" LZS Mędrzechów - Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska 1:3 (0:3) "

LZS: Paweł Kowal - Grzegorz Jasak, Michał Sieradzki, Zbigniew Ziętara, Radosław Woliński - Wojciech Ziętara (60' Maciej Socha), Jakub Kupiec (80' Krystian Broda), Marcin Bożek, Wojciech Woliński - Piotr Kaczor (80' Mateusz Machaj), Adam Sieradzki (23' Dawid Bańdo)

Dąbrovia: Konrad Mędala (46' Paweł Zając) - Marcin Miodowski (46' Mateusz Ptak), Paweł Lubera, Paweł Czupryna, Bartłomiej Minor - Kamil Wierzba, Marek Krzak, Kamil Mędala, Patryk Minorczyk - Adam Majka, Dominik Wiśniowski.

Adrian Kasztelewicz (Żabno)
Dawid Kogut
Krzysztof Szyszka

Widzów: 100

Po najsłabszym wiosennym meczu w naszym wykonaniu przegrywamy z Dąbrovią II. O porażce zdecydowała głównie przespana pierwsza połowa w której mało było walki i zaangażowania. W kadrze meczowej zabrakło tylko kontuzjowanego Tomasza Sobczyka.

Z zespołem Dąbrowi zawsze grało się nam bardzo ciężko. Widać było, że w sobotę goście świetnie czują się na nieźle przygotowanej płycie boiska w Mędrzechowie. Od początku nasza drużyna zagrała bardzo bojaźliwie co bezlitośnie wykorzystali przyjezdni. W 10 minucie wynik meczu otworzył Adam Majka który wykorzystał złą pułapkę ofsajdową miejscowej defensywy i strzałem przy słupku pokonał Pawła Kowala. Minął kwadrans gry i było już 0:2 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i szczęśliwym uderzeniu głową Dominika Wiśniowskiego. Niestety chwile potem kontuzji tej samej kostki co przed dwoma tygodniami doznał nasz najlepszy strzelec Adam Sieradzki którego tym razem będzie raczej czekała dłuższa przerwa. W kolejnych minutach Dąbrovia mogła podwyższyć wynik ale pewnie w bramce spisywał się Paweł Kowal który najpierw złapał piłkę na linii bramkowej, a później wygrał pojedynek sam na sam z Adamem Majką. W 35 minucie bardzo dobrze prezentujący się goście trafiają do siatki po raz trzeci. Tym razem na listę strzelców wpisuje się Kamil Mędala. W 39 minucie mogło być nawet 0:4 ale Paweł Kowal obronił rzut karny. Mędrzechowian stać było jedynie na jedną wartą odnotowania akcję kiedy po rzucie rożnym minimalnie nad poprzeczką z woleja uderzał Dawid Bańdo. Do przerwy ogromna przewaga Dąbrovii udokumentowana trzema bramkami.

Po 15 minutowym odpoczynku na boisku zauważyć można było bardziej ambitnie walczących zawodników LZS'u. Gra wyraźnie się zaostrzyła i dobrze sędziujący Adrian Kasztelewicz często musiał napominać piłkarzy czy to słownie czy sięgając do kieszeni po 'kartoniki'. I jedni i drudzy dochodzili pod pole karne jednak brakowało wykończenia akcji. Bliżej kolejnego gola wydawali się być dąbrovianie lecz w drugiej połowie mięli źle nastawione celowniki. W 78 minucie przyszła wreszcie bramka dla gospodarzy. W polu karnym faulowany był Marcin Bożek, a rzut karny wykorzystał Radosław Woliński. W ostatnich minutach za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska wyleciał Patryk Minorczyk. Chwile potem arbiter zakończył ten sobotni pojedynek.

Szkoda, że gracze LZS'u wzięli się za grę dopiero po zmianie stron bo gdyby tak to wyglądało od początku wynik mógł być sprawą otwartą. Dąbrovia wykorzystała słaby dzień mędrzechowian i zasłużenie odniosła zwycięstwo. Niestety oprócz straconych punktów w tym spotkaniu kontuzji doznali Adam Sieradzki i Wojciech Ziętara, a w Woli Radłowskiej za 4 żółte kartki pauzować będzie musiał Michał Sieradzki.