Tomasz Wnęk (Żabno)
Paweł Sieczkowski
Grzegorz Smolik

Widzów: 150

Derby po raz kolejny nie dla nas. W ostatnich latach nie możemy poradzić sobie w tym prestiżowym meczu z Avą. Akurat z sobotnim spotkaniem można było wiązać spore nadzieje na dobry rezultat bo mędrzechowianie ostatnio prezentowali niezłą formę. Plany pokrzyżowała poniekąd jednak sytuacja kadrowa. Zabrakło m.in. skrzydłowych Piotra Łabuza i Bartłomieja Krupy. Z wesela urwał się Marcin Bożek jednak wszedł dopiero w przerwie gdy losy spotkania były już praktycznie rozstrzygnięte.

Nic nie wyglądało w szeregach LZS'u tak jak powinno. Począwszy od złego ustawienia przez nie odpowiednią taktykę po fatalną dyspozycję większości zawodników. Trzeba jednak zaznaczyć, że do tak słabej gry mędrzechowian przyczyniła się grająca wysokim pressingiem drużyna z Grądów. Już w pierwszej akcji uratowała nas poprzeczka. W 9 minucie pada dziwny gol. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Dariusz Wrona. Stojący przy słupku Grzegorz Jasak w ostatniej chwili schyla głowę i piłka po rękach Jarosława Dynaka wpada do siatki - 0:1. Gospodarze, a dokładniej w pojedynkę Krzysztof Rojowski odpowiedział najlepiej jak potrafi. Urwał się on obrońcom i płaskim strzałem doprowadził do wyrównania. I na tym można by było zakończyć ofensywne wojaże mędrzechowian. Co prawda do końca spotkania parę razy zakotłowało się jeszcze pod bramką Damiana Oracza ale było to zdecydowanie za mało. Dużo więcej roboty miał Jarosław Dynak. Nasz bramkarz który w wielu meczach ratował nam skórę tym razem rozegrał najsłabsze zawody w tym sezonie. W 18 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Filp Smaś uderzeniem głową znów wyprowadza Grądy na prowadzenie. Dwie minuty później nie omylny jest Sebastian Romanowski i jest już 1:3, a goście nadal atakują. W 34 minucie na listę strzelców tym razem wpisuje się Marcin Dynak który po błędzie w wyprowadzeniu piłki naszych graczy ładnym strzałem umieszcza futbolówkę w siatce. Po tych trzech ciosach jest już praktycznie po meczu.

Tempo gry w drugiej części spotkania wyraźnie spadło. Mędrzechowianie zmienili ustawienie i długo aktualny wynik utrzymywał się, choć od czasu do czasu Ava stwarzała sobie groźne sytuacje. Na 1:5 podwyższa Filip Smaś finalizując dośrodkowanie z prawego skrzydła. Ostatniego gola dla Avy zdobywa natomiast wprowadzony z ławki Jakub Eliasz po kolejnym z niezliczonej ilości błędów w wyprowadzeniu piłki przez mędrzechowian. W ostatniej minucie meczu na otarcie łez rzut karny wykorzystuje jeszcze Marcin Bożek po tym jak chwile wcześniej był faulowany.

Nie tak to miało wyglądać ale niestety trzeba się pogodzić z tą wysoką porażką. Za tydzień czeka nas kolejne trudne zadanie. Zmierzymy się z Nową Jastrząbka która nadal utrzymuje się w pierwszej trójce ligi.