" LZS Mędrzechów - LUKS Zalipie 1:3 (1:2) "

LZS: Łukasz Ziętara - Grzegorz Jasak, Dariusz Jasak, Zbigniew Ziętara, Krystian Broda (70'Wojciech Ziętara) - Piotr Łabuz, Jacek Sieradzki, Marcin Bożek, Łukasz Łabuz - Radosław Woliński, Piotr Kaczor (65' Dawid Bańdo).

LUKS: Przemysław Grabka - Mariusz Szczygieł, Mariusz Piątek, Dawid Stec, Adam Halejcio - Patryk Kiełbasa, Wojciech Lizak, Paweł Lizak (60' Marcin Pieroń), Mateusz Bąk - Wojciech Kruk (46' Dawid Lelek), Maksymilian Bąk.

Dawid Kogut (Żabno)
Bogusław Mecnarowski
Jakub Magiera

Widzów: 70

Zalipie to zespół z którym w ostatnich latach na stadionie w Mędrzechowie potrafiliśmy wygrywać. Co prawda po ciężkich bojach, strzelając jedną bramkę więcej ale mecze kończyły się zwycięstwami. Tym razem było już inaczej bo to goście w niedzielę triumfowali. Mimo problemów kadrowych na tym meczu stawiło się 13-stu zawodników LZS'u.

Początek spotkania zdecydowanie dla przyjezdnych którzy regularnie zagrażali bramce do której po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi powrócił doświadczony Łukasz Ziętara. Kilka razy ratował on nas przed stratą gola ale w 7 minucie był już bezradny kiedy to Paweł Lizak z prawej strony pola karnego uderzył piłkę tuż przy słupku. Gospodarze dopiero po stracie bramki zabrali się za grę i bardzo szybko nadeszła odpowiedź. Błyskawiczna kontra LZS'u. Zbigniew Ziętara podaje do Jacka Sieradzkiego który z drobnymi problemami ale ostatecznie pakuje futbolówkę do siatki - 1:1. Kolejne minuty to wymiany ciosów. Zalipie zaskakująco łatwo radziło sobie z naszą defensywą która jakby nie patrzeć po tym meczu zajmuje drugie miejsce pod względem najmniejszej ilości straconych bramek - 24 gole (tylko lider z Woli Radłowskiej ma ich mniej bo tylko 13.) Piłkarzom LUKS'u brakowało w kluczowych momentach dokładności lub dobrze między słupkami spisywał się nasz golkiper. Mędrzechowianie także mięli swoje szansę. Marcin Bożek z rzutu wolnego trafił w słupek oraz po rzucie rożnym z pół woleja uderzał w bramkarza który tego dnia jeszcze kilka razy ratował swój zespół z opresji. Kiedy wydawało się, że do szatni obie drużyny będą schodzić przy wyniku remisowym fatalny błąd popełnił nasz kapitan. Zbigniew Ziętara zbyt lekko odgrywał głową do bramkarza LZS'u z czego skorzystał Maksymilian Bąk wyprowadzając swój zespół po raz drugi na prowadzenie. Chwile potem arbiter zakończył pierwszą część meczu.

Druga połowa mogła się zacząć dla miejscowych wyśmienicie. W 48 minucie w polu karnym faulowany był Piotr Kaczor i sędzia Dawid Kogut podyktował rzut karny. Jak sie okazuje po raz kolejny w tym sezonie w przypadku naszej drużyny rzut karny, nie oznacza zdobytego gola. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jacek Sieradzki i trafił mocno ale tylko w poprzeczkę. To już trzeci z rzędu karny niewykorzystany przez naszych piłkarzy. Ta bramka mogła zmienić losy spotkania, a tymczasem podbudowała rywali. Jeszcze przez jakiś czas mędrzechowianie stwarzali zagrożenie, m.in. Łukasz Łabuz i Jacek Sieradzki zdecydowali się na rajdy jednak podjęli złe decyzje bo zamiast podawać oddawali strzały. Mędrzechowianie z minuty na minutę co raz bardziej się otwierali co skutkowało bardzo dużą ilością sytuacji rywali. Gracze Zalipia w dogodnych okazjach fatalnie pudłowali, lub ratowała nas poprzeczka. Na dodatek samą końcówkę nasz zespół musiał grać w dziesiątkę bo kilkanaście minut wcześniej wprowadzony na murawę Wojciech Ziętara otrzymał drugą żółtą kartkę i opuścił plac gry. Przyjezdni dopięli swego w 90 minucie kiedy to dwójka zawodników wyszła sam na sam z bramkarzem LZS'u i Wojciech Lizak z kilku metrów dał trzecią, decydującą bramkę dla swojej drużyny.

Nasza drużyna w końcówce sezonu złapała kryzys. Do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze. 12 listopada gramy w Słupcu z miejscowym Kłosem który również ostatnio przestał regularnie punktować.