4:1 Bartosz Iwaniec - 56 min (rzut karny)

Paweł Fido (Żabno)
Mirosław Łuszcz
Michał Przydział

Widzów: 30

W środku tygodnia przyszło nam zmierzyć się z bardzo trudnym przeciwnikiem. Dąbrovia II to przecież zwycięzca ligi z poprzedniego sezonu i ekipa która również obecnie powinna bić się o pierwszą trójkę w tabeli. Wygraną mędrzechowian należy uznać za niespodziankę, ale to w jakich rozmiarach pokonujemy graczy z Dąbrowy Tarnowskiej zasługuje na spory szacunek. Szczerze mówiąc nie przypominam sobie kiedy Dąbrovia II straciła w jednym meczu aż tyle bramek. Jeśli chodzi o kadrę LZS'u to wystąpiliśmy w dość eksperymentalnym składzie i ustawieniu. Patrząc na wynik i przebieg meczu okazało się to strzałem w dziesiątkę. Od początku wystąpili Krystian Broda, Piotr Łabuz i Jacek Sieradzki. Na rezerwie zasiedli za to Michał Sieradzki, Wojciech Ziętara i Grzegorz Orszulak . W porównaniu do ostatnich pojedynków zabrakło Grzegorza Jasaka, Tomasza Tabora i Dawida Bańdo.

Jak to zwykle bywa od początku do ataku przystąpiła dąbrowska 'dwójka'. W 7 minucie centro-strzał Adama Majki i piłka ląduje na naszej poprzeczce. Łukasz Ziętara obronił też strzał Marcina Dzięgla z rzutu wolnego. Licznych uderzeń próbował również Bartosz Iwaniec ale futbolówka nie znajdywała drogi do bramki. Po 20 minutach dominacji gości co raz więcej do powiedzenia mięli miejscowi. Szczególnie groźni byli oni po kontrach. W 23 minucie wynik spotkania otworzył Łukasz Łabuz który zszedł z boku do lewej nogi i precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Pawła Zająca. Dla naszego gracza był to premierowy gol w barwach LZS'u. Przyjezdni nadal dość nerwowo konstruowali swoje akcje, a mędrzechowianie wyprowadzali zabójcze kontry. W 38 minucie Adam Sieradzki dograł do Piotra Kaczora, a ten w sytuacji sam na sam skierował futbolówkę do siatki. Na tym nie był koniec popisów strzeleckich naszych graczy. Tuż przed przerwą Jacek Sieradzki urwał się obrońcom, kiwną Pawła Zająca i w tym momencie było już 3:0. Takiego wyniku po 45 minutach chyba nikt się nie spodziewał.

Podrażniony zespół ze stolicy Powiśla Dąbrowskiego po zmianie stron od razu ruszył do odrabiania strat. Nie wziął jednak pod uwagę tego, że mędrzechowianie w kontrach dzisiaj są nie do zatrzymania. W 50 minucie podanie od Piotra Kaczora otrzymuje Jacek Sieradzki który mija bramkarza i po raz kolejny trafia do pustej bramki - 4:0. Dla Dąbrovii II nadzieja na uratowanie tego meczu przyszła w 55 minucie. Wtedy to Marcina Kozickiego w polu karnym faulował Łukasz Łabuz. Nasz napastnik ukarany został drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką, a sędzia Paweł Fido dodatkowo podyktował jeszcze rzut karny którego pewnie na gola zamienił Bartosz Iwaniec. Ponad pół godziny nasza drużyna musiała więc grać w osłabieniu. Goście do ataków zaangażowali jeszcze większą liczbę graczy ale doskonale grająca nasza defensywa non stop powstrzymywała rywali. Gdy już przyjezdni dochodzili do dogodnych sytuacji to fatalnie pudłowali lub dobrze bronił Łukasz Ziętara. Bezradni gracze Dąbrovii bili głową w mur, a mędrzechowianie systematycznie dobijali i tak już podłamanych przeciwników. Bramkę na 5:1 strzela Marcin Bożek który finalizuje piękną akcję Adam Sieradzki - Piotr Kaczor - Jacek Sieradzki. Minutę później po dośrodkowaniu Marcina Bożka z rzutu rożnego Grzegorz Orszulak głową posyła futbolówkę w samo okienko bramki. Dzieła zniszczenia w 88 minucie dopełnia Adam Sieradzki strzelając obok Pawła Zająca z 12 metrów. Dąbrovia II ostatecznie zostaje solidnie wypunktowana w Mędrzechowie.

Świetnie w defensywie i doskonale w ofensywie tak w środę wyglądał zespół LZS'u. Wszystko ułożyło się tak jak powinno i rywale do domu musieli wracać z bagażem aż 7 goli. Mędrzechowianie mają za sobą już wszystkie mecze z drużynami z górnej części tabeli. Teraz czas na batalie z ekipami które na swoim koncie zgromadziły mniejszą liczbę punktów. Na początek ostatni w tabeli Strażak Karsy.