LZS: Dariusz Jasak - Grzegorz Jasak, Zbigniew Ziętara, Tomasz Tabor, Wojciech Ziętara - Piotr Łabuz, Bartłomiej Krupa, Marcin Bożek, Patryk Kowalczyk - Radosław Woliński, Piotr Kaczor.

LKS: Emil Kuczak - Piotr Pudełko, Kazimierz Jesionka, Łukasz Bratko - Tomasz Kita, Grzegorz Lechowicz, Kamil Wrona, Adrian Wróbel (46' Rafał Kowal), Artur Wróbel - Adrian Gwóźdź, Paweł Janik.

??????? ??????? (Tarnów)
??????? ???????

Widzów: 50

W ogromny upale rozgrywana była ostatnia kolejka A klasy. Naszej drużynie przyszło mierzyć się z Wietrzychowicami. Spadkowiczem z ligi okręgowej który w środku rozgrywek miał swoje problemy ale ostatecznie uplasował się w środku tabeli. W całym sezonie nasza drużyna miała ogromne problemy kadrowe, nie inaczej było w sobotę. Kontuzje z gry wykluczyły Adama i Jacka Sieradzkiego, zabrakło również Arkadiusza Cieśli i cały spotkanie mędrzechowianie musieli grać w jedenastu.

Tempo meczu przez całe 90 minut nie rozpieszczało kibiców. Widać było, że obie drużyną są już zmęczone sezonem i na boisku gracze mieli wiele przestrzeni. Pierwszy gol padł w 7 minucie kiedy to po akcji Adriana Gwoździa podanie w polu karnym otrzymuje Paweł Janik i zamienia je na bramkę - 0:1. Gospodarze szybko odpowiedzieli. 8 minut później Marcin Bożek idealnie zagrał do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Radosława Wolińskiego, a nasz najlepszy strzelec w rozgrywkach 2018/2019 (16 goli) doprowadził do wyrównania. Równie szybko jak LZS odpowiedział tym razem LKS. Zaskakujące rozegranie rzutu rożnego przez gości, dośrodkowanie Łukasza Bratko i Artur Wróbel głową pokonuje Dariusza Jasaka. Do przerwy skromne prowadzenie przyjezdnych.

Po przerwie zrobiło się jeszcze więcej miejsca ale to tylko goście potrafili wykorzystać swoje okazje. W 55 minucie fenomenalne uderzenie Artura Wróbla z narożnika pola karnego i było 1:3. W szeregach miejscowych najwięcej zamieszania rywalom sprawiał Piotr Łabuz ale jego akcje zazwyczaj kończyły się na bramkarzu Wietrzychowic. Nasi rywale swoje zwycięstwo przypieczętowali w 72 minucie, a ich bohaterem ponownie Artur Wróbel który tym samym zanotował hat-tricka ustalając wynik ostatniego meczu.

Tak jak podkreślałem kilka tygodni temu celem na ten sezon było utrzymanie które mędrzechowianie zrealizowali. W przyszłych rozgrywkach musi się coś jednak zmienić by były one znacznie lepsze i mniej nerwowe. Na potwierdzenie słabego sezonu niech będzie fakt, że po raz pierwszy w historii naszego klubu straciliśmy trzycyfrową liczbę bramek (dokładniej 102). Do zobaczenia w sierpniu!.