. Natomiast gracze LZS'u wyraźnie się rozkręcali lecz odpalili dopiero w drugiej części meczu. Przed zmianą stron szansę na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Piotr Kaczor i Marcin Bożek niestety brakowało im wykończenia. Brzezówka również kilka razy dochodziła do niezłych sytuacji ale i u nich szwankowała skuteczność.

W drugich 45 minutach przewaga gospodarzy była już wyraźna. Ważnym wydarzeniem była bramka na 3:1 która odebrała ochotę do gry Brzozie. Padła ona w 54 minucie kiedy to do bezpańskiej piłki wstrzelonej w pole karne przez Radosława Wolińskiego dopadł Piotr Kaczor i 'na raty' szczęśliwie zdołał pokonać Michała Łopatę. W 65 minucie było już 4:1. Błąd stopera Brzezówki który zagrał wprost pod nogi Radosława Wolińskiego, a ten z około 35 metrów technicznym uderzeniem przelobował wysuniętego golkipera. Kolejne minuty to zmasowane ataki LZS'u. Po ładnych i składnych akcjach podwyższyć mogli Piotr Kaczor, Marcin Bożek, Wojciech Ziętara i Radosław Woliński ale znów brakowało postawienia kropki nad i. W 76 minucie z klepki zagrali Wojciech Ziętara z Marcinem Bożkiem i ten drugi zdobył swojego 5 gola w sezonie. W 82 minucie jednego z graczy gości w polu karnym faulował Zbigniew Ziętara i sędzia podyktował rzut karny. Bardzo bliski obrony strzału Dominika Dobrowolskiego był Łukasz Ziętara który wyczuł intencje rywala ale piłka ostatecznie szczęśliwie dla Brzozy wpadła do bramki. Tuż przed zakończeniem spotkania premierowe trafienie w seniorach mógł zaliczyć Tomasz Dynak któremu w dobrej sytuacji odskoczyła jednak piłka. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Kończymy najlepszą rundę od wielu, wielu lat zwycięstwem. Z 24 punktami plasujemy się na wysokim 6 miejscu w tabeli. Teraz czas na odpoczynek, a na boisko piłkarze A klasy znów wybiegną dopiero na wiosnę.