" LZS Mędrzechów - Unia Niedomice 3:1 (2:1) "

LZS: Łukasz Ziętara - Michał Sieradzki (46' Tomasz Tabor), Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak (60' Krystian Broda), Wojciech Ziętara - Piotr Łabuz (75' Dawid Bańdo), Jacek Sieradzki, Marcin Bożek, Adam Sieradzki (84' Wojciech Starzyk) - Radosław Woliński, Piotr Kaczor.

Unia: Maciej Pochroń - Maksymilian Jachym, Arkadiusz Chodoła, Michał Bogacz, Konrad Bajorek - Adrian Kasztelewicz, Arkadiusz Bauer (72' Paweł Herduś), Krzysztof Dyja (70' Michał Rychlik), Sebastian Bonior - Michał Ptasznik, Szymon Zając (72' Tomasz Kisielka).

Sebastian Kieć (Żabno)
Bogusław Mecnarowski
Jacek Kabat

Widzów: 70

Drugi mecz na wiosnę i drugie zwycięstwo. Tym razem nasza drużyna na własnym obiekcie pokonała borykający się z dużymi problemami zespół z Niedomic. Unia miała walczyć w tym sezonie o powrót do wyższej ligi. Do 10 kolejki szło im rewelacyjnie bo zajmowali pierwsze miejsce w tabeli. Później jednak coś się zacięło i od siedmiu spotkań ligowych drużyna ta nie potrafi pokonać rywala. W Mędrzechowie mimo niezłego początku za wiele też nie mieli do powiedzenia. W stosunku do meczu w Konarach nastąpiło kilka roszad w składzie. Pauzującego za nadmiar żółtych kartek Grzegorza Jasaka na boku obrony zastąpił Michał Sieradzki. Zza granicy na jakiś czas wrócił Adam Sieradzki który biegał po skrzydle w miejsce Dawida Bańdo. Poza tym po zmianie stron na boisku pojawił się nieobecny w Konarach Krystian Broda.

Wiele działo się w pierwszym kwadransie gry. W 8 minucie Jacek Sieradzki przedarł się w pole karne i skierował nawet piłkę do siatki ale sędzia boczny zasygnalizował wątpliwe zagranie ręką naszego gracza. Dwie minuty później konkretna odpowiedź Unii. Fenomenalnym strzałem lewą nogą z woleja popisuje się Adrian Kasztelewicz który trafia w samo okienko bramki - 0:1. Mędrzechowianie szybko ruszają do odrabiania strat. Dwie minuty później w polu karnym faulowany jest Jacek Sieradzki i mamy jedenastkę. Niestety w przypadku LZS'u rzut karny to brak gola. Trudno w to uwierzyć ale był to już piąty!!! z rzędu nie wykorzystany taki stały fragment gry w tym sezonie - tym razem uderzenie Marcina Bożka obronił Maciej Pochroń. Na szczęście nasza drużyna nadal dążyła do wyrównania i z minuty na minutę była co raz groźniejsza. Na skrzydle drugi z rzędu dobry mecz rozgrywał Piotr Łabuz który zdobył kolejną bramkę i zaliczył asystę. Najpierw w 28 minucie otrzymał podanie od Marcina Bożka, na prędkości wpadł w pole karny i zaskoczył skutecznym strzałem Macieja Pochronia. Tuż przed przerwą natomiast zdecydował się na następną indywidualną akcję po chwili idealnie wykładając piłkę Jackowi Sieradzkiemu który dopełnił tylko formalności i do przerwy to mędrzechowianie prowadzili 2:1

Na drugą połowę wyszedł Tomasz Tabor który zastąpił Michała Sieradzkiego i ze swoich zadań defensywnych wywiązał się wzorowo. W 62 minucie udaje się nam podwyższyć rezultat. W polu karnym drybluje Adam Sieradzki który podaje piłkę do Piotra Kaczora, a ten strzałem przy słupku pokonuje bramkarza gości. Gospodarze od tego momentu spokojnie kontrolowali przebieg meczu, a przyjezdni za wiele nie potrafili zdziałać. Dobrze dysponowana defensywa wspierana przed doświadczonego Łukasza Ziętarę rozbijała ataki Niedomic. Dużo konkretniejsi pod bramką rywali byli mędrzechowianie którzy mogli zdobyć jeszcze przynajmniej dwa gole. Najlepsze okazje miał Piotr Kaczor dwukrotnie strzelając zza pola karnego. Najpierw piłka minęła jednak lewy słupek, a po chwili trafiła prosto w niego. Mimo to pojedynek zakończył się i tak pewnym zwycięstwem mędrzechowian.

Dobrze prezentuje się w nowym roku zespół LZS'u. Jak na razie wygrywamy dwa mecze z solidnymi zespołami i umacniamy się na 6 pozycji w tabeli. Za tydzień czeka nas wyjazd do Brzezówki na spotkanie z Brzozą.