LZS: Paweł Świętochowski - Zbigniew Ziętara, Radosław Woliński, Dariusz Jasak, Grzegorz Zapała - Konrad Czupryna (50' Krzysztof Rojowski), Marcin Bożek, Tomasz Tabor, Mateusz Marzec, Wojciech Ziętara - Piotr Kaczor.

Łęgovia: Ireneusz Skrabacz - Bartłomiej Król, Piotr Kieć, Łukasz Skowron, Wojciech Skrabacz - Konrad Bogusz (70' Kamil Skrabacz), Tomasz Ciurej (85' Mateusz Rzeszutko), Bartłomiej Kotapka (65' Łukasz Konieczny), Sebastian Tryt - Dominik Król, Szymon Jachym.

Kacper Wąż (Żabno)
Paweł Fido
Jacek Kabat

Widzów: 60

Po wakacyjnej przerwie zawodnicy A klasy Żabno wrócili do rywalizacji. Nie ma co ukrywać, że nasz zespół podobnie jak w poprzednich dwóch sezonach i w tym będzie walczył o utrzymanie. Na początek kilka zdań o sytuacji kadrowej. Wszyscy zawodnicy którzy bronili żółto-niebieskich barw w poprzednim sezonie tak samo i w obecnych rozgrywkach pozostali w naszych szeregach. Spora liczba piłkarzy przebywa jednak za granicą ale miejmy nadzieję, że od czasu do czasu wspomagać oni będą zespół LZS'u. Do drużyny dołączyło dwóch graczy. Są nimi 16-letni Szymon Tobiasz (wychowanek) oraz 20-letni Sławomir Chrabąszcz który został wypożyczony z Wisły Szczucin. Życzymy im powodzenia i czekamy na udane debiuty.

Sobota godzina 18:00 - to właśnie wtedy zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra w nowym sezonie. Rywalem mędrzechowian była solidna ekipa A klasy - Łęgovia. Gracze z Łęgu Tarnowskiego sprawiali lepsze wrażenie ale sporo problemów sprawiało im wykończenie akcji. Dopięli swego wreszcie w 21 minucie. Złe ustawienie naszych stoperów, piłkę otrzymuje Szymon Jachym który w sytuacji sam na sam pewnie pokonuje bramkarza - 0:1. W kolejnych minutach wspomniany golkiper Paweł Świętochowski który z konieczności musiał stanąć w sobotę w bramce dwu krotnie świetnie interweniuje po precyzyjnych strzałach. W 31 minucie pierwsza warta odnotowania okazja miejscowych. Długie podanie za obrońców od Radosława Wolińskiego, dobrze w tempo wychodzi Wojciech Ziętara który próbuje lobować Ireneusza Skrabacza ale futbolówka tylko ociera się o poprzeczkę. W 40 minucie Łęgovia z kolei wyprowadza zabójczą kontrę. Podanie Szymona Jachyma do Dominika Króla który strzałem pod poprzeczkę pokonuje Pawła Świętochowskiego - 0:2. Mędrzechowianie tuż przed przerwą mogli złapać kontakt ale po pięknym uderzeniu z dystansu Mateusza Marca po raz kolejny piłka zatrzymała się tylko na obramowaniu bramki. Chwile potem zawodnicy zeszli na przerwę.

Po zmianie połów gospodarze szybko wrócili do gry. W 48 minucie piłkę przejął Piotr Kaczor który po raz kolejny pokazał, że ma patent na rywali z Łęgu Tarnowskiego. Podobnie jak na jesieni w Białej tak i teraz po jego uderzeniu futbolówka trafia w samo okienko bramki - 1:2. Miejscowi poczuli, że mogą jeszcze coś zdziałać ale nadziali się na kolejną kontrę. Po godzinie gry nie udana pułapka ofsajdowa LZS'u choć wydawało się ze na minimalnym spalonym znajduje się gracz Łęgovii. Ostatecznie arbiter puszcza akcję. Konrad Bogusz mija naszego bramkarza i pakuje piłkę do pustej bramki - 1:3. Nasz zespół postawił wszystko na jedną kartę co wykorzystali jeszcze raz przyjezdni. Błąd w obronie popełnia Dariusz Jasak i Łukasz Konieczny ustala wynik spotkania na 1:4.

Nie zbyt udane wejście w sezon. Frekwencja również nie powaliła na kolana. Z czasem gdy sezon się rozkręci powinno być lepiej i wszyscy w Mędrzechowie na pewno na to liczą.