Kłos: Karol Rysak - Bogusław Pomykała, Grzegorz Kusek (33' Hubert Kowal), Tomasz Struzik, Radosław Kupiec - Rafał Strycharz, Mariusz Zaliński, Dawid Tęczar, Marcin Rojowski - Łukasz Pokładek, Bartosz Łuszcz.

Dawid Kogut (Żabno)
Rafał Mrówka
????? ??????

Widzów: 50

W ostatniej kolejce przyszło nam się zmierzyć z drużyną Słupca która na wiosnę była w totalnej rozsypce. Kłos przed sobotnim meczem oprócz walkowera z Dąbrovią II ostatni raz zapunktował 28 Października 2017 roku w spotkaniu 13 kolejki wygranym 6:1 z Powiślem Bolesław. To właśnie wtedy Słupiec po raz ostatni strzelił też więcej niż jedną bramkę. Na wiosnę nasi sobotni rywale zdołali tylko 11 razy pokonać bramkarza, a stracili aż 72 gole. Wszystkie te fakty pokazują jak słabo w tym meczu wyglądała nasza defensywa. Zresztą nie wiele lepiej spisała się ofensywa bo udało się tylko trzy krotnie skierować futbolówkę do siatki. Do pojedynku przystąpiliśmy w prawie najmocniejszym zestawieniu kadrowym. Zabrakło jedynie Łukasza Ziętary.

Trzeba zaznaczyć, że spotkanie rozgrywane było na murawie w Wójcinie której stan pozostawiał wiele do życzenia, ale jak wiadomo warunki dla obu drużyn były takie same. Kłos do tego meczu przystąpił w 12-osobowym składzie co ostatnio zdarzało się bardzo rzadko. Od początku wysoko ustawieni mędrzechowianie naciskali rywali. Wynik w 9 minucie otworzył Radosław Woliński który wykorzystał przytomne podanie Piotra Kaczora. Ta bramka wyraźnie rozluźniła naszych graczy co wykorzystali goście. W 5 minut Kłos zdobywa aż trzy trafienia. Wszystkie gole wynikały z fatalnego ustawienia mędrzechowian w defensywie. Od 20 minuty do samego końca pojedynku nasza drużyna już praktycznie nie schodziła z połowy rywali cały czas atakując. Jeszcze przed przerwą gola kontaktowego mogli ustrzelić Radosław Woliński, Jacek Sieradzki, Piotr Kaczor czy Marcin Bożek ale brakowało im dokładności. Do przerwy sensacyjne więc prowadzenie Słupca.

W przerwie meczu na bramce Michała Sieradzkiego zastąpił Krystian Broda który nie miał zbyt wiele pracy ale raz przy wyniku 2:3 uratował nasz zespół wygrywając pojedynek sam na sam. Przewaga LZS'u po zmianie stron jeszcze bardziej wzrosła. Mędrzechowianie bili jednak głową w mur, a gdy już udało się oddać strzał to fenomenalnie w bramce spisywał się Karol Rysak. Swoje szanse marnowali Marcin Bożek, Radosław Woliński, Piotr Kaczor i Adam Sieradzki. Wreszcie udało się przełamać strzelecką niemoc w 78 minucie. Wtedy to wprowadzony chwile wcześniej Dawid Bańdo ambitnie do końca poszedł za piłką i wyłożył ją do Piotra Kaczora który z metra dopełnił formalności. Przewaga naszej drużyny jeszcze bardziej wzrosła. W 89 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Łabuz i Piotr Kaczor strzałem głową po raz drugi tego dnia pokonał Karola Rysaka. Nasz napastnik kilkadziesiąt sekund później mógł nawet zdobyć hat-tricka ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Kłosa. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami co jest sporą sensacją.

Remis ze Słupcem można rozpatrywać w kategoriach porażki. Strata dwóch punktów jest jeszcze bardziej bolesna bo była szansa wyprzedzić Luszowice i zakończyć sezon na czwartym miejscu. Piątą lokatę i tak można uznać za duży sukces. Teraz czeka nas około 2 miesięczna przerwa w rozgrywkach.