" LZS Mędrzechów - Łęgovia Łęg Tarnowski 1:1 (0:1) "

LZS: Dariusz Jasak - Dawid Bańdo, Zbigniew Ziętara, Tomasz Tabor, Wojciech Ziętara - Jacek Sieradzki, Arkadiusz Cieśla (75' Bartłomiej Krupa), Dawid Radzik, Marcin Bożek, Piotr Łabuz - Radosław Woliński.

Łegovia: Piotr Wójcik - Bartłomiej Król, Piotr Kieć, Artur Kobos, Łukasz Konieczny (65' Michał Jurek) - Konrad Bogusz, Szymon Jachym, Szymon Mróz, Dawid Lebica (65' Szymon Jurek) - Dominik Król, Kamil Skrabacz.

0:1 Bartłomiej Król - 14 min (rzut karny)

Krzysztof Rempała (Tarnów)
Rafał Zaucha
Tomasz Kopczyk

Widzów: 50

Drużyna LZS'u po wysokiej porażce w derbach z Grądami do meczu z Łegovią nie przystępowała w roli faworyta. Tym bardziej, że beniaminek na wyjazdach spisywał się bardzo dobrze (w 5 meczach po dwie wygrane i remisy oraz tylko jedna porażka). Do sobotniego pojedynku mędrzechowianie wyszli w podobnym zestawieniu jak tydzień temu. Jedynie nieobecnego Damiana Trylińskiego zastąpił nominalny bramkarz - Dawid Radzik. Kontuzje nadal leczą za to Grzegorz Jasak czy Piotr Kaczor, a pozostali zawodnicy nie stawili się na meczu.

Już po kilku sekundach gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Ze środka boisku długą piłkę za obrońców posłał Marcin Bożek, a Jacek Sieradzki w dobrej sytuacji uderzył tylko w boczną siatkę. W 14 minucie gracze Łęgovii szybko rozegrali rzut rożny i jeden z nich został faulowany w polu karnym przez Dawida Bańdo. Rzut karny na gola zamienił Bartłomiej Król. Po około pół godzinie gry dwie szansę na wyrównanie miał Radosław Woliński. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Bożka pomylił się nieznacznie uderzając głową obok słupka , a chwile potem trafił prosto w Piotra Wójcika. Łęgovia stwarzała zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry ale wynik do przerwy już się nie zmienił.

Po wizytach w szatni na boisku lepiej prezentował się nasz zespół który dopiął swego w 58 minucie. Ładnie na lewej stronie pokazał się Wojciech Ziętara. Wyłożył on piłkę do Marcina Bożka, a ten strzałem po ziemi zaskoczył bramkarza Łegu Tarnowskiego - 1:1. Ostatnie pół godziny gry to ataki beniaminka który raził jednak niedokładnością. Pewnie w bramce spisywał się Dariusz Jasak który kilka razy poradził sobie z niebezpiecznymi strzałami. Najbliżej trafienia zwycięskiego gola goście byli w 85 minucie ale wspomniany golkiper LZS'u sparował futbolówkę na rzut rożny. Sędzia doliczył do tego pojedynku jedną minutę i właśnie w tym doliczonym czasie gry na indywidualną akcję zdecydował się Tomasz Tabor. Przebiegł on kilkadziesiąt metrów, zagrał do Marcina Bożka, a ten został sfaulowany w polu karnym i nieoczekiwanie mędrzechowianie otrzymali prezent od rywali jakim był rzut karny. Niestety presji nie wytrzymał sam poszkodowany bo jego uderzenie z 11 metrów obronił Piotr Wójcik i arbiter zakończył ten emocjonujący pojedynek.

Mimo, że przez większą część meczu to Łęgovia miała przewagę to rzutem na taśmę mędrzechowianie mogli zagarnąć komplet punktów. Jak się okazało nie po raz pierwszy w historii futbolu rzut karny to jeszcze nie gol. Tym samym nasz LZS jako ostatni zespół w lidze zremisował swój mecz - wcześniej ani razu nie dzielilismy się punktami z rywalami.