" LZS Mędrzechów - LUKS Wola Radłowska 1:2 (0:1) "

LZS: Jarosław Dynak - Wojciech Ziętara, Radosław Woliński, Mateusz Czupryna, Dominik Kiljan - Wojciech Orszulak (65' Bartłomiej Rachmaciej), Tomasz Tabor, Mateusz Marzec, Bartłomiej Krupa (70' Łukasz Klara) - Piotr Kaczor, Adam Sieradzki (87' Grzegorz Zapała)

LUKS: Kamil Kusior - Ryszard Łazarz, Mariusz Żaba (77' Adam Szczepański), Marcin Dumański, Norbert Duda - Adrian Sroka, Domninik Szczurek, Kamil Lisowski, Sebastian Woźniak (66' Rafał Drąg) - Patryk Bujak, Rafał Wajnbrener.

1:1 Mateusz Marzec - 75 min (rzut karny)

Sebastian Kieć
Paweł Fido

Czerwona Kartka: Patryk Bujak - (75 min.)

Widzów: 50

Po meczu z liderem Brzozą Brzezówka, cztery dni później nasza drużyna musiała mierzyć się z wiceliderem z Woli Radłowskiej. Do środowego pojedynku LZS przystąpił chyba w najmocniejszym składzie w tym sezonie, a na pewno w najliczniejszym bo w protokole zapisanych było 15 zawodników. W meczu z Wolą Radłowską zabrakło naszego kapitana Zbigniewa Ziętary który dołączył do kilku kontuzjowanych bardziej doświadczonych graczy. Wszyscy powinni już niedługo wrócić na boisko co na pewno wpłynie na grę naszego zespołu. Poza tym brakowało jeszcze kilku młodzieżowców. Zza granica na kilka dni przyleciał Mateusz Czupryna który pokazał się z bardzo dobrej strony. Szkoda, że nie będzie można na niego liczyć w kolejnych bataliach.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. W drugim meczu z rzędu na tle czołówki ligi mędrzechowianie nie wyglądali aż tak źle. Wynik spotkania otworzył Rafał Wajnbrener który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i dość szczęśliwie pokonał Jarosława Dynaka. Chwilkę później mogło być już 0:2 ale Mateusz Czupryna przytomnie wybił piłkę z linii bramkowej. Mędrzechowianie powinni wyrównać w ostatniej akcji pierwszej połowy. Kompletnie zaskoczeni defensorzy Woli Radłowskiej zostawili samego Piotra Kaczora który mając przed sobą tylko bramkarza mógł spytać się go gdzie ma skierować piłkę, a zamiast tego huknął na siłę prosto w poprzeczkę. Była to 100% sytuacja - no lepszej chyba nie mogliśmy mieć ale to goście nadal prowadzili 0:1.

Wynik był na styku i wyczuć można było w zawodnikach gospodarzy, że są w stanie powalczyć o pierwsze punkty w sezonie. Zdecydowanie przyczynił się do tego stojący między słupkami Jarosław Dynak który "fruwał" w bramce broniąc strzały gości. Bardzo ważny moment przyszedł w 75 minucie. Wtedy to wychodzącego sam na sam Adama Sieradzkiego w polu karnym faulował Patryk Bujak. Decyzja sędziego musiała być jednoznaczna. Czerwona kartka i rzut karny!. Odpowiedzialność na siebie wziął Mateusz Marzec i piłka po rekach Kamila Kusiora ugrzęzła w sieci - 1:1. Mędrzechowianie poczuli, że mogą zgarnąć tego dnia nawet 3 punkty ale niestety zapomnieli o defensywie. Bohaterem Woli Radłowskiej okazał się chwile wcześniej wprowadzony na boisko Adam Szczepański który uderzał futbolówkę głową, a ta szczęśliwie odbijając się jeszcze od słupka wturlała się do bramki. Ogromna radość przyjezdnych i rozpaczliwe ataki ostatniej nadziei miejscowych. Mogli oni jeszcze doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie gry Piotr Kaczor szybko rozegrał rzut wolny z Radosławem Wolińskim po którego strzale piłkę zmierzającą w samo okienko piękną paradą obronił Kamil Kusior. Chwile później arbiter zagwizdał w tym trzymającym do końca w napięciu spotkaniu po raz ostatni.

Szkoda straty kolejnych trzech punktów. Nasza drużyna zasługiwała w tym meczu przynajmniej na jedno oczko ale to rywale rzutem na taśmę odnieśli zwycięstwo wskakując na fotel lidera. Na pocieszenie zostaje cieszyć się z tego, że ostatnie dwa nasze mecze dało się przynajmniej oglądać i wynik był otwarty do ostatnich minut.