LZS: Jarosław Dynak - Grzegorz Jasak, Dariusz Jasak, Zbigniew Ziętara, Wojciech Ziętara - Arkadiusz Cieśla, Marcin Bożek, Tomasz Tabor, Radosław Woliński - Jacek Sieradzki, Piotr Kaczor.

Unia: Maciej Pochroń - Arkadiusz Chodoła, Konrad Bajorek (77' Krzysztof Bonior), Piotr Pochroń, Wojciech Kmiecik (82' Michał Rychlik) - Adrian Kasztelewicz (73' Krzysztof Dyja), Przemysław Wróbel, Arkadiusz Bauer (50' Maksymilian Jachym), Marcin Mosio - Tomasz Łos, Paweł Mężyk (61' Bartłomiej Wojcieszek).

0:2 Przemysław Wróbel - 56 min (rzut karny)

Mirosław Łuszcz (Żabno)
Mateusz Skowron
Mateusz Kinel

Widzów: 80

W środę 1 Maja na stadion w Mędrzechowie zawitał lider rozgrywek który po awans idzie jak po swoje. Unia Niedomice na wiosnę spisuje się bardzo dobrze. Jest to także drużyna która zdecydowanie najlepiej z wszystkich zespołów ligi punktuje na wyjazdach. W protokole meczowym LZS'u znów trudno było wyszukać wielu nazwisk. Cały mecz miejscowi musieli grać w 11-stu. Między słupkami stanął Jarosław Dynak który ostatni raz bronił w rozgrywanym w lecie Pucharze Wójta. Z piłkarzy grających w polu brakowała Piotra Łabuza, Bartłomieja Krupy i Krystiana Brody. Za granicę wrócił też bramkarz - Paweł Kowal.

Goście świetnie rozpoczęli ten pojedynek. Niestety przyczynił się do tego Jarosław Dynak który popełnił fatalny błąd przy wybijaniu piłki i ta odbijając się od Tomasza Łosa wturlała się ostatecznie do bramki - 0:1. Już do końca pierwszej części meczu grę prowadziła drużyna lidera. Unia niby miała sporą przewagę ale zbyt często nie zagrażała poważniej naszej bramce. W 25 minucie po zamieszaniu w polu karnym przed stratą gola uratował nas Jarosław Dynak. Mędrzechowianie do przerwy praktycznie nie stworzyli sobie żadnej dobrej okazji. Po rzucie rożnym Tomasz Tabor przeniósł piłkę nad poprzeczką i to by było na tyle. Po nudnych 45 minutach skromnie prowadziły Niedomice.

Trochę więcej działo się po zmianie stron. W 56 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Tomasz Łos wbiegł w pole karne i oddał strzał który na bok sparował Jarosław Dynak. Następnie zawodnicy wpadli na siebie, a sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na gola strzałem pod poprzeczkę zamienił Przemysław Wróbel - 0:2. Ta sytuacja podrażniła nasz zespół który 10 minut później zdobył kontaktowego gola. Z rzutu wolnego Radosław Woliński precyzyjnie przymierzył przy słupku zaskakując Macieja Pochronia. Niestety radość miejscowych nie trwała zbyt długo bo kilkanaście sekund później Tomasz Łos płaskim strzałem znów dał dwubramkowe prowadzenie swojemu zespołowi. W 70 minucie przed szansą na drugiego gola stanął Radosław Woliński ale jego strzał z kilku metrów zdołał obronić golkiper Unii. O tym kto zgarnie 3 punkty na kwadrans przed końcem przesądził Przemysław Wróbel. Po stracie naszego obrońcy zdobył on piękną bramkę z dystansu.

Unia Niedomice długo nie była pewna wyniku ale ostatecznie wywalczyła 3 punkty utrzymując tym samym fotel lidera. Nasz zespół na tle tak silnego rywala nie zaprezentował się źle ale znów schodzimy z boiska bez żadnej zdobyczy.