" LZS Mędrzechów - Brzoza Brzezówka 3:1 (2:1) "

LZS: Paweł Kowal - Dariusz Jasak (76' Grzegorz Jasak), Zbigniew Ziętara, Tomasz Tabor, Wojciech Ziętara - Arkadiusz Cieśla, Tomasz Dynak (56' Jacek Sieradzki), Marcin Bożek, Piotr Łabuz - Piotr Kaczor (75' Bartłomiej Krupa), Radosław Woliński.

Brzoza: Jarosław Bogacz - Marcin Grabowski (88' Michał Pikul), Arkadiusz Burak, Krzysztof Chrabąszcz, Tomasz Furgał (46' Damian Rendak) - Radosław Kułaga (88' Adam Mazur), Mateusz Micek (88' Krystian Mytych), Mateusz Gadawski, Tomasz Zieliński (70' Dominik Dobrowolski) - Dawid Irla, Wojciech Bobro.

2:1 Wojciech Bobro - 27 min (rzut karny)
3:1 Radosław Woliński - 81 min (rzut karny)

Tomasz Nowak (Żabno)
Grzegorz Smolik
Paweł Magiera

Widzów: 100

Wreszcie udaje się naszej drużynie zgarnąć komplet punktów na własnym stadionie. Ostatni raz mędrzechowianie dokonali tego w ubiegłym roku, dokładniej 6 Października kiedy udało się pokonać 5:3 Biskupice Radłowskie. Zwycięstwo jest tym bardziej ważne, że zdobyte z silnym w tym sezonie rywalem który na wyjazdach wywalczył do tej pory sporą ilość 16 punktów. Po raz kolejny nasza drużyna musiała posiłkować się zawodnikiem aktualnie przebywającym za granicą. Mowa o Tomaszu Dynaka który korzystając z kilkudniowego urlopu wspomógł LZS. Poza tą roszadą skład nie różnił się zbyt wiele od tego z Konar. W drugiej połowię na boisku zameldowali się Jacek Sieradzki, Bartłomiej Krupa i lekko kontuzjowany Grzegorz Jasak.

Ogólnie mecz nie należał do ładnych dla oka. Było bardzo dużo niedokładności i momentami więcej przerw spowodowanych wznowieniem od bramki lub z wrzutów z autu czy wolnych aniżeli samej gry. Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy. W 3 minucie Piotr Kaczor naciskał stoperów, jeden z nich nieczysto trafił w piłkę którą głową odbił Radosław Woliński. Kolejne kiksy defensorów gości ostatecznie wykorzystał Kaczor - 1:0. Chwile potem po indywidualnej akcji nieznacznie pomylił się Piotr Łabuz. Brzezówka w tym okresie gry wyglądała bardzo słabo co po raz drugi w 20 minucie wykorzystali miejscowi. Arkadiusz Cieśla wywalczył piłkę tuż przed linią końcową podał do Tomasza Dynaka, a ten wypatrzył jeszcze Radosława Wolińskiego. Napastnik LZS'u uderzył po długim słupku piłka podbiła się od kępki trawy, następnie od słupka i szczęśliwie zatrzepotała w siatce - 2:0. Brzoza po mizernym początku zaczęła śmielej atakować i w 27 minucie po faulu Piotra Łabuza miała rzut karny. Z jedenastu metrów nie pomylił się Wojciech Bobro i było już tylko 2:1. Przed przerwą z rzutu wolnego uderzał jeszcze Radosław Woliński ale świetną interwencją popisał się Jarosław Bogacz.

Po zmianie stron obraz gry znacznie uległ zmianie. Brzezówka zagrała o niebo lepiej i cały czas nękała naszą defensywę. Swoje szanse mieli Dawid Irla, Wojciech Bobro czy Arkadiusz Kułaga ale brakowało im skuteczności. Dużo do roboty miał tez Paweł Kowal który po rzutach rożnych dwoił się i troił między słupkami. Mędrzechowianie w drugiej połowię stworzyli sobie dwie warte odnotowania akcję. W 73 minucie po zgraniu głową przez Radosława Wolińskiego sam na sam z golkiperem pobiegł Jacek Sieradzki ale ostatecznie obrońcy zdołali wybić piłkę. Drugi i jak się okazało kluczowy moment to 81 minuta kiedy to Tomasz Tabor urwał się z własnej połowy, Piotr Łabuz dośrodkował w pole karne, a tam Damian Rendak niefortunnie odbił futbolówkę ręką i sędzia Nowak wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił Radosław Woliński dla którego było to 13-te trafienie w tym sezonie. Po tym zdarzeniu powietrze całkowicie uszło już z gości i wynik tego pojedynku nie uległ więcej zmianie.

Dość szczęśliwe ale wywalczone 3 punkty które dały trochę więcej oddechu naszej drużynie. Nadal sytuacja mędrzechowian jest jednak zła. Sposób na jej poprawę jest prosty - kolejne wygrane w zbliżających się meczach.