" LZS Mędrzechów - Dunajec Konary 1:1 (0:1) "

LZS: Jarosław Dynak - Wojciech Ziętara, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Grzegorz Jasak - Radosław Woliński, Jakub Kupiec (65' Tomasz Dynak), Marcin Bożek, Wojciech Woliński - Piotr Kaczor (85' Krystian Broda), Adam Sieradzki.

Dunajec: Mateusz Szułakiewicz - Błażej Jachym, Krzysztof Leśniak (62' Kamil Wytrwał), Grzegorz Korus, Marcin Wójcik - Grzegorz Gajek, Mateusz Kolbuch, Mateusz Lustofin, Daniel Tomasiewicz, Maksymilian Woźniak - Dawid Dziedzic (55' Kamil Malec).

1:1 Radosław Woliński - 60 min (rzut karny)

Mariusz Świętek (Żabno)
Rafał Mrówka
Paweł Fido

Widzów: 80

Po ciężkim meczu dzielimy się punktami z trudnym rywalem. W sobotę zabrakło w składzie Krystiana Witaszka i Wojciecha Foszcza. Z przyczyn rodzinnych między słupkami kibice nie zobaczyli również Łukasza Ziętary. Zastąpił go Jarosław Dynak który w przeszłości występował już jako bramkarz. I trzeba przyznać, że spisał się w tym meczu bez zarzutu.

Zespół z Konar przed sezonem był wymieniany jako jeden z kandydatów do awansu. Nic więc dziwnego, że do Mędrzechowa Dunajec przyjechał mocno zmotywowany z liczną kadrą. Początek należał do przyjezdnych którzy szybko chcieli wyjść na prowadzenie. W 18 minucie z lewej strony boiska Radosław Woliński odpuścił jednego z rywali który dośrodkował w pole karne. Tam znajdował się Dawid Dziedzic który tak szczęśliwie uderzył w piłkę, że ta wpadła tuż przy słupku. Od tego momentu goście wyszli na prowadzenie ale już do końca pierwszej połowy lepiej prezentowali się nasi gracze. Mędrzechowianie starali się przedostać pod bramkę strzeżoną przez Mateusza Szułakiewicza. W kluczowych momentach ostatnie podania były niestety minimalnie niecelne. Strzał Radosława Wolińskiego z problemami wyłapał bramkarz, a uderzenie Zbigniewa Ziętary z dystansu minimalnie przeleciało nad poprzeczką. Do przerwy skromne prowadzenie gości.

Druga połowa bardziej się wyrównała i więcej z gry zaczęli mieć zawodnicy Dunajca. Kilka razy starali się oni zaskoczyć Jarosława Dynaka uderzeniami w górną część bramki, ale nasz wysoki golkiper świetnie radził sobie z takimi piłkami. Po godzinie gry sprytnie w polu karnym zachował się Piotr Kaczor który przechytrzył dwóch obrońców i został sfaulowany. Sędzia odgwizdał rzut karny którego na gola zamienił Radosław Woliński - 1:1. Przyjezdni po tej sytuacji zrobili się bardzo nerwowi. Za krytykę orzeczeń sędziego z budki rezerwowych na trybuny wysłany został jeden z członków sztabu szkoleniowego. W 80 minucie po faulu doszło do przepychanki w środkowej części boiska. Maksymilian Woźniak uderzył w klatkę piersiową Piotra Kaczora za co został wyrzucony z boiska. Mimo gry w przewadze zwycięskiej bramki szukali piłkarze Konar ale bardzo dobrze dysponowana nasza defensywa nie dopuściła już do większego zagrożenia. W doliczonym czasie gry losy spotkania mógł rozstrzygnąć Wojciech Woliński. Przypadkowo piłka nabrała takiej rotacji, że trafiła pod jego nogi. Gości uratował Mateusz Szułakiewicz który szybko wyszedł z bramki i zdołał zblokować strzał naszego skrzydłowego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem remisowym.

Należy szanować ten punkt zdobyty po trudnym meczu choć biorąc pod uwagę przebieg spotkania to mogliśmy pokusić się o zwycięstwo. Za tydzień w Mędrzechowie zawita Dąbrovia II z którą zawsze gra się bardzo ciężko.