" LZS Mędrzechów - Iskra Dąbrówki Breńskie 2:0 (1:0) "

LZS: Łukasz Ziętara - Krystian Witaszek, Zbigniew Ziętara, Radosław Woliński, Wojciech Ziętara - Bartłomiej Krupa, Dawid Bańdo, Marcin Bożek, Piotr Łabuz - Wojciech Starzyk, Piotr Kaczor.

Iskra: Daniel Rozkuszka - Dominik Kiljan, Daniel Kotlarz, Arkadiusz Stręk, Krzysztof Pabijan - Mateusz Łos (80' Dariusz Pagos), Kacper Wąż, Mariusz Pytka, Łukasz Górowski (60' Jarosław Słowik) - Mateusz Chmura, Dawid Białas.

2:0 Radosław Woliński - 50 min (rzut karny)

Czerwona Kartka: Radosław Woliński - 63 min

Marek Kowalik (Żabno)
Rafał Mrówka
Rafał Łoś

Widzów: 100

Patrząc na skład w jakim do sobotniego meczu przystąpiła nasza drużyna chyba mało kto spodziewał się, że pokonamy Iskrę która po dwóch kolejkach z kompletem punktów liderowała w tabeli. Na meczu z różnych przyczyn zabrakło: Grzegorza Jasaka, Dariusza Jasaka, Jacka Sieradzkiego, Damiana Trylińskiego, Tomasza Tabora i Jakuba Kupca. Cale 90 minut po boisku biegał Wojciech Starzyk który w tym sezonie jeszcze nie zagrał, a w poprzednim wchodził tylko kilka razy głównie z ławki rezerwowej. Drugim takim graczem był Bartłomiej Krupa - po raz pierwszy w swojej tydzień temu rozpoczętej karierze zagrał 90 minut. Zarówno ta dwójka jak i pozostałych dziewięciu mędrzechowian świetnie poradzili sobie z rywalami.

Już pierwsze minuty pokazały, że gospodarze mają pomysł na to spotkanie. Spokojnie konstruowali oni swoje akcje wymieniając mnóstwo podań w defensywie. Zmuszali tym samym piłkarzy z Dąbrówek Breńskich do biegania za piłką. Jednak to Iskra pierwsza stworzyła sobie bardzo dobrą okazję. Z autu daleko w pole karne rzucił Arkadiusz Stręk, a Mateusz Łos z 10 metrów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Później gra toczyła się głównie w środkowych częściach boiska, a pod polami karnymi za wiele się nie działo. Na 10 minut przed końcem pierwszej części 17 metrów od bramki faulowany był Piotr Kaczor. Do piłki podszedł Radosław Woliński który precyzyjnie przymierzył obok muru i zmieścił piłkę tuż przy słupku. Do przerwy skromne prowadzenie LZS'u.

Podobnie jak to było w Zalipiu bardzo szybko po zmianie stron udaje się znów "ukąsić" przeciwnika. Długą piłkę w pole karne zagrywa Dawid Bańdo. Niezdecydowanie bramkarza i obrońcy wykorzystuje Wojciech Starzyk który zostaje faulowany, a sędzia Marek Kowalik bez wahania pokazuje na 11 metr. Do piłki podchodzi Radosław Woliński który pewnym strzałem pokonuje Daniela Rozkuszkę zdobywając tym samym swoją trzecią bramkę w sezonie - 2:0. W tym momencie nadal mądrze grający mędrzechowianie powiększyli swoją przewagę jeszcze bardziej. Iskra wprowadziła kilka korekt w składzie i mimo, że nie miała planu jak rozmontować miejscową defensywę to w końcu coś u nich "ruszyło" z przodu. W 60 minucie strzał Daniela Kotlarza na rzut rożny odbił nasz golkiper. Najwięcej w tym meczu działo się między 63, a 65 minutą. Najpierw w polu karnym ręką przypadkowo zagrał Wojciech Ziętara i arbiter musiał po raz drugi wskazać na wapno. Strzał Dawida Białasa obronił Łukasz Ziętara, a dobitkę zmierzającą do bramki instynktownie ręką zatrzymał Radosław Woliński. Przepisy w takich sytuacjach są jednoznaczne - czerwona kartka dla naszego stopera i kolejny rzut karny dla gości. Wydawało się, że Dąbrówki wreszcie zdobędą kontaktowego gola i ponad 25 minut będą grać jeszcze w przewadze. Wtedy stało się coś, co znów dodało skrzydeł mędrzechowianom. Mateusz Chmura z 11 metrów huknął nad poprzeczką i Iskra tym samym w ciągu dwóch minut zmarnowała dwa rzuty karne. Już do końca meczu cofnięci gospodarze dzielnie się bronili rozbijając ataki rywali i mądrze grając na czas. Udało się utrzymać czyste konto i zgarnąć drugi w sezonie komplet punktów.

Doświadczenie piłkarzy LZS'u, dużo szczęścia i bezradność Iskry - tak można podsumować sobotni pojedynek. Nas przede wszystkim cieszą 3 punkty które na dodatek udało się wywalczyć w mocno osłabionym składzie. Za tydzień jedziemy na trudny teren do Odporyszowa gdzie podejmować będzie nas miejscowy Ikar.