" LZS Mędrzechów - Strażak Karsy 3:0 (0:0) "

LZS: Łukasz Ziętara - Jarosław Dynak (75' Krystian Broda), Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Wojciech Ziętara - Wojciech Woliński, Marcin Bożek, Radosław Woliński, Krystian Witaszek (82' Grzegorz Orszulak) - Adam Sieradzki (65' Tomasz Dynak), Piotr Kaczor.

Strażak: Marcin Surowiec - Jan Kowynia, Andrzej Pyrczak, Dominik Chlastawa, Krzysztof Gruchała - Paweł Woźniak, Krzysztof Bigos (75' Józef Brzyś), Janusz Zarzycki, Przemysław Dąbroś, Dawid Dymon - Patryk Król.

Rafał Łoś (Żabno)
Jacek Kabat
Karol Kseń

Widzów: 40

W sobotę nasza drużyna miała w planach bez większych problemów pokonać fatalnie spisującego się na wyjazdach Strażaka Karsy. Zadanie zostało wykonane choć długo mędrzechowianie nie mogli napocząć rywali. W składzie zabrakło Grzegorza Jasaka, Jakuba Kupca i Pawła Kowala. Na boisku w końcówce pojawił się natomiast Grzegorz Orszulak który przez kontuzje miał dwa miesiące przerwy.

Początek należał do gospodarzy którzy jak zwykle na swoim stadionie próbowali wymieniać jak najwięcej podań. W 11 minucie pierwsza groźna, składna akcja i Piotr Kaczor uderza minimalnie obok słupka. Po kwadransie przewagi LZS'u coraz śmielej w ofensywie radziła sobie ekipa Strażaka. Krzysztof Bigos próbował pokonać naszego bramkarza który nie dał się zaskoczyć. W 22 minucie strzał zza pola karnego Radosława Wolińskiego w efektowny sposób broni Marcin Surowiec. Po pół godzinie spotkania ostatnia warta odnotowania akcja Kars. W zamieszaniu pod naszą bramką strzał Przemysława Dąbrosia zdołał wyłapać Łukasz Ziętara. W 38 minucie przed idealną szansą stanął słabo dysponowany tego dnia Adam Sieradzki który z dwóch metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do przerwy niespodziewanie bez bramek.

W drugiej połowię mędrzechowianie osiągnęli ogromną przewagę. Obrona Strażaka praktycznie nie miała ani chwile odpoczynku. Goście ograniczali się jedynie do długiego wybijania piłek które padały łupem bardzo solidnie grającej naszej defensywy. W 55 minucie w pole karne wpadł Piotr Kaczor i podał do Radosława Wolińskiego. Futbolówka ostatecznie trafiła jeszcze pod nogi Marcina Bożka który przeniósł ją jednak nad poprzeczką. Ataki miejscowych nasilały się, ale nic nie chciało wpaść między słupki. Po godzinie gry boisko z powodu kontuzji opuścił Krzysztof Bigos i Karsy 15 minut grały w dziesiątkę (dopiero w 75 minucie wszedł Józef Brzyś). Przewagę tę natychmiast wykorzystali mędrzechowianie. W 70 minucie Radosław Woliński wypatrzył na 16 metrze Marcina Bożka który mocnym strzałem pokonał Marcina Surowca. Nie minęły 2 minuty a było już 2:0. Tym razem na rajd zdecydował się Wojciech Ziętara który mijał rywali jak pachołki i został sfaulowany tuż przed polem karnym. Do piłki podszedł Radosław Woliński i precyzyjnym uderzeniem po ziemi pokonał źle ustawionego bramkarza gości. Ataki LZS'u jeszcze bardziej się nasiliły. Raz po raz kotłowało się w 16-sce lecz obrońcy blokowali uderzenia Zbigniewa Ziętary, Marcina Bożka czy Piotra Kaczora. Kolejna bramka padła w 82 minucie. Wojciech Woliński przebiegł kilkanaście metrów i zagrał na prawą stronę do Radosława Wolińskiego, a ten mocnym strzałem skierował piłkę od siatki między nogami Marcina Surowca. Mimo jeszcze kilku okazji więcej goli nie udało się już zdobyć.

Kolejne trzy punkty z osłabionym kadrowo i mizernie grającym rywalem jakim niewątpliwie jest obecnie Strażak Karsy. Za tydzień czekają nas derby z Powiślem Bolesław które zamyka ligową tabelę. I tam również liczy się tylko zwycięstwo.