" LZS Mędrzechów - LKS Nowa Jastrząbka 0:4 (0:1) "

LZS: Dariusz Jasak - Grzegorz Jasak, Zbigniew Ziętara, Tomasz Tabor, Wojciech Ziętara - Piotr Łabuz, Arkadiusz Cieśla, Radosław Woliński, Bartłomiej Krupa (70' Patryk Kowalczyk) - Jacek Sieradzki (31' Adam Sieradzki), Piotr Kaczor.

LKS: Rafał Bielaszka - Sławomir Tomala, Marcin Baruch, Miłosz Cygan, Kamil Świątek (46' Arkadiusz Wielgus) - Patryk Jachym, Krzysztof Krauze, Konrad Jaworski, Radosław Kiełbasa - Michał Janus, Arkadiusz Witek.

Mariusz Giża (Tarnów)
??????? ???????

Czerwona Kartka: Wojciech Ziętara - 55 min

Widzów: 50

W środę na stadionie w Mędrzechowie odbyło się zaległe spotkanie 27 kolejki które ze względu na złe warunki atmosferyczne zostało odwołane w pierwotnym terminie. To drugi mecz z rzędu który praktycznie całą drugą połowę gramy w dziesiątkę. Sytuacja taka miała miejsce trzy dni wcześniej w Grądach gdzie powodem była kontuzja i brak graczy rezerwowych. Trzy dni później co prawda na ławce zasiadło dwóch graczy ale za nieodpowiedzialne zachowanie z boiska wyleciał Wojciech Ziętara. Do podstawowego składu powrócili na ten mecz Zbigniew Ziętara, Arkadiusz Cieśla i Piotr Kaczor. Zabrakło jednak Marcina Bożka i Krystiana Brody, a kontuzja którą w Grądach nabawił się Jacek Sieradzki nie pozwalała mu na kontynuacje gry i w 31 minucie musiał on opuścić boisko. Zmienił go Adam Sieradzki nieobecny przez wiele tygodni na meczach.

Nowa Jastrząbka to spadkowicz z ligi okręgowej który ten sezon może zaliczyć do udanych. Już wiadomo, że zajmą na koniec miejsce na najniższym stopniu podium. Do Mędrzechowa w środę przyjechali bez kilku podstawowych zawodników i bardzo długo się męczyli. Początek to kilka prób jednych i drugich ale pierwszy gol pada w 20 minucie. w zamieszaniu pod bramkowym piłka zostaje dwukrotnie blokowana ale ostatecznie spada pod nogi Michała Janusa który umieszcza ją między słupki 0:1. Mędrzechowianie zamiast skupić się na grze zaczęli regularnie komentować pracę sędziego który swoją drogą sam do tego się przyczynił podejmując niejednokrotnie błędne decyzje. Nic nie tłumaczy jednak naszych graczy. Najlepszą szansę na gola przed przerwą miał Adam Sieradzki który w 37 minucie po podaniu od Radosława Wolińskiego był bliski wyrównania ale dobrze kąt skrócił Rafał Bielaszka broniąc ten strzał. Po 45 minutach 0:1.

Zarówno rywale jak i miejscowi nie pokazywali nic wielkiego i była szansa powalczyć do końca o dobry rezultat. Niestety plany mędrzechowian pokrzyżował jeden z nich. W 55 minucie Wojciech Ziętara za dyskusje z sędziami otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. Na pozostałych graczy LZS'u podziałało to mobilizująco bo od tego czasu praktycznie do 80 minuty gra wyglądała już nieco lepiej. W 64 minucie przed dobrą okazją stanął Piotr Kaczor ale po jego strzale bramkarz skierował futbolówkę na poprzeczkę. Najwięcej zamieszania w szeregach przeciwników robił Adam Sieradzki który w 70 minucie był najbliżej zdobycia wyrównującej bramki. W polu karnym dostał podanie od Arkadiusza Cieśli jednak trafił tylko w słupek. W ostatnich 10 minutach Nowa Jastrząbka skorzystała z przewagi liczebnej i ostatecznie wypunktowała nasz zespół. Najpierw po błędzie w rozegraniu, do siatki trafił Patryk Jachym. Chwile potem dwa gole po rzucie rożnym i sytuacji sam na sam dołożył Konrad Jaworski ustalając końcowy wynik.

Niewykorzystana szansa naszej drużyny choćby na 1 punkt bo był on w środę jak najbardziej w zasięgu. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki. W niedzielę mędrzechowianie pojadą do Łęgu Tarnowskiego gdzie podejmować ich będzie miejscowa Łęgovia.