" LZS Mędrzechów - Brzoza Brzezówka 2:1 (2:1) "

LZS: Łukasz Ziętara - Grzegorz Jasak, Dariusz Jasak (46' Tomasz Tabor), Radosław Woliński, Wojciech Ziętara - Michał Sieradzki (72' Dawid Bańdo), Marcin Bożek, Zbigniew Ziętara, Piotr Łabuz (82' Krystian Broda) - Łukasz Łabuz, Piotr Kaczor (62' Jacek Sieradzki).

Brzoza: Grzegorz Irla - Krystian Sekuła, Michał Łopata, Damian Rendak, Krystian Mytych - Dawid Frąc (60' Mateusz Płaczek), Tomasz Furgał, Jarosław Bogacz (80' Adam Mazur), Dominik Dobrowolski - Mateusz Gadawski, Dawid Irla.

Sebastian Kieć (Żabno)
Maksymilian Żolądź
Michał Przydział

Widzów: 70

Po minimalnych porażkach z Unią Niedomice i Avą Grądy tym razem nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i również jedną bramką ale tym razem pokonali rywali z Brzezówki. Mecz rozgrywany był w wolnym tempie. Wyraźnie widać było, że większość graczy ma w nogach jeszcze środowe pojedynki. A jak wiadomo nie od dziś granie co trzy dni na tym poziomie bez dobrego przygotowania fizycznego nie należy do przyjemności. Do sobotniego pojedynku przystąpiliśmy z kilkoma roszadami w składzie. Na stoperze zagrał Radosław Woliński, do środka powędrował kapitan - Zbigniew Ziętara. Na skrzydło gdzie już grał w pierwszych meczach wrócił Michał Sieradzki, a razem z Piotrem Kaczorem na szpicy biegał Łukasz Łabuz. Zabrakło Krystiana Witaszka, w jego miejsce na ławce pojawił się Dawid Bańdo.

Już po pierwszych minutach meczu widać było, że jakiegoś mega ciekawego widowiska to kibice w sobotę nie obejrzą. W oczy aż raziła duża ilość niecelnych podań i mało biegania zawodników bez piłki. W 11 minucie przyjezdni mieli rzut wolny około 25 metrów od bramki. Dośrodkowanie w pole karne i niepilnowany Dominik Dobrowolski umieszcza piłkę tuż przy prawym słupku - 0:1. Goście nie poszli za ciosem, wręcz przeciwnie od tego momentu oddali inicjatywę LZS'owi. W 25 minucie przed wyśmienitą szansą stanął Zbigniew Ziętara. Ładnie przyjął sobie piłkę jednak mając przed sobą już tylko bramkarza z kilku metrów uderzył prosto w niego. W 35 minucie wreszcie udaje się dogonić przeciwników. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, futbolówka ostatecznie spadła pod nogi Marcina Bożka który po chwili pokonał Grzegorza Irlę. Tuż przed przerwą udało się jeszcze wyjść na prowadzenie. Znów stały fragment gry, z lewej strony centruje Łukasz Łabuz, a Zbigniew Ziętara z 12 metrów strzałem z woleja pakuje piłkę pod poprzeczkę. Chwile potem sędzia Kieć zaprasza piłkarzy na 15-minutową przerwę.

W drugiej części meczu działo się już znacznie mniej. Mędrzechowianie próbowali ataków pozycyjnych ale aż takich super dogodnych sytuacji to sobie nie stworzyli. No może oprócz wprowadzonego w drugiej połowię Jacka Sieradzkiego. Dostał on podanie od Łukasza Łabuza jednak w pojedynku sam na sam musiał uznać wyższość Grzegorza Irli. Brzezówka do końca wierzyła, że uda się im doprowadzić do wyrównania. Kilka razy było gorąco w polu karnym LZS'u ale naszym defensorom udawało się wyjść z opresji bez poważnych konsekwencji. Nadeszła jednak 90 minuta w której piłka dość pechowo odbiła się od ręki Łukasza Łabuza i arbiter wskazał na 11 metr. Przed stratą dwóch punktów mędrzechowian na szczęście uratował doświadczony Łukasz Ziętara który wyczuł intencję Dawida Irli i obronił rzut karny. Kilkanaście sekund później sędzia zagwizdał tego dnia po raz ostatni.

Po dwóch niepowodzeniach udało się wrócić na właściwe tory choć trzeba przyznać, że od naszej gry zdecydowanie lepiej wygląda wynik. Najważniejsze są jednak trzy punkty dopisane do tabeli. Teraz czeka nas tydzień odpoczynku i wyjazd na bardzo ciężki teren do Woli Radłowskiej.