LZS: Dariusz Jasak - Grzegorz Jasak, Zbigniew Ziętara, Radosław Woliński, Wojciech Ziętara - Piotr Łabuz, Jakub Kupiec, Jacek Sieradzki, Adam Sieradzki - Piotr Kaczor, Wojciech Starzyk (62' Krystian Broda).

Ikar: Kamil Kijowski - Damian Nieroda, Krzysztof Kijowski (80' Dawid Pająk), Jakub Ptak, Piotr Leżoń - Daniel Stachura, Konrad Rogowski (55' Przemysław Warzecha), Tomasz Dębosz (75' Karol Żelazny), Mateusz Warzecha (67' Dominik Partyński) - Maksymilian Patoń (65' Adrian Wrzosek), Andrzej Tapa.

0:2 Krzysztof Kijowski - 24 min (rzut karny)
2:4 Piotr Kaczor - 89 min

Maksymilian Żołądź (Żabno)
????? ??????

Widzów: 80

W piątek na stadionie w Mędrzechowie doszło do starcia dwóch najlepiej punktujących ekip w 2018 roku. Ikar Odporyszów to spadkowicz z ligi okręgowej który po słabej jesieni, na wiosnę "odpalił" i pewnie pokonuje kolejnych rywali. Jeśli nic się nie zmieni w przyszłym sezonie drużyna ta włączy się w walkę o awans. Jeśli chodzi o nasz LZS to znów mieliśmy duże problemy ze składem. Zabrakło Marcina Bożka, Dawida Bańdo, Michała Sieradzkiego i nadal leczącego uraz bramkarza Łukasza Ziętary. W jego miejsce między słupkami podobnie jak w Zalipiu awaryjnie stanął Dariusz Jasak. Nie był to jednak jego najlepszy dzień. W pierwszym składzie wyszedł też Wojciech Starzyk i Adam Sieradzki który pojawił się na boisku po raz pierwszy od 15 kwietnia kiedy to w meczu z Brzozą Brzezówka odniósł kontuzje barku.

Ikar od pierwszego gwizdka przycisnął nasz zespół. Dwa strzały w porę zostały jeszcze zablokowane ale w 11 minucie nikt z gospodarzy nie potrafił powstrzymać pomocnika gości który uderzał z 17 metrów. Dariusz Jasak wypluł piłkę wprost pod nogi Damiana Nierody ,a ten z kilku metrów wpakował ją do siatki. Przyjezdni cały czas nacierali na bramkę LZS'u ale brakowało im ostatniego, dokładnego podania. W 21 minucie arbiter odgwizdał wątpliwego karnego po rzekomym faulu Wojciecha Ziętary na Andrzeju Tapie. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Krzysztof Kijowski i było już 0:2. Po dwóch kwadransach gra się wyrównała i mędrzechowianie zaczęli stwarzać sobie sytuacje strzeleckie. W 32 minucie po indywidualnej akcji Jacek Sieradzki przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką. Chwile potem głową uderzał Piotr Kaczor ale czujny był Kamil Kijowski. W 42 minucie pada kuriozalna bramka. Piłkę do Dariusza Jasaka wycofuje Radosław Woliński. Nasz bramkarz zbyt długo zwleka z oddaniem futbolówki i ostatecznie atakowany przez Andrzeja Tapę traci ją i napastnik Ikara trafia do pustaka. Do przerwy pewne prowadzenie gości.

Odporyszów wypracował sobie wyraźną zaliczkę do przerwy i tuż po zmianie stron jeszcze bardziej zbliżył się do wygranej. Po wrzutce z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Andrzej Tapa i głową zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Ikar dysponując szeroką kadrą na ławce rezerwowych w drugiej połowię dokonał aż pięciu zmian. Dla porównania w szeregach LZS'u doszło tylko do jednej roszady - Wojciecha Starzyka w 62 minucie zastąpił Krystian Broda. Mędrzechowianie grając wysoko w obronie regularnie łapali rywali w pułapki ofsajdowe i próbowali podreperować ten niekorzystny wynik. W 70 minucie wreszcie udało się pokonać Kamila Kijowskiego. Na rajd zdecydował się Piotr Łabuz, futbolówka ostatecznie trafiła pod nogi Jacka Sieradzkiego który okiwał golkipera i dopełnił tylko formalności. W 73 minucie Mateusz Warzecha z 30 metrów nie trafił do pustej bramki. W ostatnich sekundach spotkania rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Piotr Kaczor który czubkiem buty wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Brody.

Grając w lepszym składzie na pewno mędrzechowianie bardziej postawili by się Ikarowi. Nie ma jednak co się tłumaczyć bo jak wiadomo nie od dziś problemy kadrowe w A klasie dotykają każdy z zespołów. Odporyszów zasłużył na te trzy punkty. Wiadomo więc, że nasza drużyna zakończy sezon na 3,4 lub 5 miejscu. Wszystko zdecyduje się za tydzień już w ostatniej kolejce ligowej.