" LZS Mędrzechów - Victoria Szarwark 2:0 (0:0) "

LZS: Łukasz Ziętara - Grzegorz Zapała, Radosław Woliński, Dariusz Jasak, Krystian Broda - Bartłomiej Krupa (71' Konrad Czupryna), Mateusz Marzec (77' Mateusz Czupryna), Tomasz Tabor, Wojciech Ziętara (82' Grzegorz Jasak) - Piotr Kaczor (83' Grzegorz Jasak), Krzysztof Rojowski.

Victoria: Mateusz Wajda - Konrad Mędala, Piotr Wróbel, Daniel Jopek, Mateusz Stach - Marcin Wajdowicz, Marek Krzak, Mateusz Rzepka, Dawid Kłusak - Sebastian Karczmarczyk, Mateusz Wałaszek (72' Krzysztof Kłusak)

Grzegorz Mosio
Przemysław Wnęk

Widzów: 60

Wiadomo było, że ostatnie dwa starcia z Victorią Szarwark i Orłem Miechowice Małe zdecydują o losach zespołu z Mędrzechowa. Najpierw w sobotę trzeba było uporać się z będącą ostatnio w słabej formie Victorią. W kadrze wiele braków ale to już przecież tradycja.

Goście z Szarwarku mądrze operowali piłką lecz nie mogli zaskoczyć pewnie broniącego Łukasza Ziętare. Pierwsza połowa dość spokojna i sytuacje bramkowe można było policzyć na palcach u jednej ręki. W szeregach LZS'u najaktywniejszy był Krzysztof Rojowski ale jego uderzenia bronił Mateusz Wajda.

Więcej działo się już w drugiej części tego pojedynku. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 56 minucie. Dośrodkowanie Radosława Wolińskiego z rzutu wolnego. Piłkę głową przedłuża Piotr Kaczor, ta spada na 5 metr gdzie najwięcej zimnej krwi zachowuje Mateusz Marzec pakując ją do bramki - 1:0!. Upragnione prowadzenie mędrzechowian którzy dążyli do utrzymania za wszelką cenę tego wyniku i skupili się na grze z kontry. W 75 minucie wychodzącego sam na sam z bramkarzem Krzysztof Rajowskiego fauluje obrońca ale sędzia ku zdziwieniu wszystkich każe grać dalej. Prawdziwe emocje nadeszły w samej końcówce. W 88 minucie dośrodkowanie w pole karne, w dużym zamieszaniu jeden z graczy gości przewraca się, a sędzia odgwizduje kontrowersyjny rzut karny!. Mimo protestów mędrzechowian nie zmienia już swojej decyzji. Do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi Daniel Jopek i przenosi ją nad poprzeczką - coś niesamowitego. Ale to jeszcze nie koniec emocji. Arbiter przedłuża mecz aż o 5 minut!. Victoria próbuje jeszcze atakować ale nadziewa się na zabójczą kontrę. Krzysztof Rojowski nie po raz pierwszy tego dnia urywa się obrońcom i strzałem po ziemi pokonuje Mateusza Wajdę ustalając wynik tego emocjonującego spotkania.

Bardzo ważne 3 punkty trafiają na konto mędrzechowian. Teraz pozostał już tylko jeden krok do utrzymania. Pokonać Orzeł Miechowice Małe.