1:2 Łukasz Czerkies - 57 min (rzut karny)

Arbiter Główny (Brzesko)
Asystent 1
Asystent 2

Widzów: 50

Ikar po roku występów na szczeblu okręgowym spadł do niższej ligi i znowu występuje w A klasie Żabno. Początek sezonu pokazuje, że Odporyszów powinien walczyć o czołowe lokaty. Po wygranym meczu w Mędrzechowie jest to jedyny zespół który nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Zawodnicy LZS'u mogli wyszarpać remis ale ostatecznie to rywale sięgnęli po pełną pulę. Do składu w sobotę powróciło kilku podstawowych zawodników. Dodatkowo zza granicy na chwile przyjechał Mateusz Czupryna wzmacniając drużynę, a na ostatni kwadrans wszedł Kamil Filipski który w ostatnich tygodniach leczył kontuzję kostki.

W początkowej fazie meczu to nasza drużyna osiągnęła optyczną przewagę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 10 minucie Piotr Kaczor przejmuje piłkę na 20 metrze i strzałem pod poprzeczkę pokonuje zaskoczonego Kamila Kijowskiego - 1:0. Odpowiedź Ikara jest błyskawiczna. 4 minuty później mędrzechowianie nie potrafią powstrzymać ataków gości i piłka ostatecznie spada do Tomasza Dębosza który z kilku metrów pokonuje Łukasza Ziętarę i mamy remis. W ostatniej fazie pierwszej połowy lepsze wrażenia sprawiała ekipa Odporyszowa ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga część meczu to już prawdziwy festiwal bramek. Od 57 do 64 minuty czyli w zaledwie 7 minut! gracze obu drużyn aż czterokrotnie pakowali futbolówkę do siatki. Najwięcej kontrowersji wywołała pierwsza bramka. Wychodzący sam na sam z naszym bramkarzem Tomasz Dębosz zahacza o nogi Mateusza Czupryny. Mędrzechowianie są przekonani, że faul był przed polem karnym ale młody arbiter z Brzesko od razu wskazał na jedenasty metr i ze swojej decyzji już się nie wycofał. Rzut karny na gola zamienia Łukasz Czerkies choć Łukasz Ziętara był bliski skutecznej interwencji - 1:2. Nie minęło 120 sekund, a kapitan Ikara znów dał o sobie znać. Po indywidualnej akcji wpadł w pole karne i strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Bramka co dwie minuty ? Wszystko jest możliwe i przekonać się o tym mogli kibice w sobotę. W 62 minucie na strzał z dystansu decyduje się Mateusz Marzec i piłka wpada pod poprzeczkę Patryka Wałaszka który jeszcze przed przerwą zmienił kontuzjowanego Kamila Kijowskiego - 2:3. Na tym jednak nie koniec bo oczywiście dwie minuty później znów sędzia zanotować musiał strzelca gola do swojego notesu. Tym razem złe ustawienie defensywy LZS'u płaskim strzałem wykorzystał Łukasz Bieś - 2:4. Po tym golu zawodnicy trochę spuścili z tonu, a z czasem Ikar zaczął kontrolować ten mecz. Gorąco zrobiło się dopiero od 77 minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Radosława Wolińskiego najlepiej w polu karnym zachował się chwile wcześniej wprowadzony Kamil Filipski i mędrzechowianie znów łapią kontakt. W samej końcówce gospodarze dążyli do wyrównania ale nie potrafili już skierować piłki do siatki. Najbliżej tego był dwukrotnie Zbigniew Ziętara ale po jego uderzeniach futbolówka nieznacznie minęła światło bramki. Piłkarze Odporyszowa mogli odetchnąć z ulgą bo dowieźli te zwycięstwo do końca.

Porażka z którą trzeba się pogodzić choć blisko było choćby jednego punktu. W środę kolejna szansa na jakąś zdobycz. W meczu wyjazdowym zagramy z Luszowicami.