" LZS Mędrzechów - Olimpia Biskupice Radłowskie 3:1 (1:1) "

LZS: Łukasz Ziętara - Grzegorz Jasak, Zbigniew Ziętara, Dariusz Jasak, Wojciech Ziętara - Piotr Kaczor, Jacek Sieradzki, Marcin Bożek, Wojciech Starzyk - Radosław Woliński, Jakub Kupiec.

Olimpia: Adrian Dumański - Józef Knapik, Patryk Moskal, Marek Foszcz, Krystian Łata (60' Krzysztof Wiszniewski) - Łukasz Nasiadka (83' Sebastian Białek), Ireneusz Liro, Robert Kosman, Kamil Kałucki - Mateusz Nasiadka, Maksymilian Bąk (80' Krystian Magoń).

Karol Łuszcz (Szczucin)
Maciej Irla
Paweł Łachut

Widzów: 50

Olimpia zalicza się do grona drużyn które wyraźnie "leżą" naszemu zespołowi. Ostatnie sześć pojedynków z Biskupicami Radłowskimi to aż pięć zwycięstw LZS'u i jeden remis. Nic więc dziwnego, że to notujący bardzo dobry sezon mędrzechowianie byli wyraźnym faworytem sobotniego starcia. Warto zaznaczyć, że obie drużyny przystąpiły do tego meczu w mocno osłabionych składach. U nas zabrakło Piotra Łabuza, Dawida Bańdo, Tomasza Tabora czy Michała Sieradzkiego. Po raz pierwszy w tym roku od pierwszej do ostatniej minuty zagrał Wojciech Starzyk, drugi raz na wiosnę po boisku biegał też Jakub Kupiec.

Spotkanie zaczęło się wręcz wyśmienicie dla miejscowych. W 2 minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Grzegorz Jasak, a w zamieszaniu pod bramkowym z 7 metrów mocnym strzałem Adriana Dumańskiego pokonuje Radosław Woliński - 1:0. Wydawało się, że ten gol doda spokoju w szeregach LZS'u. Nic takiego się jednak nie stało bo to goście z minuty na minutę byli co raz groźniejsi. Olimpia po przez zagrywanie długich piłek na napastników prostymi sposobami dochodziła do groźnych okazji. Najbardziej aktywny w ich szeregach był Maksymilian Bąk który raz przegrał pojedynek sam na sam z Łukaszem Ziętarą, a później strzelił tylko w boczną siatkę. Dopiero za trzecim razem udało się mu wpakować futbolówkę do siatki i to dosłownie kilkadziesiąt sekund przed przerwą. Wszystko zaczęło się od złego rozegrania rzutu wolnego przez Radosława Wolińskiego i Wojciecha Starzyka. Do długiej piłki posłanej za naszych obrońców dopada Maksymilian Bąk i płaskim strzałem doprowadza do wyrównania.

Na drugą połowę wyszła już zmotywowana i ofensywnie grająca drużyna Mędrzechowa. Olimpia od początku zepchnięta została do defensywy i raz po raz musiała odpierać ataki LZS'u. W 52 minucie po akcji Radosława Wolińskiego i Piotra Kaczora strzał tego pierwszego zblokowali obrońcy. Swoją okazję miał też Jacek Sieradzki ale i on został powstrzymany. Wreszcie udało się dopiąć swego w 67 minucie. Z prawej strony w tempo dośrodkował Jakub Kupiec, a nadbiegający Marcin Bożek z kilku metrów pokonał Adriana Dumańskiego. Mimo znaczącej przewagi mędrzechowian nadal przyjezdni mieli nadzieję przynajmniej na remis. W 80 minucie mogli już jednak o nim zapomnieć. Piotr Kaczor decyduje się szybko rozegrać rzut wolny posyłając piłkę w stronę Radosława Wolińskiego który strzałem z woleja umieszcza ją tuż przy słupku bramki - 3:1. W ostatnich minutach swoje okazje mieli jeszcze Jakub Kupiec (zblokowany strzał) i jeden z piłkarzy gości którego zatrzymał dobrze interweniujący Łukasz Ziętara.

14 zwycięstwo LZS'u stało się więc faktem. Mimo braków kadrowych udało się pokonać nieźle przecież dysponowaną na wiosnę Olimpię. Za tydzień prawdziwa gratka dla wszystkich kibiców. W Grądach odbędą się bowiem derby Gminy Mędrzechów - na dodatek pomiędzy zespołami walczącymi o podium na koniec sezonu.