" LZS Mędrzechów - RKS Radgoszcz 2:1 (0:1) "

LZS: Dariusz Jasak - Grzegorz Jasak (67' Bartłomiej Krupa), Zbigniew Ziętara, Tomasz Tabor, Krystian Broda - Wojciech Ziętara, Piotr Łabuz, Arkadiusz Cieśla, Radosław Woliński - Jacek Sieradzki, Piotr Kaczor.

RKS: Witold Łącz - Michał Garncarz, Piotr Burzec, Szymon Świder, Szczepan Urban - Karol Minorczyk, Sebastian Leżoń, Mariusz Pyzik, Bartosz Żurawski - Mateusz Cygan, Damian Garncarz.

1:1 Jacek Sieradzki - 59 min (rzut karny)
2:1 Piotr Kaczor - 86 min

Sylwia Wiatr (Tarnów)
??????? ???????

Widzów: 80

Stawka sobotniego meczu dla obu drużyn była ogromna. Przy ewentualnej wygranej Radgoszcz zbliżyłaby się do nas już tylko na 2 punkty. Dlatego mędrzechowianie grający u siebie, za wszelką cenę musieli sięgnąć po komplet punktów. Po sporych męczarniach ale ostatecznie udało się tego dokonać. Oba zespoły w tym sezonie mają mnóstwo problemów ze składem. Tak też było i w tym meczu. W nowo zamontowanych budkach rezerwowych ciężko było dopatrzeć się wielu zmienników. U miejscowych zasiadł tylko Bartłomiej Krupa, goście przyjechali "gołą jedenastką". Warto też zaznaczyć, że w naszych szeregach zabrakło czołowego zawodnika Marcina Bożka.

Od początku gołym okiem widać było sporo nerwowości szczególnie w drużynie LZS'u. Wzajemne pretensje do siebie i tak meczowi o stawkę dodały jeszcze większego ciśnienia. Wszystko mogło zacząć się jednak wybornie dla gospodarzy. W 6 minucie po strzale z rzutu wolnego Radosława Wolińskiego piłka obtarła się o słupek. Później lepiej wyglądała Radgoszcz. Dwa razy przed stratą gola ratował nas mocny tego dnia punkt drużyny jakim był stojący między słupkami Dariusz Jasak. W 37 minucie po składnej akcji Jacek Sieradzki zostaje faulowany w polu karnym i dobrze prowadząca zawody Sylwia Wiatr odgwizduje pierwszy tego dnia rzut karny. Do piłki podchodzi nasz etatowy wykonawca Radosław Woliński. Oddaje jednak bardzo słaby strzał i Witold Łącz bez większych problemów łapie futbolówkę natychmiast wybijając ją na połowę Mędrzechowa. Tam jeden z gości na pograniczu pola karnego zostaje zahaczony przez Krystiana Brodę i sytuacja zmienia się błyskawicznie bo to przyjezdni mają rzut karny. Na domiar złego Szymon Świder pokonuje naszego bramkarza i RKS na przerwę schodzi na prowadzeniu.

Po wizycie w szatni mędrzechowianie na drugą połowę wyszli bardziej zmotywowani. Efekty od razu widać było na boisku, zaczęła się walka i pojawiły się klarowne sytuacje. W 48 minucie po podaniu od Piotra Kaczora, w sytuacji sam na sam znalazł się Jacek Sieradzki ale przegrał pojedynek z Witoldem Łączem. Po godzinie gry wreszcie udaje się doprowadzić do wyrównania. Drugą tego dnia dla nas jedenastkę po faulu na Piotrze Kaczorze wykorzystuje Jacek Sieradzki. Gospodarze mają sporą przewagę, dążą do zdobycia bramek ale ofensywa Radgoszczy nie śpi. W 67 minucie Karol Minorczyk znalazł się przed doskonałą szansą ale uderzył zbyt lekko. Chwile potem po zamieszaniu Dariusz Jasak w ostatniej chwili wyłapuje piłkę na linii bramkowej. W 81 minucie powinno być 2:1. Arkadiusz Cieśla zagrywa głową do Radosława Wolińskiego dla którego to nie był udany dzień. Tym razem z 5 metrów fatalnie przenosi on piłkę nad poprzeczką. Gracze LZS'u nie zamierzają się jednak poddawać i 4 minuty później wreszcie dopinają swego. Po rzucie rożnym Arkadiusz Cieśla znów głową zgrywa futbolówkę wprost pod nogi Piotra Kaczora który z pół woleja pokonuje golkipera RKS'u. Niesamowicie ważna bramka która pozwoliła mędrzechowian zgarnąć komplet punktów.

Ufff... na pewno nie jednemu kibicowi i zawodnikom naszej drużyny ulżyło po ostatnim gwizdku. W słabym stylu ale najważniejsze, że udało się pokonać Radgoszcz i odskoczyć na kilka punktów od samego dołu tabeli. Nasza sytuacja nadal jest jednak niepewna. Za tydzień kolejny mecz o sporą stawkę. Gramy w Biskupicach Radłowskich z miejscową Olimpią nad którą obecnie posiadamy 2 punkty przewagi.