LZS: Łukasz Ziętara - Jarosław Dynak, Radosław Woliński, Dariusz Jasak (38' Paweł Świętochowski) Grzegorz Jasak - Bartłomiej Krupa, Mateusz Marzec, Marcin Bożek, Wojeciech Ziętara - Bartłomiej Rachmaciej, Piotr Kaczor.

FC: Marcin Juza - Mariusz Wawrzon, Łukasz Kurek, Dawid Foszt, Mateusz Ludwa (70' Mateusz Grzymek) - Maciej Podlasiewicz, Daniel Zuzia, Paweł Misiura (51' Dawid Ludwa), Krzysztof Juza - Mateusz Mędala (85' Przemysław Biedroń), Kamil Chrzęszczyk (18' Tomasz Graniczkowski).

Paweł Gmyrek (Żabno)
Jacek Kabat
Paweł Sieczkowski

Widzów: 30

Tuż przed meczem minutą ciszy uczczono zmarłych w ostatnich dniach dwóch naszych kibiców: Tadeusza Rachmacieja i Bolesława Frankowskiego. Niech spoczywają w pokoju [*][*].

Po ostatnich blamażach chyba nikt nie spodziewał się, że znajdująca się w poważnym kryzysie drużyna Mędrzechowa zapunktuje z będącym na fali beniaminkiem. Gra mędrzechowian znów pozostawiała wiele do życzenia tak samo jak i sytuacja kadrowa. Do wielu nieobecnych dołączył pauzujący za czerwoną kartkę Zbigniew Ziętara. Z braku laku w polu cały mecz musiał rozegrać nasz drugi bramkarz - Jarosław Dynak.

Początek spotkania spokojny w wykonaniu obu drużyn. Z czasem lepiej w ofensywie zaczęli wyglądać przyjezdni którzy swoją delikatną przewagę udokumentowali golem Kamila Chrzęszczyka który sfinalizował akcję swojego zespołu trafieniem do pustej bramki. Wszystko wskazywało na to, że worek z golami w tym momencie się rozwiązał. Gospodarzy było jednak stać na ostatni zryw w tym roku. W 20 minucie Bartłomiej Rachmaciej odebrał piłkę obrońcy i strzałem obok słupka doprowadził do wyrównania. Gracze LZS'u poszli za ciosem i 5 minut później po rzucie rożnym futbolówkę zmierzającą do bramki ręką odbił Łukasz Kurek. Decyzja arbitra mogła być jedna - czerwona kartka i rzut karny dla miejscowych który po raz kolejny w tym sezonie na gola pewnym strzałem zamienia Marcin Bożek - 2:1!. Spotkanie dla mędrzechowian w tym momencie ułożyło się doskonale. Przez kolejne minuty żółto-niebiescy spokojnie rozgrywali piłkę w obronie zmuszając rywali do biegania. Od 35 minuty kompletnie odcięło im jednak tlen. Pawęzów cały czas atakował ale brakowało im skuteczności. Do przerwy skromne i niespodziewane prowadzenie LZS'u.

Druga połowa to zdecydowana dominacja beniaminka grającego przecież zawodnika mniej. Spora ilość piłkarzy Mędrzechowa nadawała się do zmiany, problem w tym, że ilość graczy rezerwowych w tym momencie wynosiła 0 bo jeszcze w pierwszej części kontuzjowanego Dariusza Jasaka zmienił jedyny zmiennik Paweł Świętochowski. W 52 minucie pechowo ręką w polu karnym zagrywał Radosław Woliński i arbiter znów odgwizduje rzut karny. Chyba była to kluczowa sytuacja w tym spotkaniu bo Łukasz Ziętara nogami obronił uderzenie z jedenastu metrów. Kolejne minuty to prawdziwa "obrona Częstochowy" w wykonaniu gospodarzy którzy mogli jednak skontrować przeciwników ale Bartłomiej Krupa po podaniu od Piotra Kaczora zmarnował doskonałą okazję. W 68 minucie gościom wreszcie udało się doprowadzić do wyrównania kiedy to Maciej Podlasiewicz zmieścił piłkę przy słupku. Chwile potem jeden z graczy Pawęzowa trafił natomiast w słupek. Mimo dalszych ataków beniaminka mędrzechowianom udało się ostatecznie utrzymać remis i zgarnąć na koniec jeden punkcik.

Ciężko napisać coś pozytywnego o naszym zespole który od 23 minuty grał przecież w przewadze liczebnej. Jedyny plusik z tego meczu to wynik... Rundę jesienną kończymy z 15 punktami na koncie co i tak jest dobrym rezultatem. By jednak myśleć o utrzymaniu trzeba w końcu potrenować w zimie i przede wszystkim wzmocnić kadrę.