" LZS Mędrzechów - FC Pawęzów 0:0 (0:0) "

LZS: Łukasz Ziętara - Wojciech Ziętara (79' Tomasz Kosidło), Zbigniew Ziętara, Radosław Woliński (63' Sławomir Chrabąszcz), Dariusz Jasak - Piotr Łabuz, Marcin Bożek, Tomasz Tabor (63' Zbigniew Łos), Piotr Kaczor (85' Konrad Czupryna) Mateusz Marzec (63' Krystian Broda) - Krzysztof Rojowski.

FC: Dawid Nytko - Łukasz Kurek (57' Marcin Brożek), Paweł Misiura, Jacek Misiura, Maciej Podlasiewicz - Mateusz Kłęk, Daniel Zuzia (80' Mateusz Stelmach), Krzysztof Juza (46' Marcin Juza), Karol Oleksy - Patryk Rogowski, Mateusz Ludwa.

Paweł Fido (Żabno)
Paweł Gmyrek
Jakub Magiera

Widzów: 50

W drugiej kolejce znowu na własnym stadionie nasz LZS podejmował tym razem drużynę Pawęzowa. Z zespołem z Gminy Lisia Góra w poprzednich rozgrywkach mierzyliśmy się dwukrotnie i były to wyrównane, trzymające do końca w napięciu pojedynki (wyniki: 2:2 i 2:1 dla Pawęzowa). W sobotę nie mogło być inaczej bo wynik również do ostatniego gwizdka był sprawą otwartą. Mędrzechowianie wystawili na ten mecz mocny skład. Między słupkami nominalny bramkarz Łukasz Ziętara. Na skrzydle pojawił się Piotr Łabuz, z przodu od początku zagrał natomiast Krzysztof Rojowski. Solidna była również ławka rezerwowych na której zasiadło pięciu graczy. W 63 minucie debiut w naszych szeregach zaliczył Sławomir Chrabąszcz. Na spotkaniu zabrakło jeszcze kilku zawodników.

Sobotni pojedynek rozgrywany był w całkiem niezłym tempie. Ciężar gry przenosił się z jednej na drugą połowę. Do lepszych sytuacji strzeleckich dochodzili jednak piłkarze gości. W 25 minucie przed stratą gola mędrzechowian uratował słupek, a chwile potem po rzucie rożnym obrońca Pawęzowa minimalnie chybił uderzając futbolówkę głową. W ekipie gospodarzy próbowali szarpać z przodu Krzysztof Rojowski i Piotr Łabuz ale brakowało im finalizacji. Ze strzałem Marcina Brożka z rzutu wolnego również poradził sobie Dawid Nytko. Do przerwy bez goli.

W drugiej części meczu nadal optyczną przewagę mają przyjezdni. W 58 minucie błąd przydarzył się rozgrywającemu dobre zawody Zbigniewowi Ziętarze i napastnik Pawęzowa wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem. Na szczęście uderza obok słupka. Z drugiej strony boiska okazje mają Rojowski, Bożek czy W.Ziętara ale piłka nie zmierza nawet w światło bramki. Minuty lecą, a na tablicy wyników nadal był remis. W 80 minucie doskonała szans gości. Zawodnik Pawęzowa znów urywa się naszym obrońcom ale przegrywa pojedynek jeden na jeden z Łukaszem Ziętarą. Emocje były do samego końca bo gol wisiał w powietrzu ale przez 93 minuty tego pojedynku nikt nie znalazł drogi do bramki i arbiter w końcu zakończył widowisko.

Pierwszy, cenny punkt mędrzechowian w nowym sezonie. Cieszy na pewno zachowanie czystego konta bo rywale mieli dużo więcej okazji. Do poprawy nadal jest gra ofensywna. Jeśli chce się wygrywać mecze to trzeba strzelać bramki, a w obecnych rozgrywkach gracze LZS'u jak na razie mają z tym spory problem. Za tydzień pierwszy wyjazd, kierunek Szarwark.