" LZS Mędrzechów - Strażak Karsy 1:3 (1:2) "

LZS: Paweł Kowal - Mateusz Czupryna, Zbigniew Ziętara, Radosław Woliński, Grzegorz Jasak (80'Wojciech Ziętara) - Jacek Sieradzki, Tomasz Tabor, Marcin Bożek, Piotr Łabuz - Arkadiusz Cieśla (55'Bartłomiej Krupa) Piotr Kaczor (70' Patryk Kowalczyk).

Strażak: Marcin Surowiec - Adam Zaleski, Paweł Woźniak, Jakub Cielczyk, Dominik Koziara - Przemysław Dąbroś (46' Krystian Burek), Krzysztof Bigos, Damian Liro (60' Grzegorz Bigos), Łukasz Baran (80' Krzysztof Rumas) - Michał Gała, Karol Bigos.

Rafał Mrówka (Żabno)
Marek Kowalik
Jakub Magiera

Widzów: 80

To już szósty mecz z rzędu przegrany przez zespół LZS'u. Tym razem mędrzechowianie oddali punkty Strażakowi Karsy choć wcale nie powinno tak być. W składzie na sobotni mecz z zawodników ostatnio grających brakowało Dawida Bańdo i Wojciecha Starzyka. Do drużyny dołączył za to 26-letni Arkadiusz Cieśla który wcześniej nie reprezentował żadnego klubu. Jego debiut był całkiem obiecujący.

Pierwsze 45 minut w naszym wykonaniu było bardzo udane. Gospodarze stworzyli sobie około sześciu wyśmienitych szans na zdobycie gola co w ostatnich meczach nie było przecież takie łatwe. W 12 minucie piłka spadła pod nogi Piotra Kaczora który z 3 metrów uderzył prosto w Marcina Surowca. Kilka minut później udało się wyjść na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Łabuz, a stojący na długim słupku Jacek Sieradzki huknął pod poprzeczkę - 1:0. W 25 minucie idealną szansę na podwyższenie wyniku miał Tomasz Tabor który mający przed sobą tylko bramkarza nieczysto trafił w piłkę z woleja i ta minimalnie minęła lewy słupek. Sytuacje te po raz pierwszy zemściły się w 30 minucie. Wtedy to któraś z rzędu próba wyjścia z kontrą graczy Strażaka zakończyła się wyrównującym golem. Karol Bigos przechytrzył naszych defensorów i stając oko w oko z Pawłem Kowalem był górą - 1:1. Kolejne minuty to znów doskonałe szansę gospodarzy. Najlepszej w 35 minucie nie wykorzystał Piotr Kaczor który po zamieszaniu w polu karnym z około 10 metrów nie trafił do pustej bramki. 180 sekund później strzał głową Tomasza Tabora na linii bramkowej zatrzymał bardzo dobrze dysponowany Marcin Surowiec. Na lewym skrzydle aktywny był też Piotr Łabuz po którego akcjach przynajmniej raz mogliśmy zdobyć tak oczekiwanego drugiego gola, ale również brakowało skuteczności. Ten element nie zawodził za to przyjezdnych z Kars. Minutę przed końcem pierwszej części Karol Bigos zagrał piłkę między naszych obrońców którzy widząc podniesioną chorągiewkę sędziego bocznego stanęli jak wryci, a z drugiej linii wybiegła Krzysztof Bigos i dał prowadzenie gościom - 1:2.

Te wszystkie sytuacje z pierwszych 45 minut negatywnie podziałały na nasz zespół który na drugą połowę wyszedł trochę podłamany i bezradny. Obraz gry wyraźnie się zmienił i to Strażak częściej znajdował się pod naszą bramką. Rywale albo fatalnie jednak pudłowali niekiedy z idealnych pozycji, albo dobrze interweniował Paweł Kowal. W szeregi mędrzechowian znów za wiele pozytywnego nie wprowadziły też przeprowadzone zmiany. Najbliżej zdobycia wyrównującej bramki byliśmy w 82 minucie kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu walnego Marcina Bożka, Radosław Woliński zgrał futbolówkę na 5 metr gdzie zabrakło któregoś z naszych graczy. Na dodatek Michał Gała w 90 minucie wykorzystał błąd Piotra Łabuza i kierując piłkę obok bezradnego Pawła Kowala całkowicie zamknął ten mecz.

Tracimy kolejne punkty i możemy mieć pretensje sami do siebie. W sobotnim meczu powinniśmy strzelić przynajmniej trzy bramki co znacznie ułatwiło by grę w dalszym etapie spotkania. Tak się jednak nie stało i przeciętnie grający Strażak był górą. Za tydzień mecz o tzw. 6 punktów. Jedziemy do Radgoszczy która w tym sezonie zgromadziła na swoim koncie zaledwie 1 punkcik.