LZS: Łukasz Ziętara - Krystian Broda, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak (55' Bartłomiej Krupa), Grzegorz Jasak - Wojciech Ziętara, Radosław Woliński, Mateusz Marzec (89' Konrad Czupryna), Marcin Bożek, Piotr Łabuz - Piotr Kaczor.

Łęgovia: Dominik Tryt - Bartłomiej Król, Wojciech Skrabacz, Piotr Kieć, Bartłomiej Król - Łukasz Skowron (60' Bartłomiej Kotapka) - Dominik Król, Łukasz Konieczny, Marcin Moryl, Konrad Bogusz (58' Karol Sikora) - Kamil Wydro (65' Maciej Skowron), Maurycy Kiełbasa (68' Sebastian Tryt).

Paweł Fido (Żabno)
Grzegorz Mosio
Mateusz Spinda

Widzów: 60

Seniorzy inkasują kolejne 3 punkty które cieszą podwójnie bo zostały wywalczone na własnym stadionie na którym nasi piłkarze nie rozpieszczali swoich kibiców od dawna. W składzie na środowym meczu z Łęgovią brakowało wielu zawodników m.in. Jarosława Dynaka, Tomasza Tabora, Wojciecha Foszcza, Pawła Świętochowskiego, Krzysztofa Rojowskiego czy Bartłomieja Rachmacieja. W związku z dużymi brakami doszło do wielu roszad w ustawieniu. Na pewno pomogło doświadczenie bo średnia wieku naszego podstawowego zespołu akurat w tym spotkaniu to 31,7. Najmłodszy ba boisku Marcin Bożek ma 24 lata.

Już od początku widać było, że pierwsze skrzypce w ofensywie będzie grał Piotr Łabuz. W 7 minucie piękna akcja LZS'u. Piotr Kaczor do Marcina Bożka ten wypuszcza w uliczkę Piotra Łabuza który kończy wszystko celnym strzałem w długi róg bramki - 1:0. Później do głosu doszli goście, lecz brakowało im dokładnego sfinalizowania swoich sytuacji. W 27 minucie wydawało się, że Krystian Broda oddał piłkę przeciwnikom ale fatalny błąd popełnił Dominik Tryt, a jak wiadomo od lat taką wpadkę rywala potrafi wykorzystać Piotr Kaczor który i tym razem był tam gdzie powinien - 2:0. Ostatnie 10 minut to zdecydowane ataki Łęgovii i 100% sytuacja kiedy to jeden z pomocników przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Do przerwy 2:0, więc wynik wręcz idealny.

Mędrzechowianie dawno nie wychodzili na drugą połowę z aż takim handicapem. Od początku nastawili się na grę obronną i próbowali ukąsić z kontry. Graczom z Łęgu Tarnowskiego długo nic nie wychodziło ale w 63 minucie po indywidualnej akcji drogę do siatki znalazł Piotr Kieć. Goście złapali kontakt i jeszcze bardziej ruszyli do ataku. Nadziali się jednak na kontrę którą pięknym strzałem z dystansu zakończył Piotr Kaczor i znów gospodarze mieli dwubramkową przewagę. Nie trwało to jednak zbyt długo bo 120 sekund później Łukasz Konieczny równie ładnym uderzeniem pokonał naszego bramkarza. Ostatni kwadrans to zmasowane ataki Łęgovi. Dobrze broniła się jednak nasza defensywa, a pewnym punktem w bramce był Łukasz Ziętara. LZS'owi dopisało też szczęście gdy w 82 minucie zawodnik gości z kilku metrów fatalnie przestrzelił. Mędrzechowianie mogli zamknąć mecz po stałych fragmentach lecz ani Radosław Woliński ani Piotr Kaczor nie znaleźli już drogi do bramki. Koniec końców udało się dowieść korzystny wynik i długo wyczekiwane 3 punkty wreszcie zostały w Mędrzechowie.

Stara gwardia potrafiła postawić się młodszym rywalom i zainkasować komplet oczek. Już w niedzielę kolejny ligowy mecz. Tym razem jedziemy do Luszowic.