Tomasz Wnęk (Żabno)
Paweł Gmyrek
Grzegorz Mosio

Widzów: 50

Łukovia Łukowa - drużyna z gminy Lisia Góra która zarówno w poprzednim jak i obecnym sezonie zalicza się do średniaków ligi. Wiadomo, że zakończą oni aktualne zmagania na jednym z miejsc w przedziale 4-8. Natomiast sytuacja mędrzechowian z tygodnia na tydzień staje się co raz bardziej trudna. To już ostatni dzwonek by dać sobie nadzieję na utrzymanie. Niestety jest to kolejny mecz do którego przystępujemy w całkowicie innym składzie. Widoczne braki dały się we znaki w drugiej połowię tego pojedynku. Nie da się skutecznie gonić wyniku jeśli na ławce rezerwowej zasiada tylko jeden zmiennik.

W sobotnim spotkaniu obaj bramkarze mieli bardzo dużo do roboty. Początkowe minuty wskazywały, że Łukovia gładko, łatwo i przyjemnie pokona zespół LZS'u. Najpierw w 12 minucie bierność naszych defensorów wykorzystuje Artur Radoń. Natomiast po 23 minutach gry z łatwością w pole karne wdziera się grający trener rywali Damian Jarosz i pakuje futbolówkę obok Pawła Kowala - 0:2. Szybko strzelone bramki uśpiły nieco zespół gości. Mędrzechowianie zaczęli grać dopiero wtedy gdy z nieba spadł rzęsisty deszcz. Przed przerwą udało się wrócić do gry. W 38 minucie ładnym strzałem zza pola karnego popisuje się Wojciech Garbarz i piłka wpada tuż przy słupku. Chwile później znów strzał z dystansu tym razem Marcina Bożka i Dominik Marcinek kapituluje po raz drugi. Do przerwy remis.

Po 15 minutowych wizytach w szatniach zdecydowanie lepiej na boisku od gospodarzy zaczęła prezentować się ekipa z Łukowej. Stwarzali sobie oni dużo sytuacji i kolejne bramki były kwestią czasu. Najpierw po raz trzeci bierność obrońców LZS'u wykorzystał Krystian Schab. Tuż po godzinie gry stratę Wojciecha Garbarza celnym strzałem finalizuje Arkadiusz Celak i wydawało się, że jest po meczu. Mędrzechowianie w ostatnim kwadransie znów jednak zaczęli pojawiać się pod bramką rywali. Z uderzeniami Piotra Kaczora i Radosława Wolińskiego poradził sobie golkiper przyjezdnych ale w 85 minucie już był bezradny. Dośrodkowanie Marcina Bożka z rzutu rożnego i Radosław Woliński strzałem głową daje nadzieję na remis. Wcześniej warto odnotować jeszcze, że Krystian Schab przegrał pojedynek sam na sam z Pawłem Kowalem, a któryś z jego kolegów uderzył jeszcze w poprzeczkę. Mimo nerwowej końcówki gospodarzom nie udało się już poważniej zagrozić bramce Łukovii która tym samym zgarnęła kolejne 3 punkty.

Przegrana która przybliża nasz zespół do spadku. Jeszcze jednak nic straconego. Teraz czekają nas dwa wyjazdy, w czwartek do Dąbrówek Breńskich, a w niedziele do Biskupic Radłowskich.