" LZS Mędrzechów - KS Wójcina 1:3 (0:1) "

LZS: Łukasz Ziętara - Krystian Broda (85' Konrad Czupryna), Zbigniew Ziętara, Radosław Woliński, Paweł Świętochowski - Piotr Łabuz, Wojciech Garbarz, Szymon Tobiasz, Bartłomiej Krupa (46' Tomasz Tabor), Mateusz Marzec - Marcin Bożek.

KS: Szymon Szydło - Sebastian Curyło (87' Artur Szlichta), Krystian Knaga, Jakub Kaczkowski, Michał Rajtar - Krystian Witaszek (78' Dominik Wiatkowski), Tomasz Pietras, Arkadiusz Kaczkowski (55' Marcin Gubernat), Przemysław Krupa (82' Arkadiusz Bojdo) - Wojciech Mach, Krzysztof Glica (55' Wojciech Gałęziowski).

Łukasz Kania (Brzesko)
Asystent 1
Asystent 2

Widzów: 100

Wójcina to beniaminek A klasy który na tym poziomie rozgrywa swój pierwszy historyczny sezon. Do sobotniego meczu płacili oni frycowe bo po 5 kolejkach podobnie zresztą jak nasz LZS zgromadzili zaledwie jeden punkcik. Derby zapowiadały się więc bardzo ciekawie, a stawką były ważne 3 oczka pozwalające odbić się od dna. O ile goście do tego pojedynku podeszli zmotywowani z liczną, bardzo mocną kadrą o tyle inaczej wyglądał skład mędrzechowian. Szósty kolejny mecz i szósty raz wiele zmian w podstawowej jedenastce. Na dodatek na ławce rezerwowej zaledwie dwóch graczy... W taki sposób, bez odpowiedniego przygotowania do sezonu nie da się skutecznie nawiązać walki z żadnym rywalem.

Lepiej w mecz weszli przyjezdni którzy szybko chcieli otworzyć wynik meczu. Stojący między słupkami doświadczony Łukasz Ziętara długo nie dał się pokonać choć kilka razy miał spore problemy ze strzałami rywali. Pierwszy gol pada w 34 minucie. Obrona mędrzechowian rozmontowana została przez Wojciecha Macha i Przemysława Krupę którzy zagrali "z klepki" i ten drugi pewnym strzałem dał prowadzenie swojemu zespołowi - 0:1. Chwile potem doskonałej szansy nie wykorzystał Krzysztof Glica. Będąc sam kilka metrów przed bramką uderzył niecelnie głową. Żółto-niebieskich stać było tylko na dwa strzały Marcina Bożka i Bartłomieja Krupy które zdołał odbić Szymon Szydło.

Nic nie zapowiadało, że po zmianie stron obraz gry ulegnie zmianie, a tak się właśnie stało. Przez około 20 minut mędrzechowianie osiągnęli przewagę i ich ataki było co raz śmielsze. Efekty przyszły w 57 minucie. Bardzo ładnie wyprowadzona piłka wieloma podaniami od obrony. W końcu Paweł Świętochowski wypuszcza w uliczkę Piotra Łabuza który w sytuacji sam na sam doprowadza do wyrównania. Ten gol nie przyniósł zamierzonego efektu bo ostatni kwadrans spotkania należał do Wójciny który przycisnęła opadających z sił gospodarzy. W 75 minucie beniaminek znów wychodzi na prowadzenie, a autorem gola po raz drugi w tym dniu Przemysław Krupa. Chwile potem Wojciech Mach przegrywa pojedynek sam na sam z Łukaszem Ziętarą. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem wynik tego derbowego pojedynku ustala Marcin Gubernat który zachował najwięcej zimnej krwi po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i skierował do siatki futbolówkę odbitą przez naszego bramkarza.

Bardzo istotny mecz z zespołem spokojnie będącym w naszym zasięgu kończy się kolejną porażką. Wójcinie mimo wszystko trzeba pogratulować historycznej wygranej bo w przeciwieństwie do naszej drużyny zrobili wszystko by ten dobry rezultat osiągnąć..