Dunajec: Mateusz Szułakiewicz - Mateusz Kolbuch, Grzegorz Gajek, Marcin Wójcik (55' Hubert Owca), Maksymilian Woźniak (65' Kamil Malec) - Daniel Tomasiewicz, Sebastian Goryl, Mateusz Lustofin (70' Grzegorz Leśniak), Damian Sak, Grzegorz Korus (46' Krzysztof Szuba) - Łukasz Szara (40' Krzysztof Kuczek)

1:0 Radosław Woliński - 36 min (rzut karny)

Czerwona Kartka: Sebastian Goryl - 33 min.

Karol Bil (Żabno)
Paweł Łachut
Rafał Łoś

Widzów: 80

Nasza drużyna wygrywa drugi mecz z rzędu. Po ciężkiej przeprawie w Odporyszowie, tym razem poszło dość gładko i przyjemnie. Sobotni mecz który był pierwszym spotkaniem na własnym stadionie zakończył się pewną wygraną LZS'u. Skład na to wydarzenie był identyczny jak przed tygodniem z Ikarem.

Początek nie zapowiadał aż takiej późniejszej dominacji gospodarzy. Dunajec po świetnym rozpoczęciu sezonu przyjechał do Mędrzechowa mocno zmotywowany co zauważyć można było w pierwszym kwadransie gry. Więcej przy piłce utrzymywali się goście, ale to miejscowi groźniej atakowali, szczególnie po szybko wyprowadzanych kontrach. Brakowało jednak kluczowego podania otwierającego drogę do bramki. Ważna sytuacja dla późniejszego przebiegu meczu miała miejsce w 33 minucie. Wtedy to z boiska za brutalny atak na nogi Marcina Bożka wylecieć musiał Sebastian Goryl. Grający od tego momentu w dziesiątkę Konary do samego końca były już tylko tłem dla LZS'u. Chwile potem w polu karnym faulowany został Piotr Kaczor, a rzut karny na gola zamienił Radosław Woliński. Ten sam zawodnik w 40 minucie mógł podwyższyć na 2:0 ale nieczysto trafił w piłkę. Warto też odnotować uderzenie głową tuż nad poprzeczką Michała Sieradzkiego. Stojący w naszej bramce Łukasz Ziętara był praktycznie bezrobotny oprócz kilku strzałów średniej jakości, przyjezdnych na więcej nie było stać.

Patrząc na przebieg pierwszej połowy pewnie większość kibiców pomyślała sobie, że jest to mecz do drugiej bramki która odetnie już całkowicie tlen Dunajcowi. I dokładnie tak właśnie się stało. Po godzinie gry podanie od Adama Sieradzkiego otrzymał Piotr Kaczor który ładnie przelobował Mateusza Szułakiewicza. W 76 minucie mędrzechowianie rozegrali bardzo ładną akcję. Marcin Bożek odegrał do Radosława Wolińskiego ten szybko uruchomił na skrzydle wbiegającego Michała Sieradzkiego który sfinalizował wszystko strzałem do bramki - 3:0. Dwie minuty później Radosław Woliński wypatrzył w polu karnym Piotra Kaczora, ten przyjął sobie kierunkowo piłkę na klatkę piersiową i po raz czwarty w sezonie ulokował futbolówkę w sieci. Konary stać było tylko na kilka zrywów aktywnego w ich szeregach Daniela Tomasiewicza, jednak w pojedynkę za wiele on nie mógł zdziałać. Ostatniego gola dla gospodarzy głową zdobył Jacek Sieradzki któremu również główką asystował Dawid Bańdo. Miejscowi mogli ten mecz wygrać dużo wyżej ale zmarnowali kilka bardzo dobrych szans. Sam Adam Sieradzki nie wykorzystał trzech sytuacji 'oko w oko' z golkiperem rywali. Ostatecznie nie miało to jednak większego znaczenia bo i tak spotkanie zakończyło się pogromem.

Zaskakująco gładko poradzili sobie mędrzechowianie z Dunajcem Konary. Gra mogła się podobać co napawa optymizmem na kolejne potyczki. Za tydzień czeka nas prawdziwy hit. Jedziemy do Niedomic na pojedynek z głównym faworytem do awansu czyli miejscową Unią.